Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Raczkowanie - trening alternatywny
#11

(2014-09-21, 10:02)zahir napisał(a):  Nie uważamy, że każdy niemowlak jest gimnastykiem. Zauważamy tylko, że genialność tego ruchu została zauważona już dawno temu przez trenerów gimnastyki i wykorzystana w metodyce nauczania gdzie stanowi ważną część rozgrzewki. W ostatnich czasach elementy te zostały również wplecione w wiele systemów fitnessowych gdzie przedstawia się je jako nowatorskie.(...)

Dokładnie tak, np. A. Glinternik "Gimnastyka sportowa", rok 1952, w tej książce jest opisane tak ostatnio modne raczkowanie.
#12

jakies 2 tys. lat temu w jodze tez juz to bylo Smile

kp
#13

(2014-09-21, 12:03)mako52 napisał(a):  
(2014-09-21, 10:02)zahir napisał(a):  Nie uważamy, że każdy niemowlak jest gimnastykiem. Zauważamy tylko, że genialność tego ruchu została zauważona już dawno temu przez trenerów gimnastyki i wykorzystana w metodyce nauczania gdzie stanowi ważną część rozgrzewki. W ostatnich czasach elementy te zostały również wplecione w wiele systemów fitnessowych gdzie przedstawia się je jako nowatorskie.(...)

Dokładnie tak, np. A. Glinternik "Gimnastyka sportowa", rok 1952, w tej książce jest opisane tak ostatnio modne raczkowanie.

Mako polecasz tą książke? Tania na allegro Smile
Swoją drogą dlaczego raczkowanie jest świetnym elementem rozgrzewki? Lub imitowanie ruchów zwierząt?
#14

Podczas raczkowania uzywasz dokladnie wszystkich stawow. Wszystkie miesnie stabilizujace korpus, cala obrecz barkowa, nadgarstki… itd itp

W prawidlowym raczkowaniu nie chodzi o "człapanie" konczynami w zgarbionej pozycji, lecz w pewnym sensie o gracje ruchu. A jej nie da sie osiagnac przy nienapietym ciele.
Sprobuj 10min poraczkowac, a zdziwisz sie, jak tak banalny ruch moze zmeczyc cialo.

Ruchy zwierzat, czyli obecnie nazwane "animal flow" angazuje cale cialo w kazdym ruchu. Im ruch jest bardziej zlozony tym lepiej.
Dodatkowo, moim zdaniem, ruch zwierzat wyksztalcil sie na przestrzeni tysiecy, czy nawet milionow lat. Cos w nich musi byc skoro tak chciala natura. Zwierze porusza sie mozliwie najefektywniej. Czlowiek niestety najefektowniej

Cos pieknego
Locomotion Research: http://youtu.be/G6BBk3Nvj9k

Wysłane za pomocą TapaTalk
#15

Dodam jeszcze, że raczkowanie doskonale rozwija koordynację ruchową. Zwłaszcza jeśli raczkuje się tyłem.
#16

osobiście uważam także, że jest genialne w rehabilitacji, w szczególności po kontuzjach okolic kręgosłupa Smile
#17

No a i tak niestety zbyt wielu cwiczacych uwaza takie cwiczenia za zbedne, poniewaz lepiej jest robic krzywe wagi, podciaganie z obciazeniem i pompki w kamizelkach.

Niestety wielu trenuje ego, a nie cialo. Sylwetki, raczkowanie, rozgrzewka itd nie jest "hard pompą" i trudno sie pochwalic tym na wf, silowni, czy placu do sw.

Ale cieszy mnie ogromnie, ze nie tylko ja mam hopla na punkcie takich "pierdół" jak raczkowanie, czy nasladowanie futrzakow.

Wysłane za pomocą TapaTalk
#18

na bjj robilismy "krokodyla" i "szympansa" czesto, ale widze, ze ido ma dobrze przemyslany program i juz na oko widze, ze niektore z tych rzeczy nawet te adresowane dla poczatkujacych, nie sa tak latwe jak by sie zrazu wydawalo. moze sie tym troche pobawie, dla "rozsztywnienia".
kp
ps. przyznam, szczerze, ze u mnie liczyla sie w przeszlosci tylko "sila" i najlepiej "zmierzalna". a takie "rzeczy" to byl tylko malutki dodatek.
#19

Spróbujcie sobie posiedzieć w pozycji dolnej przysiadu, teoretycznie 30 minut dziennie przez 30 dni był taki challenge od Ido Portal. Zobaczycie jacy sztywni jesteście, mega naprawdę, bardzo fajnie wzmacnia/przyzwyczaja stawy kolanowe, rozciąga ogólnie strasznie dużo mięśni. To nie głupie jest. Tak samo jak wiszenie na drążku.
#20

wiszę na drążku codziennie kilka razy
co do głębokiego przysiadu to również praktykuję regularnie...nie 30 min. ale robię to bardzo często

i czuję, że te ćwiczenia działają

aminal flow i rocking też robię zawsze w rozgrzewce od jakiegoś czasu
ostatnio z 5-letnią córką bawiłem się na ziemi w ten sposób - jest to fajna zabawa


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości