Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Overcoming Gravity
#11

Bo są marne. Dużo obrazków i mało wiedzy. W przeciwieństwie do "Overcoming Gravity" toż to Biblia treningu warta niemal każdych pieniędzy (a przynajmniej tych 150Smile )
#12

(2014-01-22, 23:36)Darren napisał(a):  Sadze ze malo kto to kupi i nie bedzie im sie oplacac

A jest w polsce jakaś fachowa książka na ten temat?

Ja myśle że oni muszą trzepać kase skoro wydają tak książke za książką co chwile coś z Dragon Door wydają
#13

Z OG jest taki problem, ze autor sam nie potrafi wykonac znacznej czesci cwiczen ktore opisuje, wiec jego wiedza jest teoretyczna. Dlatego tez wlasnie w ksiazce sa rysunki a nie zdjecia.

"Pasja jest absolutnie konieczna do osiągnięcia długotrwałego sukcesu jakiegokolwiek rodzaju" Donald Trump
#14

w gimnastyce nie ma nikogo kto robi wszystkie elementy gimnastyczne wymyślone przez kilkadziesiąt lat. Są nawet takie, które mało kto jest wstanie zrobić i robią tylko jednostki na świecie, bo miały np. wyjątkową ruchomość w stawie barkowym np. Marinich, Menichelli albo takie salto Deferra kosmos
#15

(2014-01-24, 19:23)Darren napisał(a):  Z OG jest taki problem, ze autor sam nie potrafi wykonac znacznej czesci cwiczen ktore opisuje, wiec jego wiedza jest teoretyczna. Dlatego tez wlasnie w ksiazce sa rysunki a nie zdjecia.

to jest tak jak z trenerami - są tacy co sami nie potrafią zrobić ale potrafią kogoś nauczyć i są tacy co sami potrafią zrobić ale nie potrafią kogoś nauczyć.
Ja bym wolał tego pierwszego.

Czasami zdarzają się też wyjątkowi co potrafią jedno i drugie.

"Remember that almost right, is still wrong. In the long term, this pursuit of perfection will result in much greater strength development and technical refinement;" -Coach Sommer
#16

Macie racje, ale jakos nie wroze tej ksiazce sukcesu.

"Pasja jest absolutnie konieczna do osiągnięcia długotrwałego sukcesu jakiegokolwiek rodzaju" Donald Trump
#17

(2014-01-24, 22:51)rafal napisał(a):  to jest tak jak z trenerami - są tacy co sami nie potrafią zrobić ale potrafią kogoś nauczyć i są tacy co sami potrafią zrobić ale nie potrafią kogoś nauczyć.
No tak - nie każdy trener mistrza olimpijskiego był kiedyś mistrzem olimpijskim. Tongue
Nawet duża większość nie była. Wink
#18

trzeba umieć podejść do sprawy indywidualnie, często zawodnicy nie rozumieją procesów treningowych i kopiują to co trenowali na swoim przykładzie nie biorąc pod uwagę, że każdy jest inny. To jest zgubne dlatego bardzo rzadko zawodnicy są dobrymi trenerami.
#19

Jednak ja jestem przekonany że osoby zainteresowane tematem kupią tą książke.Warto wziąść pod uwage to że jednemu system/zalecenia autora OG pomogą w rozwoju, natomiast drugiej osobie już nie.Tak samo biorąc pod uwagę książke Sommera.Nigdy nie ma pewności i jednego sprawdzonego treningu, dlatego warto próbować różnych treningów i w jak najkrótszym czasie wyciągnąć wnioski co dla mnie jest najlepsze.Może to byc połączenie np. wiedzy Adama Kalmana, Sommera i Newcia Smile.
Fachowej literatury nigdy dość Smile

Gimnastyka Sportowa jest bazą wyjściową dla każdej dyscypliny sportowej !
#20

Całkowicie zgadzam się z JuloSmile Fachowej literatury nigdy dość a Overcoming Gravity to solidna pozycja i porównywanie jej z książkami Ala Kavadlo jest nie na miejscu.


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości