Ocena wątku:
  • 3 Głosów - 3,67 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Jakie kółka gimnastyczne kupić?

28/32 - 28 to standard w gimnastyce sportowej ale wydaje mi się, że większość kółek w sprzedaży to 32mm i prawdopodobnie sam takich używam (zawsze wchodząc na kółka w bramie mam wrażenie, że są odrobinę smuklejsze). Z jednych i drugich na pewno będziesz zadowolony.

Sprawa impregnacji - zależy gdzie będziesz ich używał, nie wiem jak to wpływa na ich przyczepność, tutaj warto zapytać przedstawiciela mtidea (jest tu na forum). Posiadam kółka innej firmy, które były lakierowane - kiepski pomysł, dopiero jak lakier w większości zszedł, zrobiły się właściwe do użytku. Posiadam je jakieś pięć lat i służą mi w różnych warunkach pogodowych.

Różnica pomiędzy 28 a 32 to przede wszystkim marketing. Rozmiar nie jest najważniejszy Wink

Impregnowania nie polecam kółka mają być szorstkie.

Od kilku miesięcy ćwiczę kalistenikę i chcę wdrożyć do treningów ćwiczenia na kółkach. Zastanawiam się który rozmiar wybrać.

Po przeczytaniu większości wątków wychodzi na to, że nie ma to większej różnicy, jednak natknąłem się na informacje, że te 32mm są wygodniejsze i mniej obciążają nadgarstki, czy to prawda?

Mam problem z nadgarstkami, dlatego wszystkie ćwiczenia robię na paraletkach, nigdy na płaskiej dłoni, więc jeśli faktycznie rozmiar kółek mógłby coś zmienić w tym temacie to jest to dla mnie istotne. Co sądzicie, czy rzeczywiście ma to jakiś wpływ?

Dodam jeszcze, że mam zamiar wykonywać raczej proste ćwiczenia, pompki, podciągnięcia i dipy, raczej nie interesują mnie zaawansowane ćwiczenia gimnastyczne. W przyszłości myślę też o dodaniu ciężaru, jeśli to ma jakieś znaczenie.

Kup po prostu takie kółka jakie Ci będą najbardziej odpowiadać. Myślę, że dla nadgarstków niema to wiekszego znaczenia jakie jest ich średnica (w sensie grubość), Kup coś taniego i zobacz czy ćwiczenia na kółkach będą Ci "leżeć".Jeśli nie zamierzasz robić skomplikowanych, dynamicznych ćwiczeń wystarczą najtańsze, byle drewniane kółeczka.

Lepiej zużywać się niż rdzewieć - D. Diderot

Poczytałem wasze opinie i zdecydowałem się na kółka MTidea. Mam jednak problem z wyborem odpowiedniego modelu, bo jest ich bardzo dużo. Dopiero zaczynam i zupełnie się na tym nie znam. Kółka do domowych, prostych ćwiczeń. Na jakie parametry zwrócić uwagę, żeby nie przepłacić wybierając pierwsze kółka?

Najtańsze 28mm z podziałką metryczną na taśmach od MTidea Smile

Witajcie!
Przeczytałem (jak większość) cały temat i znalazłem odpowiedź na swoje pytanie. Zrodziło się natomiast następne.
Wiem już, że zakupię kółka od MTidea ale z tego linku: http://www.gimnastycy.pl/zakupy/mtidea-pl/ nie wiem które to są na stronie ???
Interesuje mnie rozmiar 32mm. Na stronie producenta z tego co szukałem to nie matego modelu. Jaki jest w takim przypadku ich odpowiednik? Interesują mnie najtańsze z podziałką do wypadów też na zewnątrz.

Za pomoc z góry bardzo dziękuję.

(2019-05-09, 09:18)startwitthnothing napisał(a):  Interesuje mnie rozmiar 32mm. Na stronie producenta z tego co szukałem to nie matego modelu. Jaki jest w takim przypadku ich odpowiednik? Interesują mnie najtańsze z podziałką do wypadów też na zewnątrz.

Za pomoc z góry bardzo dziękuję.

Rozmiar 32 mm masz na stronie producenta jak byk Wink
https://mtidea.pl/sklep/kolka-gimnastycz...alpin.html


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości