Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Plan do oceny
#1

Witam, treningi będę robił w pon,wt,czw i pt we wszystkich dynamicznych ćwiczeniach chce dochodzić do 5x5 i potem je utrudniać, pozycje statyczne będę robił tak jak jest to opisane w gim.. ABC ale post jest tak długi że nie wiem czy czegoś nie pokręciłem Smile
Moje cele:
-)Pompka na jednym ręku
-)Poziomka
-)FL

Plan:
1)Tuck FL
2)Tuck L-sit
3)Pompka na jednym ręku (zaczynam od ściany i będę schodził coraz niżej)
4)Podciąganie
5)Przysiady, pistolety
6)Mostek prosty
7)Proste rzeczy na kółkach wg. filmiku Mrówka

Codziennie robię od 15 do 30 głębokich przysiadów, zaczynam rozciągać nadgarstki bo bolą mnie przy np. kruku i próbuje tych resetów od OS, oprócz tego biegam w śr,pt,nd ale to tylko 30 min raczej w formie ruchu, jak osiągnę swoje cele to chcę zacząć ćwiczyć na kółkach bardziej intensywnie a i staram się podciągać w sylwetce ale ciężko o wszystkim pamiętać Smile
Mam 175 cm, 72 kg i około 7 miesięcy temu zacząłem ćwiczyć chociaż na początku to było dość chaotyczne Smile
Myślicie że osiągnę nim swoje cele? A może jest kiepski i ułożyć/wybrać inny ?
#2

1) nie rozumiem za bardzo... jak często ćwiczysz? za każdym razem to samo?
2) pompka na jednej ręce
3) szybciej opanujesz poziomkę, jeśli dorzucisz rozciąganie w skłonie i koncentryczne ćwiczenia na wzmocnienie brzucha.
4) do pełnego front levera się długo trenuje i różnymi ćwiczeniami, wiec nie oczekuj, że parę trzymań na początku treningu załatwi sprawę.
#3

(2014-04-27, 13:55)Tullar napisał(a):  3) szybciej opanujesz poziomkę, jeśli dorzucisz rozciąganie w skłonie i koncentryczne ćwiczenia na wzmocnienie brzucha.


Wybaczcie, że się wtrącam do obcego tematu, ale zaintrygowałeś mnie tą odpowiedzią.

Czy to również oznacza, że nie robiąc poziomki wcale, a tylko rozciąganie aktywne/pasywne w skłonach i ćwiczenia na brzuch osiągniemy progres w poziomce Smile?
#4

Nie do końca brak jakichkolwiek ćwiczeń danej pozycji spowolni jej naukę z faktu zbyt małej ilości bodźców.
Stąd należy łączyć ćwiczenia pomocnicze i główne Smile
#5

Napisałem "szybciej jeśli dorzucisz", czyli to, co wyjaśnił Mrówek Smile

Co nie zmienia faktu, że nie jest wykluczone, że robiąc przerwę od poziomki a ćwicząc wznosy nóg, dipy i skłon, nie okazało się z dnia na dzień, że umiesz zrobić v-sita... tylko, że trzeba sobie powiedzieć, że pomimo naszej słabości, to nie są jakieś strasznie wielkie wyczyny Smile, da się do nich dojść trenując trochę losowo Smile.
#6

(2014-04-27, 13:55)Tullar napisał(a):  1) nie rozumiem za bardzo... jak często ćwiczysz? za każdym razem to samo?
2) pompka na jednej ręce
3) szybciej opanujesz poziomkę, jeśli dorzucisz rozciąganie w skłonie i koncentryczne ćwiczenia na wzmocnienie brzucha.
4) do pełnego front levera się długo trenuje i różnymi ćwiczeniami, wiec nie oczekuj, że parę trzymań na początku treningu załatwi sprawę.

1)Ćwiczę w poniedziałek,wtorek,czwartek i piątek i albo tak samo albo to podzielę tylko jeszcze nie za bardzo wiem jak
2)Dzięki za poprawę będę pamiętał Smile
3)Rozciągam się po każdym treningu i zapomniałem dopisać wznosów prostych nóg na drążku
4)Zdaję sobie z tego sprawę jednak moim celem nr 1 jest pompka ale pomyślałem że już teraz mogę zacząć od jakiś prostych początkowych pozycji
#7

Te cele nie bardzo są dla mnie zrozumiałe. Pompka na jednej ręce to ćwiczenie głównie stabilizujące i w prawidłowym wykonaniu niezwykle trudne i nierozwojowe (nie bardzo przekłada się na inne ćwiczenia). waga przodem to trudna wariacja i proponowałbym zacząć od wagi tyłem.
#8

(2014-04-27, 17:53)zahir napisał(a):  Te cele nie bardzo są dla mnie zrozumiałe. Pompka na jednej ręce to ćwiczenie głównie stabilizujące i w prawidłowym wykonaniu niezwykle trudne i nierozwojowe (nie bardzo przekłada się na inne ćwiczenia). waga przodem to trudna wariacja i proponowałbym zacząć od wagi tyłem.

Po prostu od kont zacząłem ćwiczyć to chciałem opanować te pompki a co do wagi to wydawało mi się że przodem jest łatwiejsza niż tyłem ale dobra załóżmy że chce zacząć od wagi tyłem na drązku i na tym się skupie to jak zacząć bo sama progresja to za mało ?
#9

Piszę się; "odkąd" a nie "od kont". Wybacz , ale nie lubię jak ktoś tak piszę.Tongue Co do wagi tyłem to musisz na początku opanować zwis przerzutny ,zwis w wadze kucznej tyłem i zwis niemiecki.
#10

Szczegółowa progresja do wagi tyłem jest opisana przez Mrówka w wątku ,,ćwiczenia statyczne". Zaczynasz od wagi kulonej i jedziesz 10 serii o długości połowy Twojego aktualnego maxa. Więcej informacji w wątku o którym piszę powyżej.


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości