Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

planche
#1

Witam
Ze względu że w moim mieście nie ma gimnastyki i nikt nie ma jak mnie naprowadzić na poprawną technikę i pomóc osiągnąć mi cel, więc znalazłem tylko pomocna tym forum i liczę że uzyskam ją znowu jak trening bl idzie z dnia na dzień większy progres tu na planche nic, tylko wytrzymałość( wytrzymuję już ponad 15s)na której niekoniecznie mi zależy, liczy się tylko siła,
Jestem w pozycji kucznej i nie mogę iść do jej bardziej zaawansowanej wersji nie mam siły nic wycofać nóg, umiem je tylko trzymać pod klatą może to wina techniki może siły, ale liczę na jakąś pomoc, co w tej sytuacji zrobić jak dojść do zaawansowanej wersji.
Dodam że trenuje 3-4 razy w tygodniu metodą Luis Sarabia i dodaję też elemety Sommera w treningu.
#2

Sylwetka wygląda ok, jeśli masz problem z wycofaniem nóg problem będzie leżał w pozostałych partiach mięśniowych. Dlatego wszystkie ćwiczenia od trenera Sommera składają się z kilku etapów, jeśli systematycznie i dokładnie zaliczałeś każde z nich istnieje bardzo mała szansa ,że będziesz miał problem przejść między poziomami. Więc polecam przeczytać wątek o ćwiczeniach statycznych i zacząć od "Tydzień 4: Z stania na głowie opuść do wagi, utrzymaj, podnieś do stania na głowie" i kontynuować do 8 tygodnia i znowu wykonać test Smile.

Dodatkowo wpleść do treningu więcej ćwiczeń na brzuch, mięśnie lędźwiowe i barki.

Zostaje jeszcze jedna możliwość chodzi tutaj o technikę musisz sam spróbować stopniowo prostować "plecy" do linii prostej, ale polecam najpierw przejść 4 tygodnie ćwiczeń i dodać na partie mięśniowe które wypisałem.

Barki - tutaj wszystkie pompki w staniu, stania na rękach
Brzuch - zależnie co masz do dyspozycji jeśli tylko podłogę sylwetki w leżeniu tyłem i różne wznosy nóg
Lędźwia - wznosy nóg w staniu na głowie, w leżeniu przodem, "dragon flag"

Zawsze problem leży w tym co masz do dyspozycji Smile więc ćwiczenia są w pewien sposób przypadkowo dobrane ale jeśli jesteś wstanie je poprawnie wykonać przyniosą rezultat.
#3

Czy dodać to ćwiczenie też do treningu http://www.youtube.com/watch?v=mGyLuJgF4...1&hl=en_US
A co do ćwiczeń to możesz pokazać jakiś filmik z tymi ćwiczeniami na lędźwia i brzuch?
Ogólnie mam mały problem z wykonywaniem ćwiczeń od Sommera nie mogę z stania na głowie opuścić do wagi ale cały czas to praktykuje więc może na czasie się uda
#4

Próbowałeś na uchwytach to robić? może będzie łatwiej.
Zrobiłem tak na szybko próbę i nie jestem zadowolony, zregeneruję w pełni barki i zobaczę jak mi będzie szło, ale jest katastrofa.
Wrzucam poglądowo,
#5

Na uchwytach nie bo ich nie posiadam,
#6

Katastrofa to aparat Big Grin A tu krytyczny w drugą stronę, no! Bardzo ładnie moim zdaniem Chudini, na uchwytach jest mi ciężej.
#7

(2013-12-30, 22:13)krzysiek20ino napisał(a):  Katastrofa to aparat Big Grin A tu krytyczny w drugą stronę, no! Bardzo ładnie moim zdaniem Chudini, na uchwytach jest mi ciężej.

dzięki Krzysiek, racja, aparat to lipa totalna 240p video, no ale lepiej to niż wcale. Dzięki za pozytywny komentarz, ale bardziej o czas mi chodzi, żeby to doszlifować do 10 sekund, ale to w następnym roku, się zobaczy co z tego wyjdzie, jedno jest pewne czeka na mnie dużo pracy nad tym.
#8

Armpower ćwiczenia które wysłałeś jest dobry, ale na początek proponował bym w wersji kucznej tą wariację.

Dragon flag
http://www.youtube.com/watch?v=zf0Skpkag50
W leżeniu przodem - jak nazwa wskazuje wykonujesz leżenie przodem a następnie 20 wznosów rąk, nóg, rąk i nóg równocześnie. Tym bardziej wyprostujesz ręce w górę tym trudniejsze ćwiczenie.
Wznosy w staniu na głowie - wykonujesz stanie na głowie, nogi oparte o ziemie i siłą o prostych nogach dochodzisz do stania, później opuszczasz nad ziemie.

Jutro opisze dokładnie kilka ćwiczeń Smile
#9

(2013-12-30, 23:52)Mrowek napisał(a):  Wznosy w staniu na głowie - wykonujesz stanie na głowie, nogi oparte o ziemie i siłą o prostych nogach dochodzisz do stania, później opuszczasz nad ziemie.
Wrzucam Ojca filmik jako instruktażowy jak to powinno wyglądać(2:32-2:44)
#10

może to komuś pomoże - na forum GB bardzo często powtarzają, że do planche'e trzeba się wychylać w przód a nie unosić nogi. Nie wiem jak to poprawnie przetłumaczyć więc zapodam cytat:
"you are lifting into the tuck planche rather than leaning into it. Try starting with your toes on the floor and hands just in front of you, assume a hollow/protracted/tight body, and then lean forward until your feet naturally rise off of the floor. The lean will be much bigger and it'll be much harder to hold."

"Remember that almost right, is still wrong. In the long term, this pursuit of perfection will result in much greater strength development and technical refinement;" -Coach Sommer


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości