Ocena wątku:
  • 2 Głosów - 5 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

konfrontacje wrzesień "szkoła techniki"
#31

Satetsu, dyskutujemy już o tak małych różnicach, że normalnie jest to niewyłapywalne dla większości osób.
Rafał podesłał świetny film pokazujący uchwyt i opuszczanie sylwetki w dół. Jest pewien moment, w którym jeżeli już przekroczysz odgięcie nadgarstka, nie uda Ci się dobrze uchwycić następnego elementu.
Zresztą spróbuj sobie zejść z podporu do wagi przodem albo tyłem przy Twoim uchwycie na zdjęciu, jestem pewien, że będziesz miał palce na górnej części kółek a nie całe dłonie, co potem trzeci element, niech to będzie np. wspieranie ciągiem (muscle up) czyni niemożliwym, chyba ze poprawisz uchwyt, co w gimnastyce nie jest dozwolone
#32

Tomo, kółka nie były odwrócone, nie mniej jednak pokazałeś końską wytrzymałość. SzacunSmile
#33

(2013-09-07, 15:04)zahir napisał(a):  Tomo, kółka nie były odwrócone, nie mniej jednak pokazałeś końską wytrzymałość. SzacunSmile
Dzięx za propsy i surowe oceny oraz dyskwalifikację ;-p jak kiedyś wspomniałem , zacząłem nagrywać i konfrontować już z początkiem miesiąca , nie ma co czekać do końca , atak na starcie i tylko poprawiać wyniki ! Teraz wiem co mam zmienić ale nie będę skromny , dla mnie odwrócenie kółek to tylko sprawa "kosmetyczna" heh także pocisnę więcej ! Aha jeszcze jedna kwestia , na zdjęciu chłopczyk ma ręce lekko odstające od tułowia a Satetsu ma przylegające tricepsy , jaka wersja poprawna? Bo jak tripy przy bokach to bardzo ułatwia wytrzymałość tej pozycji i można tak długo wytrzymać.
#34

To mój support: jakoś 22s.
niestety słaby kąt i nie widać dokładnie rąk- przedramieniem tylko muskałem kółka co jakiś czas, tricepsem w ogóle
#35

(2013-09-07, 18:33)Tomo Bird napisał(a):  Aha jeszcze jedna kwestia , na zdjęciu chłopczyk ma ręce lekko odstające od tułowia a Satetsu ma przylegające tricepsy , jaka wersja poprawna? Bo jak tripy przy bokach to bardzo ułatwia wytrzymałość tej pozycji i można tak długo wytrzymać.

Jeżeli ręce będą wyprostowane i ani kółka ani taśmy nie dotkną przedramion to możesz stabilizować w ten sposób. Czy to jest poprawne? Nie wiem, nie jestem instruktorem Smile Może niech się któryś wypowie w tej kwestii.
Na kanale YT gymnasticbodies tak nie robią i dla mnie to oznacza, że tak się nie powinno robić.

(2013-09-07, 20:36)wattie napisał(a):  To mój support: jakoś 22s.
niestety słaby kąt i nie widać dokładnie rąk- przedramieniem tylko muskałem kółka co jakiś czas, tricepsem w ogóle

Wattie postaraj się bardziej odkręcić kółka - prawe jest najmocniej odkręcone w 10 sekundzie ale tylko na chwilę (może kwestia tego kąta kamery). Jeżeli kamera była pod kątem 45 stopni (lub bardziej od przodu niż od boku) to masz niewystarczająco odkręcone przez cały czas ćwiczenia.

Idealny kąt kamery to te 45 stopni, czyli w połowie pomiędzy "na przeciwko" i "od boku" Smile - wtedy widać dokładnie czy kółko jest odkręcone powyżej czy poniżej 45st

"Remember that almost right, is still wrong. In the long term, this pursuit of perfection will result in much greater strength development and technical refinement;" -Coach Sommer
#36

Aaaa, umknęło mi że to ma być 45* Big Grin, myślałem że wykręcenie poza równoległość. Wink
#37
Video 

Kamera z tego miejsca mi przyciemnia, robiłem pierwszą próbę. Słabo, ale już będe wiedział teraz. Moje rowery są troche inne.
#38

Mariusz, hollow body już trzymasz fajnie ale wydaje mi się, że ręce miałeś lekko ugięte.
#39

(2013-09-08, 10:30)Ojciec. napisał(a):  Kamera z tego miejsca mi przyciemnia, robiłem pierwszą próbę. Słabo, ale już będe wiedział teraz. Moje rowery są troche inne.

tak jak Zahir już powiedział, przez całe ćwiczenie miałeś zgięte ręce więc nie mogę zaliczyć. Wydaje mi się też, że utrudniasz sobie za bardzo to ćwiczenie przez trzymanie rąk tak daleko od ciała - wygląda to jakbyś chciał rozpięcie zrobić Wink

tak poza konkursem wrzucam swój RTO support hold Smile
Może służyć jako wideo poglądowe póki nie ma instruktażowego.


"Remember that almost right, is still wrong. In the long term, this pursuit of perfection will result in much greater strength development and technical refinement;" -Coach Sommer
#40

Tak jak Tomo już zauważył, lepiej wstawić filmik na początku i wiedzieć co się robi źle, niż wstawić pod koniec miesiąca i nie mieć czasu na poprawę, także wstawiam mój support hold:




Rafał, widze że nagrywałeś filmik w tym samym miejscu co ja, masz bardzo podobne kółka, a z tyłu przebiega to samo dziecko! Coincydent?


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości