Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Mrowek - Dieta
#1

Witam Smile

Chciałem dowiedzieć się co sądzicie o mojej skromnej misce którą wcinam prawie każdego dnia, nie uważam ,że człowiek musi być najlepszy we wszystkim więc jestem ciekaw czy mogę coś poprawić w moim dotychczasowym jedzeniu na plus.

Tak więc cele:
Przede wszystkim regeneracja !
Stopniowy rozrost tkanki mięśniowej, ogólnie nie jem nigdy na siłę, aczkolwiek bardzo często - zbyt duży przyrost wagi w krótkim czasie będzie bardzo przeszkadzał.

Czego unikam :
Nabiałów wszelkiej postaci mleka,jogurtów itp czasami sięgam jeśli nie mam innego zastępstwa.
Płatków owsianych, otrębów itp. problemy żołądkowe za 2h murowane.
Odżywek, problemy jak z płatkami nawet po witaminkach.

Śniadanie - omlet z 6 jajek + dodatki głównie pomidory, ogórki, szczypiorek itp. staram się teraz dużo zielonych warzywek wrzucać.

Drugie śniadanie - miska owoców wg. uznania banany, brzoskwinie, jabłka, winogrono, gruszki, kiwi itp.

Obiad - zazwyczaj ryż parboiled lub makaron pełno ziarnisty do tego kurczak smażony ( Sad ) + zestaw surówek. Oczywiście pojawiają się tutaj również ryby i wołowina.

Podwieczorek - Zazwyczaj zestaw suszonych owoców, orzechów lub miska owoców.

Kolacja - pieczywo z masłem orzechowym, tuńczyk.

Moje własne zastrzeżenia:
Forma przygotowania kurczaka, chce zakupić urządzenia do gotowania na parze.
Przez pewien czas jadłem sporo brązowego ryżu niestety forma przygotowania mnie odrzucała, 40min gotowania.
Niestety nie posiadam blendera ale jest on na liście zakupów Wink

Czekam na ciekawe i poparte argumentami propozycję.
#2

Mrówek, gratuluję odwagi Smile Mam nadzieję, że usłyszysz jakieś merytoryczne argumenty.
#3

Co do obiadu oprócz ryżu parboiled polecam ryż biały, ryż basmati, quinoa, kasza jaglana, kasza gryczana. Makaron pełnoziarnisty bym olał. Kurczaka możesz gotować w warzywach albo w piekarniku albo ugotować w samej wodzie. Wołowina z biedronki mielona z Sokołowa bardzo się przydaję. Smaże ją na maśle Kerrygold albo na oleju kokosowym, dodaję cebuli i papryke/pomidora i jest mistrzostwo : ) Pieczywo też wiadomo lipa. Masło orzechowe można zamienić na paste sezamową albo masło migdałowe czy jakieś tam inne, ale niestety drogie takie cuda. Szproty też dobra przekąska. Argument na zboża i rośliny strączkowe (orzech ziemny to roślina strączkowa) wrzucałem w wątku Newcia. Masło Kerrygold dlatego, ze jest grass-fed ale niestety wciąż pasteryzowane. Jednak w przypadku masła pasteryzacja nie psuje aż tak dużo z tego co kiedyś czytałem.

EDIT
Żeby nie było zaraz, że mam coś przeciwko roślinom strączkowym. Jak ktoś je od czasu do czasu, szczególnie te lepsze czyli świeży groszek, zielona fasolka itp. to uważam to za spoko opcje. Problem robi się tylko jak to jest taki standard codzienny jak u Mrówka. Tak samo z glutenem. Jak ktoś nie odczuwa żadnych problemów z nim związanych i je od czasu do czasu jakieś ziarna dobrej/lepszej jakości (nie jakiś biały albo pełnoziarnisty chleb) to też świat się nie wali. Na stronie Weston A. Price Foundation temat ziaren i glutenu został wyczerpany wiele razy : D
#4

Wielki rep ode mnie Satetsu. Pokazujesz, że o diecie też można rozmawiać merytorycznie Smile
#5

(2014-08-07, 05:18)Mrowek napisał(a):  Czego unikam :
Nabiałów wszelkiej postaci mleka,jogurtów itp czasami sięgam jeśli nie mam innego zastępstwa.
Płatków owsianych, otrębów itp. problemy żołądkowe za 2h murowane.
Odżywek, problemy jak z płatkami nawet po witaminkach.

Śniadanie - omlet z 6 jajek + dodatki głównie pomidory, ogórki, szczypiorek itp. staram się teraz dużo zielonych warzywek wrzucać.
Zuch chlopak!

Autorytety są główną przyczyną tego, że ludzkość stoi w miejscu Johann Wolfgang von Goethe

#6

"Kolacja - pieczywo z masłem orzechowym, tuńczyk."

jeden minus ^^ maslo orzechowe to wlasciwie sam tluszcz, tunczyk jak najbardziej super, polecalbym twarog na noc

Obliczyles swoje zapotrzebowanie i wyliczyles kalorycznosc potraw?Smile dobra regeneracja i stopniowy rozrost tkanki tluszczowej bedzie wtedy jak bedziesz mial delikatny bilans kcal na +

Jezeli macie jakies pytania do diet piszcie smialo, pomoge i chetnie porozmawiam o nowych metodach Smile
#7

(2014-08-07, 05:18)Mrowek napisał(a):  Śniadanie - omlet z 6 jajek + dodatki głównie pomidory, ogórki, szczypiorek itp. staram się teraz dużo zielonych warzywek wrzucać.

Nie powinno się łączyć ogórka z pomidorem (ani innymi produktami bogatymi w witaminę C), ponieważ ogór zawiera enzym askorbinowy, który niszczy witaminkę C. Nawet jedna kropla potrafi "zniszczyć" duże ilości soku pomidorowego (litr albo i więcej - nie pamiętam teraz)

Niech progres będzie z Tobą!
Michał
#8

(2014-08-07, 09:03)Satetsu napisał(a):  Masło Kerrygold dlatego, ze jest grass-fed ale niestety wciąż pasteryzowane. Jednak w przypadku masła pasteryzacja nie psuje aż tak dużo z tego co kiedyś czytałem.
Satetsu, czytales moze takie rzeczy? Coraz wiecej takich wychodzi http://hopecentric.com/why-i-stopped-buy...ld-butter/

(2014-08-07, 09:59)Michał napisał(a):  
(2014-08-07, 05:18)Mrowek napisał(a):  Śniadanie - omlet z 6 jajek + dodatki głównie pomidory, ogórki, szczypiorek itp. staram się teraz dużo zielonych warzywek wrzucać.

Nie powinno się łączyć ogórka z pomidorem (ani innymi produktami bogatymi w witaminę C), ponieważ ogór zawiera enzym askorbinowy, który niszczy witaminkę C. Nawet jedna kropla potrafi "zniszczyć" duże ilości soku pomidorowego (litr albo i więcej - nie pamiętam teraz)
To troche prawda i troche nieprawda. Bo sa w organizmie bakterie, ktore potrafia zredukowac utleniony askorbinian, do pelnowartosciowej, wchlanialnej witaminy C w jelitach.

Autorytety są główną przyczyną tego, że ludzkość stoi w miejscu Johann Wolfgang von Goethe

#9

ode mnie kilak słów

śniadanie to najważniejszy posiłek dnia
rano brakuje ci węgli - te z warzyw i owoców to za mało - węgle są najważniejsze podczas regeneracji

jak nie możesz zboża dopchaj ryżem z owocami - ryż jest lekkostrawny, dobrze wchodzi z dodatkami i jest tani - ryż (obojętnie jaki) to jeden z najlepszych produktów węglowodanowych i najmniej inwazyjny

bardzo dobrą alternatywą może być tez kasza jaglana i kuskus (5 min przygotowania, wartościowa rzecz), można je jeść na słodko, z owocami, do mięs, do wszystkiego, są w miarę tanie, kup i sprawdź czy nie ma sensacji żołądkowych ale nie sądzę byś miał

smażone nie oznacza od razu złego wyboru - kup olej w spraju do smażenia i po kłopocie - śladowe ilości takiego tłuszczu ci nie zaszkodzą - smaż krótko
lub kup prosty grill zaciskowy do mięsa - nada się dosłownie do wszystkiego (mięsa, warzywa)

wywal masło orzechowe, jedz normalne orzechy, pestki dyni, słonecznika

brakuje też oleju tłoczonego na zimno - rzepak lub oliwa

warzywa i owoce - nie ma złych i dobrych - jedz jakiekolwiek (świeże lub mrożone - ja robię mrożone na parze w mikrofalówce - mniam), wszystkie są zdrowe - warzywa odkwaszają organizm, pomyśl też o ziemniakach jak możesz jeść

---

co do pomidora i ogórka - jak ci smakuje to się w ogóle tym nie przejmuj - trochę wit. C ci zabierze ale przecież to nie jedyne źródło wit. C. we wszystkich owocach i warzywach ja znajdziesz więc nie ma sensu się tym w ogóle zajmować

co do masła orzechowego - jak 100% i bez dodatków to jedz
#10

No to zmieniamy

Obiad - zakupujemy przyrząd do gotowania na parze, niestety mój piekarnik jest średnio sprawny mam taki zew. ale jest to sporo roboty i czasu.
Kolacja - usunę masło orzechowe a zastąpię pastami rybnymi z tuńczyka, makreli itp. (oczywiście robionymi w domu).

Dla pewności będę robił omlet z ogórkiem albo pomidorem Big Grin i szczypiorkiem.

edit:
Zapomniałem dodać ,że smażę wszystko na oliwie lub olejach z pestek winogron itp. staram się po każdej butelce oliwy zmienić na inny olej.


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości