Ocena wątku:
  • 1 Głosów - 5 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Konfrontacje - sierpień 2015
#21

Gratulacje dla wszystkich uczestników sierpniowych konfrontacji!
Poziom okazał się bardzo wysoki, a niektóre wyniki na prawdę imponujące.

Klasyfikacja końcowa wygląda następująco:
1. Dudo 95.2-pkt
2. Infinity "Tomek" 83.2-pkt
3. Szczypior "Seba" 76.2-pkt
4. Chudini 48-pkt
5. adriano435 35.4-pkt

Kilka uwag końcowych, które powodowały odjęcia punktów:
Dudo - Podczas pompek przy podnoszeniu ręce za szybko wędrowały do przodu (powinny pozostać jak najdłużej przy biodrach), odwrócenie kółek następowało wyłącznie w dolnej pozycji - nie było utrzymywane w pełnym zakresie ruchu;
Infinity "Tomek" - jak wyżej;
Szczypior "Seba" - jak wyżej;
Chudini - Przyblok na lewej ręce - nogi były zgięte przez 7 sekund; Podczas pompek zakres ruchu do dołu był ograniczony, a dłonie mogłyby być bardziej odwrócone;
adriano435 - Zwis był z ugiętymi nogami (ze względu na warunki montowania drążka, ale niestety w porównaniu do pozostałych uczestników zostało to potraktowane jako błąd); Sylwetka podczas pompek mogłabybyć bardziej usztywniona i wyprostowana.

Dudo gratulacje wygranej (szacun za prawie 2 minuty zwisu tyłem!) i czekamy z niecierpliwością na Twoje wyzwanie wrześniowe!
#22

Dzięki Smile

Jestem co prawda w trakcie zakuwania do poprawek wrześniowych, ale 3 najpóźniej 4 września wstawię konfrontacje Smile

Zapraszam wszystkich na funpage pasjonatów gimnastyki, workoutu, zimowych kąpieli oraz wszelakiej aktywności! Żyć pełnią życia - to nasza pasja, to nasza misja Smile
https://www.facebook.com/gimnastycznyworkout

Siła! Smile
#23

"Chudini - Przyblok na lewej ręce - nogi były zgięte przez 7 sekund; Podczas pompek zakres ruchu do dołu był ograniczony, a dłonie mogłyby być bardziej odwrócone"

Po 1 "nogi były zgięte przez 7 sekund" no nie dziwie się bo trzymałem 20-30sekund w poziomce na jednej ręce zwis, choć tutaj nie chodziło, żeby robić poziomkę raczej tylko trzymać brodę nad "drążkiem", brzuch to tylko stabilizacja, choć ze zgiętymi nogami miałem taką samą jak i z wyprostowanymi. Jeśli mielibyśmy czepiać się techniki to przez cały film instruktażowy nie miałeś zablokowanych kolan. Druga sprawa taka, że się kręciłeś w kółko cały czas, więc jedno z najważniejszych rzeczy w tym ćwiczeniu jakie jest zaniedbałeś, bo nie masz wystarczająco stabilizacji, siły chwytu żeby być stabilnie.

Po 2 Zakres ruchu trzeba było podać w stopniach albo jakkolwiek. Uznałem że tyle wystarczy, jestem w stanie zrobić do wyprostowanego łokcia. Co do odkręcenia kółek to na filmie instruktażowym przez połowę zakresu masz kółka równolegle, każdemu to napisałeś, ja bym nie miał odwagi.

Po 3 Rzuciłeś na luźno wszystkim punkty, nikt nie wie co jak za co i jakie odjęcia. Jak już tak pięknie wymyśliłeś sobie punktacje w pierwszym poście, to trzeba było z niej skorzystać i napisać co za co dokładnie.

Po 4 Kolejne słabe konfrontacje gdzie wygrywa jedno ćwiczenie.

Podsumowując w konfrontacjach kiedyś chodziło o to, żeby zrobić jak największy postęp skorzystać z rad osoby, która prowadzi konfrontacje i ocenia na bieżąco, żeby wynieść coś dla siebie i być zadowolonym na koniec miesiąca. A nie rzucić jedno ćwiczenie na koniec i zgarnąć więcej punktów niż wszyscy łącznie dostali za pozostałe ćwiczenia.

Przykro to pisać, ale najgorsze konfrontacje w jakich brałem udział.
Krzysztof nic osobistego, ale zanim zaczniemy wymagać od innych wymagajmy od siebie, jak już się podjąłeś prowadzić konfrontacje.

"Bro what kind of muscles you have? No! Bro what kind of patterns you have? can you flip, can you invert, can you crawl or is it just aesthetics" - Ido Portal
#24

Serdecznie gratuluję wszystkim uczestnikom. A do zwycięzców wysyłam nagrody Smile
#25

Chudini,
bardzo dziękuję za Twoje uwagi oraz krytyczne podejście do mojego oceniania. Z przyjemnością odniosę się, do punktów, które zamieściłeś.

Ad Po 1:
Wymagania dotyczące ćwiczenia zostały zawarte w formie wizualnej na filmiku oraz w formie audio w formie przekazu słownego. Pozwolę zacytować sobie skrypt audio definiujący ćwiczenie:
„Zaczynamy w podchwycie, broda przez caly czas musi znajdowac sie nad dlonia trzymajaca kolko lub drazek. Lokiec przycisniety do brzucha. Nogi pozostaja wyprostowane i ustawione poziomo do ziemi. Przejscie do zwisu na drugiej rece bez dotykania podloza.
Punktacja do 1 punkt za kazda sekunde przybloku przy czym czas liczymy dla reki slabszej.”
Odjąłem 0,5 pkt za każdą sekundę zwisu ze zgiętymi nogami, ponieważ uznałem, że byłoby niesprawiedliwe w stosunku do pozostałych uczestników uznać cały punkt za taką technikę. Kręcenie się lub jego brak wokół osi zawieszenia kółka nie było zawarte w kryteriach oceny ćwiczenia.

Ad Po 2:
Definicja ćwiczenia na zamieszczonym przeze mnie filmiku brzmiała nastepująco:
„Zaczynamy w podporze z kolkami ustawionymi na kilkanascie centymetrow nad ziemia. Zachowujac prosta sylwetke uginamy rece z jednoczesnymi odwroceniem nadgarstkow na zewnatrz, tak aby spod dloni skierowany byl do przodu. Zachowujac proste cialo opuszczamy sie klatka piersiowa ponizej kolek starajac sie utrzymywac dlonie jak najblizej bioder.
Jedna pompka to jeden punkt.”
Dodatkowo zamieściłem odnośnik do filmiku Mrówka jako dodatkową definicje ćwiczenia (był zagnieżdzony w klipie oraz w opisie filmiku):
https://www.youtube.com/watch?v=7p4cB2SXphc
Zakres ruchu podany był w uniwersalnej formie niezależnej od wysokości zamieszczenia kółek (klatka piersiowa poniżej kółek).
Faktycznie na klipie, który zamieściłem wygląda jakbym nie miał dłoni odwróconych do końca, dlatego oprócz tekstu dałem odnośnik do instrukcji Mrówka.

Ad Po 3:
Możliwe, że nie brałem udziału w aż tak wielu konfrontacjach na forum, żeby zauważyć dokładny opis punktacji. Uznałem, że wystarczy podanie punktów oraz zwięzły komentarz. Rzeczywiście takie podejście może powodować dodatkowe pytania. W załączniku znajduje się plik z ocenami.

Ad Po 4:
Z własnego doświadczenia wiem, że nikt nie jest mistrzem we wszystkim, więc proponując kilka ćwiczeń umożliwia się wszystkim startującym pokazanie swojej najlepszej strony oraz popracowanie nad elementami sprawiającymi trudność. To, że akurat zwis tyłem okazał się decydujący nie było wcale od początku przesądzone (sądząc po wcześniejszej dyskusji).

Reguła konfrontacji została zmieniona w zeszłym miesiącu, więc nie ma do końca podstaw porównywania obecnej do poprzednich. Szczególnie, że według nowych zasad prowadzącym konfrontacje może być osoba nie posiadająca uprawnień instruktora gimnastyki.

Osobiście wyniosłem bardzo dużo zarówno z zeszłomiesięcznych konfrontacji, jak i sierpniowych. Chętnie usłyszę, czy pozostali uczestnicy także cokolwiek wynieśli?

Myślę Chudini, że miałeś najtrudniejsze zadanie ponieważ zamieściłeś swój materiał jako pierwszy i inni mogli na tej podstawie weryfikować swoje osiągnięcia lub dostosowywać się do poziomu, który wyznaczyłeś. Z mojej strony widzę, że powinienem na bieżąco pisać swoje uwagi dotyczące oceny (a nie na koniec), aby osoby prezentujące materiał wcześniej niż inni miały możliwość dostosowania się do bieżących reguł.


Załączone pliki
.xlsx Konfrontacje sierpien wyniki.xlsx Rozmiar: 11 KB  Pobrań: 5
#26

(2015-09-03, 18:15)Krzysztof napisał(a):  Ad Po 4:
Z własnego doświadczenia wiem, że nikt nie jest mistrzem we wszystkim, więc proponując kilka ćwiczeń umożliwia się wszystkim startującym pokazanie swojej najlepszej strony oraz popracowanie nad elementami sprawiającymi trudność. To, że akurat zwis tyłem okazał się decydujący nie było wcale od początku przesądzone (sądząc po wcześniejszej dyskusji).
Oczywiście, że od początku było przesądzone że za zwis będzie najwięcej punktów.
Nikt nie popracował w tych konfrontacjach wnioskując z filmików bo każdy nagrywał raz. Były konfrontacje, gdzie przez cały miesiąc uczestnicy się poprawiali, kiedyś "planche lean" poprawiałem chyba z 20 razy. Wtedy wyniosłem najwięcej, a nie kiedy wrzucę jeden filmik i koniec.

(2015-09-03, 18:15)Krzysztof napisał(a):  Reguła konfrontacji została zmieniona w zeszłym miesiącu, więc nie ma do końca podstaw porównywania obecnej do poprzednich. Szczególnie, że według nowych zasad prowadzącym konfrontacje może być osoba nie posiadająca uprawnień instruktora gimnastyki.
Kogo obchodzą uprawnienia? Mi chodzi tylko i wyłącznie o sposób oceniania itd.

(2015-09-03, 18:15)Krzysztof napisał(a):  Myślę Chudini, że miałeś najtrudniejsze zadanie ponieważ zamieściłeś swój materiał jako pierwszy i inni mogli na tej podstawie weryfikować swoje osiągnięcia lub dostosowywać się do poziomu, który wyznaczyłeś. Z mojej strony widzę, że powinienem na bieżąco pisać swoje uwagi dotyczące oceny (a nie na koniec), aby osoby prezentujące materiał wcześniej niż inni miały możliwość dostosowania się do bieżących reguł.
Kiedyś ktoś napisał: że jeśli wstawiasz fimlik na początku to możesz skorzystać z uwag i się poprawić, żeby pod koniec miesiąca robić idealnie, a kto wrzuca jeden filmik na koniec musi się liczyć z tym, że nie będzie miał czasu, żeby poprawić. Tutaj tego brakowało.

Następnym razem będzie lepiej, niech inni się wypowiedzą, bo to tylko moje zdanie, każdy pewnie będzie miał co innego do powiedzenia.

"Bro what kind of muscles you have? No! Bro what kind of patterns you have? can you flip, can you invert, can you crawl or is it just aesthetics" - Ido Portal
#27

Panowie, mamy Konfrontacje w nowej formule i nabieramy doświadczenia. Z czasem wszystko się wyklaruje. A poza tym, przede wszystkim ma to być zabawa zachęcająca innych do rywalizacji. Myślę, że nawet osoby nie startujące mogą czerpać inspirację patrząc na progres innych, zwłaszcza, gdy są ciekawe, odbiegające od standardu ćwiczenia.


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości