Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Rozgrzewka w domu by Jakub
#1


Świetne, szybkie i konkretne, ale mam jedno ale.
Pajacyki Smile
Technika trochę przedszkolna, ponieważ działa na obręcz barkową , odwodziciele i staw skokowy. Ale jeżeli zablokujemy ręce w łokciach i będziemy zbliżać do siebie nadgarstki za głową, zostanie uruchomione rozciąganie i rozgrzewanie bicepsa, tricepsa, mięśni piersiowych i najszerszych grzbietu, ta sama czynność ale efekt bardziej wymierny. Proste ręce w zamachach to o wiele więcej zaangażowanych grup mięśniowych w rozgrzewce górnej części ciała.

No i zabrakło 10-15 scyzoryków aby dać impuls mięśniom brzucha i przyczepom mięśni czworogłowych nóg.

Ale temat obiecujący, może uda się zrobić wideo z koncentratem ćwiczeń na 10 min rozgrzewkę w warunkach domowych?

Zachęcam! Smile
#2

Dzięki za konstruktywną krytykę Adam. Co do pajacyków to właśnie nigdy nie byłem pewny jak jest poprawnie gimnastycznie. Wiem, że to nie jest idealna rozgrzewka dlatego w nazwie słowo "Simple". Starałem się żeby ta rozgrzewka była jak najkrótsza, a jednocześnie żeby "coś" dawała. Nie chciałem odstraszyć początkujących 15-20 minutową rozgrzewką stąd taki, a nie inny dobór ćwiczeń. Fajnie jakby ktoś inny nagrał taką domową rozgrzewkę według własnej koncepcji.
#3

Ogólnie to super materiał. Pytanie czy dla osób początkujących można mówić o rozgrzewce 10 minut, czy gimnastyczna rozgrzewka powinna stać się ich treningiem przynajmniej przez parę tygodni.
Zawróciłem uwagę akurat na pajacyki, bo to było jedyne ćwiczenie, które odbiegało od prawidłowego standardu gimnastycznego. Cała reszta zrobiona wzorowo, choć jak wspomniałem zabrakło mi kilku elementów które uważam za niezbędne.
Dodatkowo jeszcze przy ćwiczeniach z ekspanderem zabrakło odwodzenia prostych rąk do tyłu, co poruszyłoby trochę plecy i paru statycznych sylwetek w leżeniu przodem i tyłem.

Ale, jak mówiłem, materiał wyjsciowy jest doskonały do opracowania max 10 minutowej rozgrzewki w domu, zwłaszcza ze zbliża sie jesień i zima, która raczej nie jest dobrym okresem do ćwiczeń na dworzu.
#4

Pachnie mi wyraźną inspiracją pewnych filmów od Ido Prtal, ale nie ma w tym absolutnie nic złego... Jak się nie mylę filmy te były jeszcze z czasów gdy Ido trenował u Christopher'a Sommer'a. Jak się uczyć, to tylko od najlepszych. Super filmik Satetsu i fajnie, że Pan Adam wyjaśnił pajacyki oraz wspomniał czego według Niego zabrakło. Wink

[Obrazek: logo.png]
#5

Kuba dzięki filmikowi dowiedziałem się co moge dodać/zmienić we własnej rozgrzewce, jak i dzięki wypowiedzi Adama co robie poprawnie a co nie.
Początkujący myślę że bardziej mają problem z tym co wogóle robić podczas rozgrzewki, a czas trwania mogą dopasować do własnych możliwości na tym przykładzieWink.

Gimnastyka Sportowa jest bazą wyjściową dla każdej dyscypliny sportowej !
#6

Dokładnie Smile Dajcie swoje wskazówki bo wiedzę macie duzą wiec wszyscy skorzystają.
#7

[MOD]Przeczyściłem watek i wydzieliłem 2 tematy:
http://gimnastycy.pl/forum/watek-1000-ru...a?pid=1729
http://gimnastycy.pl/forum/watek-ido-portal-dywagacje
a część postów poleciała do kosza - jak ktoś ma ochotę to tam sobie może poczytać Smile[/MOD]


Rozgrzewka Jakuba w dużej mierze pokrywa się z moją. Ja robię jeszcze dodatkowo:
- krążenia prostych ramion naprzemiennie (L przód, P tył i odwrotnie)
- krążenia ramion w płaszczyźnie ciała (początek ruchu zbliżony do pajacyka ale wykonujemy pełen obrót 360st.)
- skręty tułowia stojąc
- skłony w bok stojąc
- skłony do podłogi
- skręty tułowia w opadzie (tzw. wiatrak)
A na koniec planki po 30s ciągiem: podpór przodem na przedramionach, podpór przodem na dłoniach w sylwetce, podpór bokiem L/P
A do tego 2-3 serie prostszej wersji ćwiczeń, które będę wykonywał na danym treningu.

Z ekspanderów niestety zrezygnowałem, bo nie wyrabiam się z czasem.

Niech progres będzie z Tobą!
Michał
#8

(2014-09-14, 13:32)Adam.Kalman napisał(a):  Ale temat obiecujący, może uda się zrobić wideo z koncentratem ćwiczeń na 10 min rozgrzewkę w warunkach domowych?

Ja bardzo chętnie bym coś zmontował, ale ciężko się zmieścić w 10 minutach Big Grin.
#9

Skoro Satetsu wyrobił się w mniej niż 6min to w 10 zrobisz 2 razy tyle

"Remember that almost right, is still wrong. In the long term, this pursuit of perfection will result in much greater strength development and technical refinement;" -Coach Sommer
#10

Qrde, nie chciałem wrzucać, bo nie podoba mi się jak wyszło nagranie :/, ale nie ma co się wstydzić na grupie, a słowo się rzekło, więc wypada dać pod krytykę, ale tak jak mówiłem - nie dałem rady się zmieścić w 10 minutach. Ja mam tak, że jak jakiś limit czasowy sobie postawie, to zawsze mi wychodzi 2 razy więcej :/...



Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości