Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Klasyczne 5x5
#21

Dopiero zacznie drżeć jak zrobisz na kółkach Big Grin
#22

Sorka , źle napisałem na kółkach(TRX) ,a nie na drążku. SmileSuper trening. Z 2-3 tygodnie posmaruje gwinty i spróbuję poziomki.Muszę pokazać te kółka moim kolegom pakerom z siłowni którzy tak się ze mnie naśmiewają że nie ćwiczę na siłowni tylko "cuduję" Big Grin
#23

Ciekaw jestem co powiedzą jak spróbują Big Grin
#24

PLAN PO MODYFIKACJI

PONIEDZIAŁEK:
-podciąganie z obciążeniem
-pompki z jedną ręką wyprostowaną
-ABS 2 + plank
-mostek zgięty


WTOREK
----------

ŚRODA
-podciąganie z obciążeniem
-pompki z jedną ręką wyprostowaną
-ABS 2 + plank
-mostek zgięty


CZWARTEK
----------

PIĄTEK:
-dipy z obciążeniem
-pistolety z asekuracją
-ABS 2 + plank


SOBOTA:
----------

NIEDZIELA:
-dipy z obciążeniem
-pistolety z asekuracją
-ABS 2 + plank



CZWARTEK -NIEDZIELA : zwisy i podpory na kółkach (smarowanie gwintów)
WTOREK-CZWARTEK-SOBOTA :wolne

*15 minut rozgrzewki całego ciała przed treningiem i rozciąganie po treningu.
#25

moim zdaniem źle rozpisany plan.
przede wszstkim źle podzieliłeś ruchy - w każdym treningu masz ruch pchający na klatę i triceps - w trochę innym zakresie, ale jednak
abs przez cztery dni i jeszcze ten sam! - po co

podziel górę ciała dokładnie na push i pull lub zrób fbw 3x tydz. + 2x tydz. statyki
#26

(2014-02-27, 18:23)Dudzin napisał(a):  Sorka , źle napisałem na kółkach(TRX) ,a nie na drążku. SmileSuper trening. Z 2-3 tygodnie posmaruje gwinty i spróbuję poziomki.Muszę pokazać te kółka moim kolegom pakerom z siłowni którzy tak się ze mnie naśmiewają że nie ćwiczę na siłowni tylko "cuduję" Big Grin

ja bym chętnie im pokazał parę cudów na kółkach Wink
#27

Odnośnie wypowiedzi Struca : Czy ktoś z większą reputacją mógłby się odnieść do tego ...? Co do ABS'a Struc ,z całym szacunkiem ale nie doczytałeś Wink pozwól że przytoczę cytat :"Gdy praca stanie się zbyt łatwa, nim przejdziesz na kolejny poziom,zwiększ liczbę treningów do czterech łącząc je w pary" . Czyli widzisz , daję więcej regeneracji niż każe autor tego planu Big Grin Po za tym ja wcale nie chcę dzielić treningu na "push and pull" , a to że zastosowałem dwa kolory to tylko dlatego żeby było czytelniej Smile Statyka też jest , smarowanie gwintów ,4 razy w tygodniu podpory na kółkach m.in.

Newciu ja też za jakiś czas chcę pokazać im kto miał rację i kto tu tak naprawdę ma siłę i imponujące umiejętności Big Grin
#28

Dodałbym całą masę ćwiczeń sylwetkowych i odpuścił trening z obciążeniem. Jeżeli będziesz łamał strukturę ruchu, by utrudnić ćwiczenie, będziesz się rozwijał. Dodając tylko ciężar pozostaniesz na tym samym poziomie ruchu. Dla mnie bez sensu, bo nie usuwasz słabych punktów Sad
#29

Chodzi o to, że w pary naprzemiennie. Czyli pull push pull push. Struc też ma rację. Jutro Cię naprowadzę zgodnie ze wskazówkami zahira. Zdziałamy razem coś!Smile

Zakładam, iż plan robiłeś na podstawie BtGB, dlatego będziemy się go trzymać. A więc:
-Twój plan to FBW - czyli chcesz ćwiczyć całe ciało na jednym treningu, tj. pull, push, core, legs

(2014-02-27, 21:25)Dudzin napisał(a):  PONIEDZIAŁEK:
-podciąganie z obciążeniem
-pompki z jedną ręką wyprostowaną
-ABS 2 + plank
-mostek zgięty

Zatem jest wszystko. Czy mostek zgięty to jakaś progresja na nogi? Zgodnie ze wskazówkami Zahira i uwagami struca o ABS-ie, zróbmy tak:
- podciąganie w poziomce,
- pompki zostają,
- Tu w ABS jest kilka ćwiczeń. W core Sommer też radzi, by po jednym ćwiczeniu wybrać. Jeśli jesteś uparty, jest alternatywa. Czyli zamiast ABS, zostawiamy planka, a dodatkowo możesz dołożyć side plank na boczne mięśnie brzucha.
- mostek zgięty. (tutaj zmodyfikujemy jak dostanę info.)

Przejdźmy do środy. W środę, zgodnie z założeniami powinien być trening dajmy na to push, gdyż w poniedziałek zrobiłbyś pull. Zauważ jednak, że robisz FBW, dlatego by go urozmaicić możesz sobie również go podzielić na trening FBW A i FBW B, albo jechać tym samym treningiem przez cały cykl. Ty chcesz różnorodności, ok.

(2014-02-27, 21:25)Dudzin napisał(a):  ŚRODA
-podciąganie z obciążeniem
-pompki z jedną ręką wyprostowaną
-ABS 2 + plank
-mostek zgięty

Zawarłeś te same ćwiczenia dwa razy pod rząd, tj. trening A, trening A. Nie jest to złe w żadnym wypadku, ale chciałeś naprzemiennie, więc zróbmy trening B z piątku.

(2014-02-27, 21:25)Dudzin napisał(a):  PIĄTEK:
-dipy z obciążeniem
-pistolety z asekuracją
-ABS 2 + plank[/color]

Zrobiłbym to tak:

- dipy z opadem na przedramiona (jeśli masz możliwość),
- nie zawarłeś tutaj podciągania, a więc podciąganie na kółkach normalne. Da Tobie w kość i będzie trudniejsze od zwykłego podciągania. Możesz zawiesić je na minimalnej wysokości na drążku.
- wznosy nóg do drążka, wycieraczki na podłodze,
- pistolety z asekuracją.

W piątek robisz znowu trening A z poniedziałku, zaś w niedzielę trening B ze środy.

W ramach rozgrzewki możesz robić ćwiczenia sylwetkowe, tj. kołyska, sylwetka gimnastyczna na podłodze, w zwisie. Jest tego multum.

Ćwiczenia mają charakter przykładowy, bez użycia obciążenia, zgodnie ze wskazówkami Zahira i Struca. Jeśli któreś Ci nie pasują, śmiało je zamień, podziel się z nami modyfikacją i zacznij już od marca! Wink
#30

PLAN PO MODYFIKACJI "II" Big Grin

PONIEDZIAŁEK:
-podciąganie podchwyt
-pompki z jedną ręką wyprostowaną
-wznosy nóg do drążka + side plank
-mostek zgięty


WTOREK
----------

ŚRODA
-podciąganie nachwyt
-pompki z jedną ręką wyprostowaną
-wznosy nóg do drążka + side plank
-mostek zgięty


CZWARTEK
----------

PIĄTEK:
-podciąganie na kółkach podchwyt
-dipy
-pistolety z asekuracją
-wycieraczki na podłodze + plank

SOBOTA:
----------

NIEDZIELA:
-podciąganie na kółkach nachwyt
-dipy
-pistolety z asekuracją
-wycieraczki na podłodze + plank



PIATEK -NIEDZIELA : zwisy i podpory na kółkach (smarowanie gwintów)
WTOREK-CZWARTEK-SOBOTA :wolne

*15 minut rozgrzewki całego ciała przed treningiem (m.in ćwiczenia sylwetkowe)
i rozciąganie po treningu.

Uwagi i komentarze:
-nie mogę zrobić zamiennego treningu, musi zostać AA BB gdyż studiuje
i na stancji nie mam poręczy i kółek, w domu jestem od piątku do niedzieli.
-do mostków stosuję progresje ze skazanego na trening (cel: most zwodzony)
-mostki mają wzmocnić kręgosłup, dolne mięśnie pleców i pośrednio też nogi
-rezygnuję z dodatkowych obciążeń, utrudnię dipy i podciąganie w inny sposób

Pytania:
-czy taka przeplatanka chwytów w podciąganiu jest ok ? Bo do tej pory tylko nachwyt robiłem i chciałbym urozmaicić trochę.
-dodać jeszcze trening nóg w poniedziałek i środę czy niekoniecznie?

Chciałbym bardzo podziękować Krzyśkowi za głębsze pochylenie się nad moim planem , Strucowi za wywołanie dyskusji oraz Zahirowi za namowę do rezygnacji z obciążeń . Dzięki wielkie chłopaki. repiki ode mnie.Wink


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości