Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Rozciąganie
#1

Witam
Mam pytanie a propo rozciągania kiedy je robić skoro nie można bezpośrednio po treningu silowy to kiedy na wieczór bylo by dobrze (trening robie mniej więcej o 16-17)?
I dodatkowo jeszcze jedno pytanie załóżmy że idę biegać rano i czy od razu po tym bieganiu musze się rozciągnąć czy mogę to właśnie zrobić wieczorkiem.

Z góry dzięki za odpowiedź
Wesołych Świąt Bożego Narodzenia Smile
#2

Rozciąganie po bieganiu to konieczność. Trening siłowy czyli 3-5 powt. 4-5 serii? Zbyt dużo osób używa określenia trening siłowy w odniesieniu do treningu fizycznego.

Ogólnie(moje podejście). Pytanie czy potrzebny Ci naciąg? Ćwiczenia na mobilność powinieneś robić codziennie, obojętnie co tam sobie ćwiczysz i nie ważne kiedy. Masz skumulować określone ćwiczenia i czasy, żeby się zgadzały pod koniec dnia.

Rozciąganie trochę inna sprawa, ale to indywidualna sprawa. Zaraz Ci ktoś napisze jak masz robić żeby było "najlepiej", ale to tylko sztywne zasady, to twoje ciało i nikt za ciebie się nie dowie jak jest najlepiej, różne osoby inaczej się regenerują, mają różne preferencję itp. Rano ciało jest bardziej pospinane, ale umysł czystszy, wieczorem ciało jest luźne, ale masz milion myśli i jest ciężej się skupić.

Indywidualna sprawa. Przez kilka miesięcy robiłem o 5-7 rano, przez następne kilka robiłem wieczorem. Przed treningiem, po treningu. Mobilność po obudzeniu się idealnie sprawdza, ale reszta to jest indywidualna sprawa, nie ma większej różnicy. Druga sprawa jeszcze to jest rodzaj rozciągania, jest ich teraz całkiem sporo i powiem, że każdy się tam różni sporo, do jednych nie trzeba rozgrzewki, gdzie do drugich nie da się bez. Jedne trzyma się minutę, drugie niecałą sekundę.

Rada:Eksperymentuj na swoim ciele, albo skorzystaj z kogoś rad, ale nie trzymaj się tego na sztywno, bo każdy żyje innym życiem i co dla jednego jest idealne, może się nie sprawdzić dla drugiego.

"Bro what kind of muscles you have? No! Bro what kind of patterns you have? can you flip, can you invert, can you crawl or is it just aesthetics" - Ido Portal
#3

Dzięki za odpowiedź . Masz racje nadużyłem słowa silowy. Głównie chodziło mi ze robie progresje figur statycznych i tu jest podobno taki problem ze nie można się zaraz po nich rozciągać.I druga sprawa właśnie chciałem biegać rano ale wtedy zabrakło by mi czasu na dokładne rozciąganie a nie chce tylko rozciągnąć się tak sobie.
Pozdr


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości