Odpowiedz 

Ocena wątku:
  • 3 Głosów - 3.67 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Jakie kółka gimnastyczne kupić?
2017-12-28, 19:43
RE: Jakie kółka gimnastyczne kupić?
28/32 - 28 to standard w gimnastyce sportowej ale wydaje mi się, że większość kółek w sprzedaży to 32mm i prawdopodobnie sam takich używam (zawsze wchodząc na kółka w bramie mam wrażenie, że są odrobinę smuklejsze). Z jednych i drugich na pewno będziesz zadowolony.

Sprawa impregnacji - zależy gdzie będziesz ich używał, nie wiem jak to wpływa na ich przyczepność, tutaj warto zapytać przedstawiciela mtidea (jest tu na forum). Posiadam kółka innej firmy, które były lakierowane - kiepski pomysł, dopiero jak lakier w większości zszedł, zrobiły się właściwe do użytku. Posiadam je jakieś pięć lat i służą mi w różnych warunkach pogodowych.
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Lubię to Odpowiedz cytując ten post
[+] 2 użytkowników lubi ten post
Teraz,
Reklama:
2018-01-01, 17:51
Różnica pomiędzy 28 a 32 to przede wszystkim marketing. Rozmiar nie jest najważniejszy Wink

Impregnowania nie polecam kółka mają być szorstkie.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
[+] 1 użytkownik lubi ten post
2019-01-06, 23:44 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 2019-01-06 23:47 przez kalistenik.)
Od kilku miesięcy ćwiczę kalistenikę i chcę wdrożyć do treningów ćwiczenia na kółkach. Zastanawiam się który rozmiar wybrać.

Po przeczytaniu większości wątków wychodzi na to, że nie ma to większej różnicy, jednak natknąłem się na informacje, że te 32mm są wygodniejsze i mniej obciążają nadgarstki, czy to prawda?

Mam problem z nadgarstkami, dlatego wszystkie ćwiczenia robię na paraletkach, nigdy na płaskiej dłoni, więc jeśli faktycznie rozmiar kółek mógłby coś zmienić w tym temacie to jest to dla mnie istotne. Co sądzicie, czy rzeczywiście ma to jakiś wpływ?

Dodam jeszcze, że mam zamiar wykonywać raczej proste ćwiczenia, pompki, podciągnięcia i dipy, raczej nie interesują mnie zaawansowane ćwiczenia gimnastyczne. W przyszłości myślę też o dodaniu ciężaru, jeśli to ma jakieś znaczenie.
2019-01-12, 03:04
Kup po prostu takie kółka jakie Ci będą najbardziej odpowiadać. Myślę, że dla nadgarstków niema to wiekszego znaczenia jakie jest ich średnica (w sensie grubość), Kup coś taniego i zobacz czy ćwiczenia na kółkach będą Ci "leżeć".Jeśli nie zamierzasz robić skomplikowanych, dynamicznych ćwiczeń wystarczą najtańsze, byle drewniane kółeczka.

Lepiej zużywać się niż rdzewieć - D. Diderot
Odpowiedz 

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 2 gości