Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Połaczenie treningu kettlebell z gimnastycznym
#1

Jak rozsadnie byłoby Waszym zdaniem polaczyć trening gimnastyczny z treningiem kettlebell?
Trening gimnastyczny to Foundation robione w wariancie jednego dnia FL, sPL, RC i HBP, a drugiego dnia SL, SLS i MN. Do tego robie H1 w kazdy z tych dni.

Nim zaczalem cwiczyc tym systemem bardzo lubilem trening kettlami, ktory calkiem niezle budowal wytrzymalosc, zwlaszcza w okresie zimowo-jesiennym.

Teraz marze o tym, zeby dorzucic je do treningu gimnastycznego, tylko zastanawiam sie jak go najlepiej polaczyc, zeby sie nie przetrenowac.

Jakie treningi byscie kettlami robili? Ja sie bardziej zastanawiam nad treningami bardziej w stylu Maxwella czy Cottera, a nie Tsatsouline, bo w nich bardziej buduje sie wytrzymalosc, a sila i tak idzie z treningu gimanstycznego. Inna sprawa, ze sila z gimanastyki to sila do przesuwania/odpychania/unoszenia wlasnego ciala bardzo przydatna w zyciu, ale sila z kettli to do przesuwania/unoszenia innego obiektu ktora tez w zyciu jest niezbedna, a przy treningu Tsatsouline typu ROP jak najbardziej by sie rozwijal rowniez ten drugi aspekt sily.

Boje sie jednak o przetrenowanie, gdyz mam juz dobrze powyzej 30.

"Pasja jest absolutnie konieczna do osiągnięcia długotrwałego sukcesu jakiegokolwiek rodzaju" Donald Trump
#2

Wiek to tylko cyfra, ktora jest w twojej glowie. Ale rozumiem rozterki, mialem podobne. Ja robilem rano kettle, po poludniu kolka/drazek.

Autorytety są główną przyczyną tego, że ludzkość stoi w miejscu Johann Wolfgang von Goethe

#3

-można pomachać rekreacyjnie przed treningiem gimnastycznym
-można trenować porządniej, wytrzymałościowo/wydolnościowo po ćwiczeniach gimnastycznych, bądź jako drugi trening w ciągu dnia, bądź w inne dni
-można robić ćwiczenia siłowe z kettlem w ramach obwodu uzupełniającego po treningu głównym gimnastycznym
-można robić ciężkie ćwiczenia siłowe z kettlem, w trakcie treniingu głównego, równolegle z ćwiczeniami gimnastycznymi
#4

Tullar, właśnie mi o to chodziło, który z tych wariantów jest najbardziej sensowny do połączenia z treningiem gimnastycznym i jak to konkretnie połączyć.
Na dwa treningi w ciągu dnia niestety nie mam czasu.

Jugger, zgadzam sie że wiek to tylko cyfra, która jest w mojej głowie, ale jednak trochę mocno się trzyma Big Grin

"Pasja jest absolutnie konieczna do osiągnięcia długotrwałego sukcesu jakiegokolwiek rodzaju" Donald Trump
#5

Można robić coś w stylu Tsatsouline'owskiej "Periodyzacji blokowej", gdzie przez dwa tygodnie skupisz się gimnastycznie na sile, a następne dwa kettlowo na wytrzymałości, do kettli dodając sylwetki. Smile
#6

(2014-09-01, 23:18)Seth napisał(a):  Można robić coś w stylu Tsatsouline'owskiej "Periodyzacji blokowej", gdzie przez dwa tygodnie skupisz się gimnastycznie na sile, a następne dwa kettlowo na wytrzymałości, do kettli dodając sylwetki. Smile

Też o trochę o tym myślałem, tylko dość ciężko to połączyć z foundation.
Najłatwiej chyba do normalnego treningu z gb dorzucić program minimum z S&S Tsatsouline, bo wtedy ryzyka przetrenowania raczej nie ma.

"Pasja jest absolutnie konieczna do osiągnięcia długotrwałego sukcesu jakiegokolwiek rodzaju" Donald Trump
#7

Możesz zmodyfikować pod to foundation, na tygodnie z kettlami możesz odpuścić HBP i RC, a resztę zostawić.
#8

Przetrenowanie to zjawisko względne. Wraz ze wzrostem doświadczenia w treningu rosną zdolności adaptacyjne i regeneracyjne organizmu i coraz trudniej się przetrenować. Wybierz któryś z podrzuconych przez chłopaków sposobów i bardzo ostrożnie zacznij wprowadzać kettle. Powoli zwiększaj natężenie obserwując reakcję organizmu. Pamiętaj, że przetrenowanie to już ostatnie stadium choroby, nie dopuszczaj do przemęczenia. Jeżeli po treningu czujesz się mocno zmęczony i to nie odpuszcza zmniejsz natężenie. Jeśli jednak mimo zmęczenia czujesz się świeży, jest dobrze i powoli możesz zwiększać natężenie. Reasumując: Jak połączyć gimnastykę z machaniem czajnikami odpowie Ci tylko Twój organizmSmile
#9

Jeśli chcesz głównie budować wytrzymałość skupiłbym się na najprostszym ruchu jakim jest swing... Nie wiem jakie masz doświadczenie z kettlami, ani jaki poziom sprawności fizycznej reprezentujesz bo można zamiast swingów wrzucić snatch. Dłuższe cykle potrafią niestety bardzo "zniszczyć" dłonie, tym bardziej jeśli technika kuleje, a to może dość znacząco ograniczyć możliwości treningowe.
Ja poeksperymentowałbym z programem minimum Pavla... Swing + TGU to świetna kombinacja. Turek jest na tyle wszechstronnym ćwiczeniem, że nawet gimnastycy mogą z niego coś wyciągnąć. Smile

[Obrazek: logo.png]
#10

Tak... dłuższa seria turków jako ćwiczenie uzupełniające-siłowe na koniec treningu, potrafi trochę zagiąć Smile.

Ale w ogólności, to trzyma się to, co napisał ci Zahir. Nie ma opcji, żeby ludzie na forum byli jasnowidzami i znali się na twoim ciele i twoich celach lepiej od ciebie.


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości