Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Plan do oceny
#11

Możesz zacząć ćwiczyć i notować sobie, w czym się poprawiasz, w czym nie.
I jeśli po miesiącu nie będziesz widział poprawy w danym ćwiczeniu, to jego rozkład w programie, będzie trzeba zmienić.
#12

Ok, mam jeszcze jedno pytanie. Czy to dobry pomysł tak dzielić ćwiczenia?
pn - podciąganie szerokie
śr - podciąganie wąskie
pt - podciąganie w pozycji L
Czy może lepiej cały czas podciągać się normalnie?
#13

Wolę podział ze względu na kierunek ruchu: podciąganie / wiosłowanie / ugięcia ramion (podciąganie w zwisie do góry nogami) - który ma za zadanie równomiernie rozwijać okolice barków (podobnie dla ćwiczeń pchających).

Jeśli masz zamiast różnicować tylko lekkim odchylaniem ciała / pozycją dłoni, to lepiej to upchnąć w ramach jednego treningu, albo przez miesiąc/dwa robić jedno ćwiczenie, a potem zmienić na inne. Sprawa się komplikuje, jeśli chcesz, by dane ćwiczenia w ruchu wspomagały aktualnie trenowane pozycje statyczne bądź inne umiejętności, bądź zależy od tego, jakich zmian metabolicznych pożądasz, a wszystko jest jeszcze zależne od twoich indywidualnych predyspozycji Big Grin.

Krótka przykładowa piłka, typowo zrobiłbym najpierw ćwiczenia eksplozywne i statyczne, które chcesz wykonać, potem jakieś szerokie wariacje podciągania, a następnie wąskie, w ćwiczeniach, które jednocześnie trenują siłę chwytu - a jeśli robiłbyś wszystko, to już koniecznie porozciągać plecy i ręce po takim zestawie Smile.
#14

Przejrzałem dokładnie F1 i H1 Sommera i zacząłem się zastanawiać czy całkowicie nie przejść na jego system. Proszę o opinie kogoś kto już ćwiczył wg. jego metod. Czy powinienem porzucić swój plan i zająć się F1 i H1?
#15

Ja tam nim jadę ponad miesiąc (f1) a h1 drugi dzień i na prawdę jestem zadowolony. Oczywiście go zmodyfikowałem pod siebie.
#16

jak najbardziej polecam - wyrabia dobre podstawy i weryfikuje wszelkie braki przygotowania. Tylko jest jedno "ale" - musisz być wytrwały w dążeniu do celu i nie zniechęcać się łatwo bo "progi przejścia" są naprawdę wysokie.

"Remember that almost right, is still wrong. In the long term, this pursuit of perfection will result in much greater strength development and technical refinement;" -Coach Sommer
#17

Ok, a więc zacznę F1 i H1. Smile Mam jeszcze jedno pytanie: ile powinny trwać przerwy pomiędzy seriami? Tak jak przy zwykłym treningu 90s-120s czy lepiej mniej np 30s?
#18

No właśnie, jeśli dobrze zrozumiałem to ja robię przerwy tylko na ćwiczenia mobilności + dodatkowo 3 oddechy. Big Grin Między ćwiczeniami to czasem 1 minutę.


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości