Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

planche
#11

Blisko Chudini ale chodziło mi o stanie na głowie a nie w oparciu i ścianę Smile, palce obciągnięte !

Zgadze się Rafał chodzi tutaj o przesunięcie OSC Smile
#12

Wydaje mi się, że większość osób ma problem z przejściem z wagi kucznej do kolejnej progresji (advanced tuck planche) dlatego, że w wadze kucznej skupiają się na "unoszeniu" (jak wejście do stania na rękach w pozycji kucznej) a nie na "wychyleniu", przez co brakuje im siły i balansu w tym zakresie ruchu.
Moim zdaniem podstawą w treningu wagi w podporze przodem powinny być wychylenia czyli planche leans, gdzie staramy się stopniowo zwiększać wychylenie aż osiągniemy poziom gdzie ręce są na wysokości bioder. Prawidłowa sylwetka oczywiście powinna być zachowana czyli pozycja gimnastyczna (hollow body), łopatki wypchnięte i opuszczone (protraction + depression), mocno spięte całe ciało. Taka sama pozycja powinna być w planche'u.

Polecam przeczytać ten post.

"Remember that almost right, is still wrong. In the long term, this pursuit of perfection will result in much greater strength development and technical refinement;" -Coach Sommer
#13

Jeśli chodzi o same wychylenie jakoś nie mam z nim problemu
#14

wg Foundation Sommera 1/4 drogi do straddle planche kończy się na wychyleniach z nogami na podwyższeniu w ilości 5x30 sekund (przerwy tylko na mobilność więc jakieś 30 sekund).
Z czasem zwiększ wychylenie jeszcze bardziej.

"Remember that almost right, is still wrong. In the long term, this pursuit of perfection will result in much greater strength development and technical refinement;" -Coach Sommer
#15

Czyli teraz robić wychylenie ale nogi mieć na podwyższeniu tak?
#16

(2013-12-31, 17:08)armpower napisał(a):  Czyli teraz robić wychylenie ale nogi mieć na podwyższeniu tak?

jak dasz radę 5x30s z wychyleniem takim, że ręce będą przy biodrach, to tak Wink

"Remember that almost right, is still wrong. In the long term, this pursuit of perfection will result in much greater strength development and technical refinement;" -Coach Sommer
#17

Ogólnie z tym nie mam problemu, tylko wytrzymałość zrobić bo po 10-15 na podwyższeniu robie, ale z lędźwie mam problem bo te ćwiczenia, prócz dragon flag której nie mam jak robić, są za łatwe nie ma sensu żebym robił ich po kilkadziesiąt jak nie sprawiają mi trudności
#18

fajny patent na sprawdzenie czy jesteś dostatecznie wychylony to położyć sobie np bluzę/sweter na tyłku tak, żeby rękawy zwisały po bokach na wysokości bioder - wychylasz się i jak rękawy dotykają są na poziomie dłoni to znaczy że jest ok Smile
no i oczywiście nagrywanie się, żeby sprawdzić czy w każdym momencie jest zachowana sylwetka czyli hollow body + maksymalne odwodzenie łopatek.

co do ćwiczeń - jeżeli wszystkie te ćwiczenia są za łatwe to znaczy, że lędźwie są ok Wink

"Remember that almost right, is still wrong. In the long term, this pursuit of perfection will result in much greater strength development and technical refinement;" -Coach Sommer
#19

Armpower jeśli są zbyt łatwe to myślę ,że wykonujesz je niepoprawnie Smile masz zawsze dochodzić do pełnego wychylenia w leżeniu.

Może wrzuć filmik jak wykonujesz te ćwiczenia Smile
#20

(2014-01-02, 14:45)Mrowek napisał(a):  Armpower jeśli są zbyt łatwe to myślę ,że wykonujesz je niepoprawnie Smile

nie chciałem tego pisać bo by było że znowu hejtuję Rolleyes

"Remember that almost right, is still wrong. In the long term, this pursuit of perfection will result in much greater strength development and technical refinement;" -Coach Sommer


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości