Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Ido portal - dywagacje
#41

A odnosząc o do Ido Portala. Gość robi kawał dobrej roboty pokazując, że treningiem można się bawić. Zgadzam się z tym, że ludzie są stworzeni do poruszania swoim ciałem i fajnie jest czerpać radość z ruchu nie ujętego w ścisłe ramy. To świetna forma rekreacji. Ale jeśli chcemy pójść dalej usystematyzowanie treningu w oparciu o solidną wiedze będzie niezbędne. Właśnie dlatego tak bardzo podoba mi się gimnastyka. Każdy nowy element musi zatwierdzić komisja która ocenia jego przydatność, skalę trudności, wszechstronność itp. Nic nie jest robione po omacku, wszystko w oparciu o solidną wiedzę, potwierdzoną rzetelnymi badaniami.
#42

nie wiem, czy jednak gimnastyka nie tworzy swoich wlasnych ograniczen ruchowych?

kp
#43

(2015-04-05, 20:47)zahir napisał(a):  A odnosząc o do Ido Portala. Gość robi kawał dobrej roboty pokazując, że treningiem można się bawić. Zgadzam się z tym, że ludzie są stworzeni do poruszania swoim ciałem i fajnie jest czerpać radość z ruchu nie ujętego w ścisłe ramy.

z jednej strony tak, ale z drugiej strony jego online coaching to sztywny plan treningowy w wymiarze 3-4 godziny dziennie przez 6 dni w tygodniu. Ciężko to nazwać zabawą Wink

"Remember that almost right, is still wrong. In the long term, this pursuit of perfection will result in much greater strength development and technical refinement;" -Coach Sommer
#44

Ja się zgadzam, że na wysokim poziomie trzeba mieć wszystko zapięte na ostatni guzik. Tylko nie zauważyłem, żeby Ido gdzieś mówił, że nie.
#45

(2015-04-05, 21:59)Kubus Puchatek napisał(a):  nie wiem, czy jednak gimnastyka nie tworzy swoich wlasnych ograniczen ruchowych?

kp

Każdy sport jakieś tworzy. Jednak gimnastyka jest nastawiona na wszechstronność i pracę w różnych płaszczyznach. Zwraca się uwagę na wszechstronność ruchu i nie promuje samej, siły, czy dynamiki, lecz ich połączenia plus równowaga itd. więc nawet jeśli jakieś ograniczenia tu wystąpią, to w mniejszym stopniu niż w innych dyscyplinach.
#46

Czy jak ogladacie pokazy Ido to nie macie wrazenia ze w duzej mierze inspiruje sie capoiera?

"Pasja jest absolutnie konieczna do osiągnięcia długotrwałego sukcesu jakiegokolwiek rodzaju" Donald Trump
#47

(2015-04-07, 12:49)Darren napisał(a):  Czy jak ogladacie pokazy Ido to nie macie wrazenia ze w duzej mierze inspiruje sie capoiera?

Oczywiście, że tak. Sam o tym mówi Smile Z tego co wiem, to zwłaszcza jego elementy na ziemi (te "wygibasy") są inspirowane capoeirą
#48

pytanie - czym sie inspirowala capoeia? Smile

kp
#49

Szkoda to czytać kolejna dyskusja typu gimnastyka super, reszta ble.. Powiem wam, że jak widzę dziecko które ma 10 lat i 7 lat ćwiczy gimnastykę, a w staniu na rękach popełnia milion błędów i jest niedoinformowane to wątpię w słuszność tych metod i całego tego pieprzenia o wszechstronności, sugerujecie się gimnastykami na poziomie światowym często. Nie chcę hejtować gimnastyki, bo ćwiczenia mają sztywno ustalone standardy jak powinno coś wyglądać i właściwie prawie nigdzie tego nie znajdziecie.

"Ido inspiruje się capoeirą" no może dlatego, że 15 lat ćwiczył i ma professora. Prawie wszystkie akrobacje, które robi i elementy poruszania są z capoeiry, tak samo jak wszystko co robi na kółkach to gimnastyka.

"Zwraca się uwagę na wszechstronność ruchu i nie promuje samej, siły, czy dynamiki, lecz ich połączenia plus równowaga itd. więc nawet jeśli jakieś ograniczenia tu wystąpią, to w mniejszym stopniu niż w innych dyscyplinach. "
Wszystko zależy od twojego treningu, bo można powiedzieć, że gimnastyka jest super, no i tak jest, ale pytanie co Ty z tym zrobisz? nie nauczysz się wszystkiego "Train hard, but smart"

"Właśnie dlatego tak bardzo podoba mi się gimnastyka. Każdy nowy element musi zatwierdzić komisja która ocenia jego przydatność, skalę trudności, wszechstronność itp. Nic nie jest robione po omacku, wszystko w oparciu o solidną wiedzę, potwierdzoną rzetelnymi badaniami. "
Nigdy nie będziesz w stanie wykonać tych nowych elementów, które zatwierdza komisja.
Gimnastyka na wysokim poziomie z wiekiem się szybko kończy, tak są wyjątki, ale rzadko. Tak samo jak siłowe skille, szybko zanikają, chyba że będziesz katował je cały czas, a pytanie kto ma na to czas? mi szkoda czasu na OAP/FL/IC. Drugi minus to sala, jak każdy dobrze wie.

"Bro what kind of muscles you have? No! Bro what kind of patterns you have? can you flip, can you invert, can you crawl or is it just aesthetics" - Ido Portal
#50

Nie rozumiem Twojego wyburzenia Chudini. Nigdy nie powiedziałem, że wszystko poza gimnastyką jest złe. Zwracałem tylko uwagę na jej kompletność. Co do elementów które zatwierdza komisja, to dotyczy ona wszystkich poziomów łącznie z klasą młodzieżową. A czy szybko kończy się z wiekiem? Cóż, osobiście znam wiele wyjątków.


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości