Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Przysiad na jednej nodze
#1

Witam
Mam zamiar iść dalej i zwiększyć siłę i wytrzymałość nóg.
Na początku mam zamiar zwiększyć obciążenie, bo chwilowo robię bez,lecz nie chcę sobie zniszczyć kolan ale je wzmacniać razem z mięśniami.Na początek prosił bym o opinię mojej techniki bo jeśli robię coś źle to z zwiększmy obciążeniem doznam kontuzji.Więc jak oceniacie moją technikę w pistolecie?
Mogę iść dalej czy jeszcze muszę nad czymś popracować?
Oto filmik

[MOD] Wstawiaj filmiki używając "telewizorka" żeby można było je od raz uoglądać.[/MOD]
#2

Postaraj się bardziej kontrolować schodzenie w dół, ponieważ trochę było zbyt dynamicznie, jeśli niema mocnych wychyleń kolana na boki (ciężko stwierdzić z tego ujęcia) wygląda bardzo przyzwoicie Smile.

Zamiast obciążenia polecam dodać dynamiczny wyskok w górę z przysiadu, później na jakąś przeszkodę, skoki na jedną nogę do przysiadu, zeskoki na jedną nogę do przysiadu a na koniec połączyć w całość wskok na przeszkodę i zeskok na jedną nogę do przysiadu.
#3

Przeważnie robię rytm 2,1,2, a co do dynamiki nie rozwali mi to kolan bo co jak co ale jednak kolana nie reagują dobrze na ruchy eksplozywne.
#4

Tak jak napisałeś w poście wyżej najpierw wzmocnij, a później wykorzystaj zdobytą siłę Smile
#5

a czy przysiad na jednej nodze z wyskokiem poprawi też mój wyskok?
#6

Ja bym dał jeszcze wolniejsze tempo zamiast dodawać obciążenie, chyba że robisz 20 na jedną nogę, ale po tym filmiku widać że praktycznie spadasz w dół. Jak Mrówek napisał żeby kontrolować schodzenie w dół. I jak Mrówek również napisał, żeby eksplozywny wyskok dodać, pistolety z wskokiem na przeszkodę, cholernie trudne i efektywne, jednak wolę zmniejszyć tempo, lub np. zatrzymywać się w trudnej fazie ruchu na chwilę.
#7

Ogólnie robię różne treningi na przysiadach, wolno,nieraz izometryczny, i nieraz dynamicznie.Lecz to już za mało dla mnie.Potrzebuje bardzo silne nogi, i mam zamiar w dalekiej przyszłości robić przysiad z 64kg obciążeniem,wiem że niektórzy mówią i jest to dobra rada żeby z każdego ćwiczenia wyciągać jak najwięcej,ale ja po prostu chcę być coraz silniejszy.
#8

Pytanie w jakim celu ? Smile
Budowanie samej siły bez żadnego celu mija się z zasadami gimnastyki.

Tak jak napisałem, jeśli chcesz mieć silniejsze nogi spr. zeskoczyć na jedną nogę do przysiadu a później wykonać dynamiczny wyskok znowu w górę. Połączenie siły dynamicznej i zrywowej Smile


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości