Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

rich roll
#1

Witam
Znalazłem filmik w którym rich roll pokazuje koktajl po treningowy.
Co o tym sądzicie?,kaloryczność bardzo mała,białko jest tylko z proszku,i bomba witamin ogólnie.Czy w okresie "masówki" ujdzie?
#2

Ja osobiście nie przepadam za koktajlem warzywnym ale często robię posiłek po treningowy w blenderze. U mnie z reguły białko to twaróg, węglowodany to głównie banan i miód. resztę składników dodaję różnie zmieniając smaki. Całe mnóstwo owoców (ostatnio odkryłem mango), orzechy, wiórki kokosowe itp. Prosty, szybki i niesamowicie sycący posiłek.
#3

Chyba bym zwymiotowal jakbym mial to wypic :/
Nie rozumiem tez jaki jest sens dawania oleju lnianego, ktory jest wielonienasycony i jego kompletnego przeciwenstwa, czyli najbardziej nasyconego jaki istnieje, kokosowego. To ja juz wole smalcu sie najesc, przynajmniej smaczniejszy.
#4

zastanawia mnie tylko czy są już w polskich sklepach te nasiona konopi.
zahir twój koktajl jest chyba najpopularniejszy,tylko zobacz białko ma, węglowodany ma lecz brakuje jednej z najważniejszych rzeczy witamin i minerałów,a jak wiadomo to jedna z najważniejszych rzeczy.Sadze że też pił bym taki szejk tylko jestem uczulony na nabiał, a tofu zbyt drogie na polskim rynku jest.
#5

Tofu? Ja bym wolal watrobke zjesc, ma wiecej witamin i mineralow niz warzywa.
#6

Ale przecież owoce to witaminy i minerały. A zawsze dodaje je do koktajluSmile
#7

Jugger wątróbka może ma więcej witamin i minerałów ale surowa, po ugotowanie traci ponad 70% więc nie jest fajnie.
#8

No nie przesadzaj, dlaczego ma tracic. Watrobke sie glownie smazy. Tak czy siak ma po wielekroc wiecej. Gdzies mialem tabele, ale nie chce robic jakiegos offa, bo tu wszyscy przeczuleni Wink
#9

Wszystko co się gotuje,smaży,piecze itp traci pod wpływem temperatury wartości odżywcze,tak już po prostu jest,ludzie starają się przetwarzać żywność.Ogólnie możesz o tym poczytać ,dużo jest informacji na ten temat.Zresztą innego wyjścia nie ma, jajka surowe można dodać do szejka, mięso zjeść surowe jest czynnością hard.
#10

Dlaczego hard. Bardzo wiele osób uwielbia tatara. a wątróbkę też można jeść krwistą. Eskimosi jedzą surowąWink


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 2 gości