Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Rozgrzewka by Adam Kalman i inne.
#21

Polecam Adamowskie rozgrzewki Big Grin Kto próbował to wie o czym mówię Big Grin

Zapraszam wszystkich na funpage pasjonatów gimnastyki, workoutu, zimowych kąpieli oraz wszelakiej aktywności! Żyć pełnią życia - to nasza pasja, to nasza misja Smile
https://www.facebook.com/gimnastycznyworkout

Siła! Smile
#22


"Remember that almost right, is still wrong. In the long term, this pursuit of perfection will result in much greater strength development and technical refinement;" -Coach Sommer
#23

Z tego też korzystam Rafał. Wink Gość ciekawie mówi i można też się przy niej zmęczyć.
#24

cały kanał wart polecenia dla tych co się interesują gimnastyką a nie tylko gimnastycznym treningiem siły Smile

"Remember that almost right, is still wrong. In the long term, this pursuit of perfection will result in much greater strength development and technical refinement;" -Coach Sommer
#25

Obejrzalem filmik trenera prowadzacego rozgrzewke i wstepne rozciaganie. Nie wiem jak to jest w gimnastyce (byc moze chodzi o nieznany mi cel), ale... kiedys sie rozciagalem i metoda prezentowana na filmiku (np. wielokrotne szybkie dociaganie sie np. do prostej nogi siedzac, czy dwoch) byla mocno krtykowana jako slad archaicznej metodyki pochodzacej z tzw. gimnastyki szwedzkiej z l. 30 XX wieku. i w wielu systemach zaniechana. Reakcja bowiem miesnia (pisali o tym propagatorzy stretcchingu, prekursorami byli znowu.... Szwedzi, mam jeszcze gdzies tam ich ksiazki) jest napinanie sie i... obrona. I zaniechano jej na rzecz trzymania pozycji rozciagniecia (bez dodatkowych ruchow) przez kilkadziesiat sekund, zaleznie od zalozonego planu. O amplitudzie ruchu decyduje uczucie lekkiego bolu, on jest sygnalem, ze dalej na tym etapie nie powinnismy sie posuwac. co zreszta koresponduje z metodyka stosowana w troche znanej mi jodze. Przy tej metodzie dobre rezultaty utrzymuja sie nawet do 48 godz. po treningu.
pozdrawiam
kp
#26

Każda rozgrzewka wykonywana przez gimnastyków jaką widziałem zawiera te elementy. Nie jest to rozciąganie mające na celu zwiększenie zakresu ruchu tylko rozgrzanie mięśni i ścięgien. Tzw ballistic stretching może być niebezpieczny jeżeli wychodzimy poza nasz obecny zakres ruchu.

kolejna rozgrzeweczka gimnastyczna do kolekcji:

i jeszcze ostatni filmik, tym razem pełna rozgrzewka niemal półgodzinna dziewcząt:

"Remember that almost right, is still wrong. In the long term, this pursuit of perfection will result in much greater strength development and technical refinement;" -Coach Sommer
#27

[MOD]Wydzieliłem OT nt kolejności treningu brzucha i grzbietu: http://gimnastycy.pl/forum/watek-trening...-kolejnosc[/MOD]

Niech progres będzie z Tobą!
Michał
#28

Za przejrzysty schemat, dziękuję pięknie.Fantastyczna rozgrzewka.
#29

(2013-08-11, 06:30)KrzysiekIno napisał(a):  5. delfinki - mi się to z foką kojarzy (w podporze przodem podskakujemy na prostych rękach - wybicie następuje z ruchu biodrami w dół i gwałtownie wyrzucamy je w górę)
Czy mógłby mi ktoś podesłać link do jakiegoś filmu, na którym zaprezentowane jest to ćwiczenie?

[Obrazek: logo.png]
#30



Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości