Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Plan do oceny
#11

Na kółkach polecam, sam na razie nie jestem na tym poziomie, bo nie mam kółek, ale podciąganie na 1 ręce wymaga często kilku lat treningów.
Podciąganie w pozycji L jest trudniejsze i angażuje brzuch bardziej jednak, nie aż tak dużo trudniejsze, Pullover(wymyk) polecam, jednak został bym też przy zwykłym podciąganiu. Jak to się mówi: "Don't forget basics".
#12

To wtedy mam robić najpierw trudniejszą wersję i na koniec treningu dodać zwykłe podciąganie?
#13

Mamy tu na forum wątek o ćwiczeniach plyo, polecam przeczytać. Pamiętaj, że przy ich ćwiczeniu musisz być perfekcyjnie rozgrzany i jednocześnie świeży. Inaczej będziesz tylko utrwalał złe nawyki. Istotą plyo jest wykorzystanie efektu miotatycznego, który trwa krócej niż sekunda. Czas kontaktu z podłożem musi więc być maksymalnie krótki. Gdy jesteś zmęczony, to zamiast budować siłę eksplozywną utrwalasz złe nawykiSad
#14

(2013-11-03, 10:52)adrianb27 napisał(a):  cel główny: siła maksymalna.

wg autora jest to cel słabej jakości.
cel powinien być:
1. Specyficzny
2. Mierzalny
3. Ambitny
4. Rzeczywisty/Realny
5. Terminowy

twój cel nie spełnia żadnego wymienionego kryterium metody SMART...
w tym dziale jest wątek przypięty, gdzie w skrócie jest napisane jak wg Stevena Low powinno wyznaczać się cele.

"Remember that almost right, is still wrong. In the long term, this pursuit of perfection will result in much greater strength development and technical refinement;" -Coach Sommer
#15

W takim razie stawiam sobie jako cel wykonanie 5 elementów: 10 pompek w wolnym staniu na rękach; 10 dipsów jednorącz; manna; 5 podciągnięć jednorącz; jeden pełny iron cross. Trening zacznę od rozgrzewki, następnie będę trenował stanie na rękach jako dogrzanie. Trening właściwy będzie się składał z póki co czterech elementów: pompek na rękach przy ścianie, L-sit dipsów, L-sit, podciąganie na kółkach. Po tym dwa ćwiczenia Core work (na 83 stronie ksiązki w PDF), po tym Foam roller i na koniec rozciąganie. Mam jeszcze wątpliwości co do ilości powtórzeń i serii i prosiłbym o radę. Dobrze będzie jeśli będę robił 3-5 serii, powtórzenia zawsze na maxa ile dam radę i jeśli uda mi się zrobić 5 powtórzeń to będę próbował trudniejszą wersję?
#16

(2013-11-04, 00:35)adrianb27 napisał(a):  W takim razie stawiam sobie jako cel wykonanie 5 elementów: 10 pompek w wolnym staniu na rękach; 10 dipsów jednorącz; manna; 5 podciągnięć jednorącz; jeden pełny iron cross. Trening zacznę od rozgrzewki, następnie będę trenował stanie na rękach jako dogrzanie. Trening właściwy będzie się składał z póki co czterech elementów: pompek na rękach przy ścianie, L-sit dipsów, L-sit, podciąganie na kółkach. Po tym dwa ćwiczenia Core work (na 83 stronie ksiązki w PDF), po tym Foam roller i na koniec rozciąganie. Mam jeszcze wątpliwości co do ilości powtórzeń i serii i prosiłbym o radę. Dobrze będzie jeśli będę robił 3-5 serii, powtórzenia zawsze na maxa ile dam radę i jeśli uda mi się zrobić 5 powtórzeń to będę próbował trudniejszą wersję?

no, teraz to rozumiem Wink
wg OG zanim się zabierzesz za iron cross zalecane jest opanowanie:
- pełna waga tyłem
- waga przodem z 1 nogą wyprostowaną
- szpiczaga z poziomki lub poziomki rozkrocznej
- advanced tuck planche
- ugięcia na kółkach RTO 75 stopni

Myślę, że powinieneś zamienić cel IC na wagę tyłem na razie a IC przyjąć jako cel długofalowy, do którego progresją jest właśnie BL.

wg Stevena Low jesteś gotowy do kolejnej progresji jeżeli jesteś w stanie:
a) dynamiczne - wykonać 3 czyste technicznie powtórzenia
b) statyczne - utrzymać pozycję 6 sekund (np jak trenujesz tuck planche i jesteś w stanie utrzymać 6 sekund advanced tuck planche to przerzucasz się na advanced)
c) ekscentryczne/negatywne - kilka powtórzeń po 3 sekundy fazy negatywnej może wystarczyć by nad tym elementem pracować

co do powtórzeń/czasów i ilości serii odsyłam do tabel na stronie 528 książki i obszernego ich objaśnienia od strony 70.

edit: a dla tych co nie mają książki artykuł Stevena Low odnośnie serii i powtórzeń.

"Remember that almost right, is still wrong. In the long term, this pursuit of perfection will result in much greater strength development and technical refinement;" -Coach Sommer
#17

Tak zrobię z tym IC i BL. Tabeli z początku nie rozumiałem ale właśnie znalazłem na forum przetłumaczone to wszystko na polski i już wiem co i jak. Dziękuję wszystkim za pomoc i cierpliwość, będę was informował o postępach Smile


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości