Ocena wątku:
  • 1 Głosów - 5 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Konfrontacje - sierpień 2015
#1

Witam w sierpniowych konfrontacjach!

W tym miesiącu trzy wyzwania:
1. Przyblok w zwisie na jednej ręce (na czas)
2. Zwis tyłem (na czas)
3. Pompki z dłońmi odwróconymi (na powtórzenia)


Zasady ogólne:

1.Aby wziąć udział w konfrontacjach należy założyć konto na forum rejestracja następnie należy nakręcić film prezentujący przebieg ćwiczenia zgodnie z zasadami konfrontacji i umieścić nagranie w tym wątku. Film musi być poprzedzone zbliżeniem na kartkę z "nickiem" użytkownika na forum.

2.Najlepsze wyniki uzyskane przez zawodników w poszczególnych konkurencjach zostają zsumowane, a suma punktów decyduje o zajętym miejscu.

3.Ćwiczący zobowiązany jest do ustawienia kamery tak aby ujęcie nie przeszkadzało w ocenie próby !

4. Konfrontacje rozpoczynają się z chwilą opublikowania i trwają do 31-08-2015 do godziny 23:59 i 59s

5. Ocena ćwiczenia
Przyjmujemy
0,2 mały błąd
0,5 średni błąd

6. Punktacja ćwiczeń
I. Przyblok w zwisie na jednej ręce (zwis należy wykonać na obu rękach w jednym podejściu - bez schodzenia z przyrządu; liczy się czas zwisu na ręce słabszej - o krótszym czasie)
1s = 1pkt

II. Zwis tyłem (minimum 30s, wszystko co poniżej 30s liczone jest na punkty ujemne, wszystko co powyżej 30s na punkty dodatnie; np. (29s=-1pkt, 30s=0pkt, 31s=1pkt, 32s=33pkt, etc.)
1s = 1pkt

III. Pompki z dłońmi odwróconymi
1powtórzenie = 1pkt

7. Ocena końcowa to suma punktów ze wszystkich trzech ćwiczeń (brak wykonania jednego z ćwiczeń = 0pkt). Wykonanie wszystkich trzech ćwiczeń nie jest obowiązkowe.

Powodzenia!
#2

Wrzucam dwa pierwsze ćwiczenia. Moje spostrzeżenia jak dotychczas: Moim zdaniem zwis tyłem/german hang jest bez sensu robienie na 30s+ 1s=1pkt, bo to tylko głupota trzymanie tego powyżej tych 30 sekund i proszenie się o kontuzję.

"Bro what kind of muscles you have? No! Bro what kind of patterns you have? can you flip, can you invert, can you crawl or is it just aesthetics" - Ido Portal
#3

Chudini,
całkiem imponująca długość utrzymania obu ćwiczeń! Nieźle.
Nikt nie każe z marszu trzymać zwisu tyłem tak długo aby doszło do kontuzji Smile Cel liczenia od 30s jest zgoła przeciwny.
#4

Pierwsze mogło być lepiej, ale ogólnie jest dobrze, choć to nie przypadek, bo ponad miesiąc pracuję nad OAC, a to jest jedno z najłatwiejszych i najlepszych ćwiczeń od których zaczynałem. Złote ćwiczenie żeby ruszyć z miejsca.

"Bro what kind of muscles you have? No! Bro what kind of patterns you have? can you flip, can you invert, can you crawl or is it just aesthetics" - Ido Portal
#5

(2015-08-12, 10:08)Krzysztof napisał(a):  Cel liczenia od 30s jest zgoła przeciwny.

Krzychu to przybliż jakiHuh Bo imho nieco demotywujący - szczególnie punkty ujemne - z punktu widzenia kogoś, kto nie utrzyma 30s, lepiej nie próbować tego ćwiczenia, bo uszczupla dorobek z pozostałych. Może lepiej byłoby np liczyć do 30s - 1s=1pkt, a powyżej liczymy podwójnie 1s=2pkt.

Lepiej zużywać się niż rdzewieć - D. Diderot
#6

(2015-08-12, 14:57)Stary Człowiek i Może napisał(a):  
(2015-08-12, 10:08)Krzysztof napisał(a):  Cel liczenia od 30s jest zgoła przeciwny.

Krzychu to przybliż jakiHuh Bo imho nieco demotywujący - szczególnie punkty ujemne - z punktu widzenia kogoś, kto nie utrzyma 30s, lepiej nie próbować tego ćwiczenia, bo uszczupla dorobek z pozostałych. Może lepiej byłoby np liczyć do 30s - 1s=1pkt, a powyżej liczymy podwójnie 1s=2pkt.

Celem trzymania zwisu tyłem tak długo jest głównie praca nad mobilnością barków, wzmocnienie chwytu oraz rozciągnięcie tego co przykurczone. Ponieważ wiadomo, że te wszystkie elementy wymagają czasu i nie zbudują się z dnia na dzień, więc pomysłem jest wykorzystanie 3 tygodni konfrontacji do pracy nad tymi elementami pod pozorem rywalizacji. Każdy z uczestników dąży przez 3 tygodnie do tego aby utrzymać jak najdłużej zwis i być lepszym od pozostałych ale jednocześnie pracuje nad własnym ciałem wygrywając po 3 tygodniach nie rywalizację ale raczej własne umiejętności.

30 sekund to raczej mało wymagający próg zwisu, który można osiągnąć spokojnie w półtora tygodnia do dwóch dla średnio wytrenowanej osoby. Punkty ujemne są właśnie po to, żeby zmusić do utrzymania powyżej pół minuty, żeby się opłacało. Ot cała filozofia.
#7

(2015-08-12, 18:08)Krzysztof napisał(a):  Celem trzymania zwisu tyłem tak długo jest głównie praca nad mobilnością barków, wzmocnienie chwytu oraz rozciągnięcie tego co przykurczone. Ponieważ wiadomo, że te wszystkie elementy wymagają czasu i nie zbudują się z dnia na dzień, więc pomysłem jest wykorzystanie 3 tygodni konfrontacji do pracy nad tymi elementami pod pozorem rywalizacji. Każdy z uczestników dąży przez 3 tygodnie do tego aby utrzymać jak najdłużej zwis i być lepszym od pozostałych ale jednocześnie pracuje nad własnym ciałem wygrywając po 3 tygodniach nie rywalizację ale raczej własne umiejętności.

Problem jest taki, że ani chwyt ani barki nie są większym problemem, tylko głównie łokcie i plecy. Nie ma nad czym pracować, bo nikomu jest nie potrzebny zwis tyłem 1min+. Na pewno nie będę pracował nad zwisem żeby go trzymać dłużej, bo jestem pewny, że coś by nie wytrzymało po drodze. Trenuj ciężko, ale z głową.

"Bro what kind of muscles you have? No! Bro what kind of patterns you have? can you flip, can you invert, can you crawl or is it just aesthetics" - Ido Portal
#8

Chudini, tu się nie zgodzę. Oczywiście u każdego pracuje najbardziej to co ma najsłabsze ale jakoś ciężko mi dopatrzeć się ryzyka uszkodzenia łokci czy pleców przy zwisie tyłem. Natomiast jeśli chodzi o rozciągnięcie barków, to jak przy każdym rozciągnięciu trzeba zmęczyć mięśnie, by zwiększyć zakres ruchu, więc moim zdaniem ćwiczenie ma sens.
#9

Zahir dzięki za wsparcie Smile

Chudini - końcowym celem pogłębionego zwisu tyłem jest następujący ruch:
https://instagram.com/p/1iP5oAsOjN/?take...nvanwalker
#10

Żartujesz sobie chyba, że chcesz zwisem tyłem dojść do dislocates na kółkach? od tego masz gumę/kijek, a nie pchanie się całą wagą ciała żeby sobie krzywdę zrobić. Zamiast pisać posty to spróbujcie sobie porobić minutowe serie. Zobaczymy kto pierwszy załapie się na kontuzję, ja przedstawiłem tylko to z mojej perspektywy, nikt nie zna mojego ciała lepiej niż ja sam. Plecy miałem spięte od pierwszego ćwiczenia, więc to normalne. Co do łokci to mam przeprost w lewym, a w prawym wcale. Tutaj występuje problem z łokciami, że czuję jak mi coraz bardziej się przeprostowuje lewy łokieć.

"Bro what kind of muscles you have? No! Bro what kind of patterns you have? can you flip, can you invert, can you crawl or is it just aesthetics" - Ido Portal


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości