Ocena wątku:
  • 1 Głosów - 5 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Przeprosty
#1

Witam
Od dłuższego czasu trenuje pozycje statyczne, fakt że mało intensywnie ale jakiś progres jest.Problem pojawił się gdy zwróciłem na treningu uwagę na swoje łokcie( trening bjj) zauważyłem że moja tolerancja dźwigni na łokieć zwiększyła się i to o bardzo duży kąt, początkowo nie wiedziałem z czym to się wiąże ale potem odkryłem że to wina gimnastyki, we wszystkich pozycjach statyczny l-sit, planche, bl, fl łokcie są zablokowane, przeprost w łokciu się zwiększył, fakt że nie jest duży i nie za bardzo go widać ale jest.Widziałem filmiki i zdj , w których każdy gimnastyk miał przerosty i to duże. Pytanie czy to normalne, czy wiążą się z tym jakieś problemu na starość ?
#2

Sommer gdzieś stwierdził, że u jego gimnastyków przeprosty występowały naturalnie i trening nie miał na nie wpływu.
Ja jak nie miałem, tak w żaden sposób trening pozycji ich u mnie nie powoduje, ale też rzeczy takie jak wagi, trenuję w uproszczonych, nie pełnych wersjach. No, ale może ktoś ma inne doświadczenia.
#3

Ja też mam przeprosty, głównie od podporów Wink
#4

Coś za coś. W życiu za darmo to można tylko dostać po twarzy Wink

Siłownia - stawy zniszczone
Gimnastyka - przeprosty
Pływanie - oczy, zęby
Bieganie - kolana, piszczele
Boks - mózg siada od tych uderzeń

Jeśli tak patrzeć to nawet szachy są złe, bo przecież nadgarstki nie są niezniszczalne Big Grin

Dlatego jeśli masz pasję to nie ma dla Ciebie granic. Ludzie ryzykują nie tylko zdrowiem, a życiem zwłaszcza w sportach ekstremalnych, ale mimo to trenują, bo to ich życie, kochają to.


Jeśli ludzie mieliby spoglądać na to co robią przez pryzmat tego jak będzie na starość to by wypadało nic nie robić, chociaż od tego też się zdrowie psuje, bo..

"Nic tak nie niszczy organizmu, jak długotrwała fizyczna bezczynność."
~Arystoteles


Jak dla mnie i tak lepiej coś robić niż nic nie robić, bo siedzeniem nic nie osiągniesz.
#5

zęby się psują od pływania?
#6

Na wiosłach też kazali nam dbać o zęby Big Grin
#7

(2014-03-15, 21:41)Tullar napisał(a):  zęby się psują od pływania?

Nie rozwinąłem, ale chodziło mi o związki jakie są dodawane do wody w basenach.

I też nie pomyśl, że po jednym pływaniu wypadają zęby. Miałem na myśli długotrwały proces Smile
#8

Stawy są stworzone do pracy w pełnym zakresie i tak wykorzystuje się je w gimnastyce. Problem w tym, że jeśli w życiu codziennym nie są tak wykorzystywane robią się przykurcze. Znam osoby, które po ponad 20 latach ćwiczeń siłowych mają problem z pełnym wyprostowaniem ramienia, bo lata pracy w niepełnym zakresie ruchu upośledziły aparat ruchowy. W Twoim przypadku na skutek ćwiczeń z wyprostowanymi ramionami zakres ruchu poprawił się, co jest jak najbardziej prawidłowe. Jednocześnie ćwiczenia gimnastyczne wzmacniają stawy, więc wszystko jest w porządku. Nie powoduje to żadnych komplikacji na starość. Wręcz przeciwnie gimnastycy zachowują pełną sprawność do późnej starości. wprawdzie mając powyżej 60 lat z reguły nie trzymają już rozpięcia, czy samolotu ale sanie na rękach, czy salto w przód to nadal dla nich chleb codzienny. I nie mają problemów ze stawamiSmile
#9

(2014-03-15, 22:25)Seth napisał(a):  Na wiosłach też kazali nam dbać o zęby Big Grin

Bo o zęby ogólnie trzeba dbaćBig Grin
#10

Dużo sie mowi nt przeprostów, jednak jest to anatomiczna cecha każdego człowieka, nie jest ani czymś złym ani dobrym, to anatomiczna konstrukcja stawu łokciowego, która działa w taki a nie inny sposób.
Przeprosty głównie występują u kobiet (ok 60-70% populacji), mniej u mężczyzn (40-50%).
Przeprostem nazywamy kąt rozwarty, między ramieniem a przedramieniem przy jego maksymalnym wyproście i zablokowanym w stawie łokciowym, mierzonym od wewnętrznej strony.
Mocno obciążające ćwiczenia gimnastyczne tj. rozpięcie, odwrotne rozpięcie, samolot, stanie na rękach na kółkach oraz inne ćwiczenia rozpięciowe dopełniają ok 20% amplitudy przeprostu dla dorosłego organizmu i ok 40% dla dziecka (stąd wywodzą się różne szkoły od jakiego roku gimnastycy powinni ćwiczyć statyczne rozpięcia)
Tym samym, może być taka sytuacja, że jezeli ktoś nigdy nie miał przeprostu a zacznie ćwiczyć rozpięcia, przeprost się pojawi, jednak on już wcześniej był, tylko że, nie wyeksponowany poprzez zbyt małe rozciągnięcie mięśni lub przez siłę biceps i scięgna, które blokowały rękę w pozycji kąta prostego lub kąta ostrego.
Sam przeprost nie jest szkodliwy dla stawów i nie powoduje żadnych skutków ubocznych, ani dla ćwiczącego obecnie ani w wieku późniejszym.

poprawiłem niedoróbki, ponieważ pisałem z telefonu a on ma inny pogląd na to, co chce napisać Smile


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości