Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Nowy plan treningowy
#1

Witam wszyskich Wink
Przed przerwą ćwiczyłem mniej-więcej takim planem:

3x w tygodniu (FBW):
-podciąganie – drabina 1-8
-pike push up – drabina 2-20
-dipy – drabina 2-10
+
-nogi – 4-5x:
-wykroki – po 10 na nogę
-przysiady – 10
-krzesełko – 30sec
-brzuch – 2-3x
-wznosy nóg leżąc – 15
-wznosy kolan w zwisie – 10
-wznosy nóg w zwisie - 5
-lędźwie i prostowniki – 2-3x
-mostek krótki - 15
-wznosy nóg na brzuchu - 10
-wchodzenie i schodzenie do mostka po ścianie - 5

+ w reszte dni sylwetki, progresje pozycji, rozciąganie, mostki itp.

Ćwiczyłem tak prawie 2 miesiącie, do końca wakcji. Progres był na prawdę dobry. Po wakacjach doszło 6 treningów pływackich i nie dałem radę robić treningu wyżej (przez brak czasu i sił).
Teraz czyli po 1.5 mięsiąca gdy już trochę "wkręciłem" się w sezon mogę ponownie dodać trening siłowy.
No i teraz pytanie, jaki plan, jak rozłożyc to na poszczególne dni? Dodam, że fajnie by było jakby trening wyżej przełożył się w pozytywny sposób na pływanie.
Wymyśliłem coś takiego:

I plan
Poniedziałek:
- zwykłe pompki drabina 2-20
-pike push up drabina drabina 1-10
-sylwetki gimnastyczne
Wtorek:
-superserie na nogi 4-5x:
-wykroki po 10 na nogę
-przysiady 10
-przysiady eksplozywne lub wskoki na podwyższenie 5
-krzesełko 30 sec
-sylwetki gimnastyczne
Środa:
-superserie na brzuch 2-3x:
-wznosy nóg leżąc – 15
-wznosy kolan w zwisie – 10
-wznosy nóg w zwisie - 5
-superserie na lędźwie 2-3x:
-mostek krótki (mostek nie podnosząc głowy z ziemi) - 15
-wznosy nóg na brzuchu - 10
-wchodzenie i schodzenie do mostka po ścianie - 5
Czwartek:
-podciąganie drabina 1-8
-sylwetki gimnastyczne
Piątek:
-sylwetki gimnastyczne
+
codziennie ćwiczenia rozciągające, na rotację barków itp.

lub

II plan
Poniedziałek
-pompki szerokie 20
-pompki wąskie 20
-pompki zwykłe 20
-pike push up 30
-sylwetki
Wtorek:
-superserie na nogi 4-5x:
-wykroki po 10 na nogę
-przysiady 10
-przysiady eksplozywne lub wskoki na podwyższenie 5
-krzesełko 30 sec
-sylwetki gimnastyczne
Środa:
-superserie na brzuch 2-3x:
-wznosy nóg leżąc – 15
-wznosy kolan w zwisie – 10
-wznosy nóg w zwisie - 5
-superserie na lędźwie 2-3x:
-mostek krótki (mostek nie podnosząc głowy z ziemi) - 15
-wznosy nóg na brzuchu - 10
-wchodzenie i schodzenie do mostka po ścianie - 5
Czwartek:
-podciąganie szerokie 10
-podciąganie wąskie 10
-podciąganie zwykłe 10
-sylwetki gimnastyczne
Piątek:
-sylwetki gimnastyczne
+
codziennie ćwiczenia rozciągające, na rotację barków itp.

1. Który plan wybrać? (ilość powtórzeń nie do końca przemyślana, więc przydałaby się pomoc)
2. Co do ów planu dodać, co odjąć, a co zmodyfikować?
3. Jak zacząć pierwsze 2 tygodnie (bo jak zacznę od razu np. od drabiny 2-20 w pompkach to potem nie będę miał najlepszego samopoczucia).

Z góry dzięki Smile
#2

Co do pierwszego planu to osobiście bym więcej podciągania robił jeśli masz dostęp do drążka cały czas. Ogólnie podoba mi się, choć superseria na brzuch uważaj jak robisz wznosy nóg w leżeniu, żeby lędźwie nie odchodziły od podłogi, przynajmniej ja bym tak robił, coś jak w hollow body(pewnie to wiesz). Na nogi szybki secik fajny jest taki:40przysiadów, 20 sek krzesełka i 20 przysiadów z wyskokiem, ale to raz robiliśmy właściwie, kiedyś masochistyczne treningi na nogi robiłem, to sety trwały bardzo długo i przeplatałem:przysiady, pistolety, krzesełko i przysiady z wyskokiem ze sobą, cholernie dużo łącznie tego wychodziło i to raz w tygodniu robiłem i nic więcej tego dnia, no jeszcze oddzielnie wspięcia na palcach.

Ja bym na pewno dodał mostek izometryczne trzymanie i pogłębianie ruchu w celach rozciągających. A teraz dopiero czytam, że masz rozciąganie codziennie. Wszystko zależy od celów, plan nie jest zły. Choć brakuje poziomki jak dla mnie, ale nie wiem na jakim etapie jesteś.

BTW. W ile czasu robisz 2-20 drabinkę w pompkach? robiłem jakiś czas ją, tyle że próbowałem jak najszybciej i strasznie mięśnie były spompowane jak kończyłem, głównie wtedy pracowałem nad wytrzymałością przy pompkach i właściwie głównie to dużo więcej nie robiłem tego dnia, nie licząc rozciągania i jeszcze kilku ćwiczeń, ale robione w innym czasie.
#3

(2014-10-17, 22:48)Chudini napisał(a):  Co do pierwszego planu to osobiście bym więcej podciągania robił jeśli masz dostęp do drążka cały czas.
Czyli wybrać pierwszy plan?
Dodać drugą drabinę w podciąganiu 1-8 dodatkowo w inny dzień?
(2014-10-17, 22:48)Chudini napisał(a):  Na nogi szybki secik fajny jest taki:40przysiadów, 20 sek krzesełka i 20 przysiadów z wyskokiem
Hm. 20 sek krzesełka zrobie bez problemu, a 40 dokładnych przysiadów raczej nie zrobię.
(2014-10-17, 22:48)Chudini napisał(a):  pogłębianie ruchu w celach rozciągających
To znaczy? Z mostka opuszczam się na głowę? Czy jak?
(2014-10-17, 22:48)Chudini napisał(a):  Choć brakuje poziomki jak dla mnie, ale nie wiem na jakim etapie jesteś.
Robię poziomkę. Dodać np. co drugi dzień?

(2014-10-17, 22:48)Chudini napisał(a):  BTW. W ile czasu robisz 2-20 drabinkę w pompkach? robiłem jakiś czas ją, tyle że próbowałem jak najszybciej i strasznie mięśnie były spompowane jak kończyłem, głównie wtedy pracowałem nad wytrzymałością przy pompkach i właściwie głównie to dużo więcej nie robiłem tego dnia, nie licząc rozciągania i jeszcze kilku ćwiczeń, ale robione w innym czasie.
Nie wiem w jaki czas bo nigdy nie robiłem ^^ Nie jestem pewny czy zrobię nawet. Chodzi Ci o to, że po tej drabinie w pompkach nie dam rady już robić pike pu?


Trzeba mieć na uwadze, że ten trening siłowy to dodatek do pływackiego, a nie odwrotnie. Nie mogę sobie pozwolić na zbyt intensywne treningi siłowe bo nie dam rady pływać ^^
#4

Mógłby ktoś się wypowiedzieć Tongue?
#5

ten twój plan to raczej wytrzymałość ,a nie siła.
Skoro pływasz 6x w tygodniu to pewnie robisz to pod okiem jakiegoś trenera, i jesteś już trochę, że tak powiem - rozwinięty fizycznie. Nie wydaję mi się żeby np. przysiady/wykroki bez dodatkowego ciężaru miały jakkolwiek wpłynąć u Ciebie na poprawę siły.

z tego o widzę u nas na siłowni pływacy robią jakieś proste fbw po 10-15 powtórzeń.
#6

(2014-10-19, 21:12)Panki92 napisał(a):  ten twój plan to raczej wytrzymałość ,a nie siła.
Nie napisałem, że chce robić stricte siłę ;P
(2014-10-19, 21:12)Panki92 napisał(a):  Nie wydaję mi się żeby np. przysiady/wykroki bez dodatkowego ciężaru miały jakkolwiek wpłynąć u Ciebie na poprawę siły.
Fakt, nie sprawia mi to większego problemu. Właściwie to dam radę zrobić pistolety, ale mam problem z kolanami ;/ Więc nie wiem co z tymi nogami.

(2014-10-19, 21:12)Panki92 napisał(a):  z tego o widzę u nas na siłowni pływacy robią jakieś proste fbw po 10-15 powtórzeń.
Raczej nie starczy mi czasu na FBW z masą własnego ciała a co dopiero dojechać na siłownie itd.
#7

(2014-10-17, 22:59)xbday napisał(a):  Na nogi szybki secik fajny jest taki:40przysiadów, 20 sek krzesełka i 20 przysiadów z wyskokiem
Hm. 20 sek krzesełka zrobie bez problemu, a 40 dokładnych przysiadów raczej nie zrobię.[/quote]
Te 40 przysiadów pompuje nieźle nogi, krzesełko je dobija, a przysiady z wyskokiem to już kompletny hardkor.
(2014-10-17, 22:59)xbday napisał(a):  
(2014-10-17, 22:48)Chudini napisał(a):  Ja bym na pewno dodał mostek izometryczne trzymanie i pogłębianie ruchu w celach rozciągających
To znaczy? Z mostka opuszczam się na głowę? Czy jak?
Normalny mostek tylko go trzymasz i próbujesz się bardziej wyciągnąć w miarę nogi prostować i się rozciągnąć, ja podnosiłem np. jedną nogę żeby utrudnić, potem zmiana nogi, nogi prostowałem, przysuwałem bliżej itp. Robiłem też:mostek na głowie z wydechem prostujesz ręce, 5 oddechów i się opuszczasz na głowę i znowu 5 oddechów i tak 3x powtarzałem(odpoczynek był jak opuszczałem się na głowę), choć przy takim treningu, MUSISZ zrobić przeciwrozciąganie czyli skłon w przód jakiś, bo będziesz taki wygięty później chodził.
(2014-10-17, 22:48)Chudini napisał(a):  Choć brakuje poziomki jak dla mnie, ale nie wiem na jakim etapie jesteś.
(2014-10-17, 22:59)xbday napisał(a):  Robię poziomkę. Dodać np. co drugi dzień?
Ogólnie poziomka to wspaniałe ćwiczenie, wszystko zależy od celów, jak robiłem wytrzymałość to katowałem 6x w tyg albo 5 kilka serii 60sek odpoczynku pomiędzy i fajne efekty dawało.
(2014-10-17, 22:59)xbday napisał(a):  
(2014-10-17, 22:48)Chudini napisał(a):  BTW. W ile czasu robisz 2-20 drabinkę w pompkach? robiłem jakiś czas ją, tyle że próbowałem jak najszybciej i strasznie mięśnie były spompowane jak kończyłem, głównie wtedy pracowałem nad wytrzymałością przy pompkach i właściwie głównie to dużo więcej nie robiłem tego dnia, nie licząc rozciągania i jeszcze kilku ćwiczeń, ale robione w innym czasie.
Nie wiem w jaki czas bo nigdy nie robiłem ^^ Nie jestem pewny czy zrobię nawet. Chodzi Ci o to, że po tej drabinie w pompkach nie dam rady już robić pike pu?
Myślałem, że robiłeś już, więc tak chciałem tylko czas znać. Dla mnie to było sporo, bo robiłem jak najszybciej i kolejnego pchającego ćwiczenia bym nie dał rady.

Sorry, że tak późno odpisałem, ale dopiero dzisiaj mam dostęp do komputera swojego.


PS. Co do siły w nogach, to ciężko jest bez dodatkowego ciężaru, efektywnie to zrobić, pistolety są dobre, ale trzeba uważać na kolana, ja też mam problem z nimi i muszę uważać przy nich, szczególnie dobra rozgrzewka i ogólnie w wielu ćwiczeniach czasem jak większy nacisk pójdzie na kolana, to następny dzień bolą, ale ogólnie pistolety na prawą lekko wchodzą, a lewą ciężko, kilka zrobię(całkiem przyzwoitych)
#8

A co powiecie na taki trening?

2x w tygodniu takie coś:

1seria
-podciąganie 1p

-pike pu 1p

-pompki 2p

-wznosy nóg 2p

-wznosy nóg na brzuchu 2p

.

.
2seria
-podciąganie 2p

-pike pu 2p

-pompki 4p

-wznosy nóg 2p

-wznosy nóg na brzuchu 4p

.

.

.
8seria
-podciąganie 8p

-pike pu 8p

-pompki 16p

-wznosy nóg 16p

-wznosy nóg na brzuchu 16p

+2-3x w tygodniu 30 przysiadów, 30 sek krzesełka i 10 wskoków na podwyższenie
+sylwetki, rozciąganie, poziomka, stanie na rękach

Co kolejną taką serię dodaje do poszczególnych ćwiczeń 1 lub 2 powtórzenia. Zakładam brak odpoczynków między ćwiczeniami. Taki plan ma w ogóle sens? Jeśli tak to jakie przerwy między "seriami"?


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości