Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Przykłady ćwiczeń kształtujących moc w gimnastyce. (górna część ciała)
#1

O ile na dolne partie znam ćwiczenia, to na górne partie... pompki z klaśnięciem?
Czym różni się trening mocy od eksplozywności? Wyczytałem, że ćwiczenia na moc, wykonuje się szybko do 3 powtórzeń, 80 procent ciężaru maksymalnego, a eksplozywne ćwiczenia wykonuje się JAK NAJSZYBCIEJ.
#2

A moc i eksplozywność to nie jest to samo? Tongue

Na górne partie - podciąganie eksplozywne, dipy eksplozywne - w zasadzie wszystko to co zwykle, tylko z dodanym słowem "eksplozywne" na końcu Big Grin
#3

Przez moc rozumiem siłę w stosunku do masy ciała. Przez eksplozywność zdolność do nagłej rekacji, do startu z miejsca, zmiany kierunku.
#4

Moc to siła eksplozywna czyli rozwijanie jak największej siły w jak najkrótszym czasie.Zwana czasem szybkością rozwijania siły.
Na pewno to będą pompki z wybiciem.. Może jakieś rzuty piłką lekarską np: o ścianę z różnych pozycji ale niewiem czy stosowany jest ten sposób w gimnastyce.Dwubój olimpijski może Smile

30-50% CM to rozwój mocy

75% CM to rozwój mocy i siły maksymalnej
#5

moc to jest praca przez czas, czyli moc generuje się największa po przez wykonanie największej ilości pracy w jak najkrótszym czasie, może to być szybkie wyprowadzenie ciosu prostego albo rzut piłką czy tam oszczepem, kopnięcie w piłkę co tam sobie wymyślicie gdzie często jest ruch wahadłowy wykonany w jedną stronę lub wielokrotne powtórzenie o maksymalnej prędkości w niewielkim okresie czasu albo wypchnięcie dużego ciężaru.

Z kolei siła eksplozywna to praca koncentryczno-ekscentryczna lub ekscentryczno-koncentryczna zależy od pozycji np. przysiad wyskok, naciąganie gumy i powrót, odbicie się od ściany rękoma, przyjęcie piłki na ręce i wyrzut z powrotem, popchnięcie przeciwnika, wieloskoki

"Siła i szpan !" - SG Legia Warszawa

Jugger napisał(a):nie interesuj sie kim jestem, bo to naprawde bez znaczenia, tak samo jak mnie nie obchodzi kim jestes.
#6

Mrówek napisał(a):Rozwój mocy
Obciążenie zewnętrzne: 30-50%
Liczba powtórzeń w serii: 6-10
Tempo czynności ruchowej: Eksplozywne
Przerwa wypoczynkowa między seriami: 2-5minut
Liczba serii: 4-6
Układ treningu: 135kg/4 4
#7

Z definicji fizycznej P=W/t po przekształceniu P=m*a*s/t, W-praca, m- masa, a-przyspieszenie, s-droga,t-czas
Moc to raczej będzie trochę co innego niż siła eksplozywna/eksplozywność.
Może być tak, że jesteśmy w stanie wykonać jakiś ruch w górę długości 1metra na obciążeniu 80 kg w 1 sekunde Moc wyniesie około P=800 wat . Ale jak rzucimy 50kg, ruch tak samo 1 metr i w góre to wykonamyi ten ruch naprzykład w 0.7 sekundy moc będzie około P=714 Wat.
Na chłopski rozum bardziej eksplozywny będzie ten ruch który wykonalismy szybciej, inaczej mówiąc osiągnęlismy większą prędkość i szybszy skurcz, jednak moc w tym ruchu będzie mniejsza.


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości