Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

handstand z poziomki problemy :/
#1

Witam^^ nie wiem czy w dobrym dziale Ale nie wiem gdzie zadawać takie pytania. Mam problem jak w temacie. Nie potrafię wynieść dupy Big Grin ponad linię barków zachowując proste ręce. Na ta chwilę to jest absolutnie awykonalne. Nie wiem też czy przy tym ćwiczeniu muszę robić koci grzbiet w odcinku ledziwiowym czy zachowac go prosto. Dodam że jeśli ugne ręce do 90 stopni to bez problemu wyniose biodra i następnie nogi do pionu, później prostuje ręce i mam stanie na rękach. Ale na prostych rękach tak jak mówię awykonalne. Na pewno brak siły ma w tym udział Ale nie wiem gdzie jest ten brak. I czy technika nie kuleje tak bardzo ze nie mogę tego zrobić.
#2

To co chcesz zrobić nazywa się szpiczagą. Plecy mają być proste.
#3

A ze stania potrafisz?

"Remember that almost right, is still wrong. In the long term, this pursuit of perfection will result in much greater strength development and technical refinement;" -Coach Sommer
#4

W sumie wiem jak to się nazywa ale chciałem jak najlepiej powiedzieć o problemie ^^ ze stania też nie umiem :/ plecy na pewno mają być proste?
#5

Dokładnie rzecz biorąc to powinieneś podnosić "kręg po kręgu", aż plecy będą proste w stanie na RR. Nie masz tego robić przez wagę w podporze. Nazwę ci podałem, żeby zasugerować skorzystanie z wyszukiwarki na forum.

Tu masz szpiczagę w rozkroku ze stania (żebyś zakumał o co chodzi z tym wchodzeniem "kręg po kręgu"
https://www.youtube.com/watch?v=olR47A-UOYU

Prawda natomiast jest taka, że brakuje ci siły i/lub rozciągnięcia. Na forum temat szpiczagi był kiedyś rozkopywany z tego co pamiętam, także poszukaj. Ważne też jest, żeby przed próbowaniem szpiczagi potrafić stać na RR (porządnie, a w stylu "no przecież stoję!"). Jak to ogarniesz, to siła prostych rąk i sylwetki (znowu - wyszukiwarka temat szpiczagi)
#6

Dobra rozumiem już jak ma wyglądać wciaganie bioder ^^ na rękach stoję pewnie i bez problemu w seriach po 30s. Ostatnio udało mi się nawet stanie na jednym ręku przez 5s co było dla mnie już wyczynem bo nigdy tego nie cwiczylem. Spiczaga to tragedia Ale dzięki tobie już mi się rozjasnilo jak sie za to zabrac.
#7

Zacznij od szpiczagi ze stania w rozkroku. Mi najbardziej pomogło robienie jej z nogami na podwyższeniu. Z czasem zmniejszasz podwyższenie aż będziesz robił z ziemi. Jednocześnie możesz próbować z poziomki do stania na nogach. Później połączyć jedno z drugim i masz szpiczagę z poziomki

"Remember that almost right, is still wrong. In the long term, this pursuit of perfection will result in much greater strength development and technical refinement;" -Coach Sommer
#8

Widząc przykładowy film stwierdzam że jestem zbyt mało rozciagniety w tym zakresie ruchu i myślę że jak to nadrobie to będzie o wiele lepiej. Wprowadze rozciąganie pod spiczage i dam znać jak wyszło.
#9

Cytat:To co chcesz zrobić nazywa się szpiczagą. Plecy mają być proste.
To by było przez wagę. Wink

Wrzuć swoje próby.

Btw. właśnie gymnasticbodies wrzuciło coś o czym pisał wyżej Wylfryd - https://www.facebook.com/GymnasticBodies...752293655/ . To jest bardzo spoko całościowy sposób na naukę wyjścia, pomijając oczywiście ćwiczenia wzmacniające i siłowe, które imo w przypadku osób dorosłych o różnym wzroście często są musem.

Dodatkowym tipem całościowym są dwie metody startu (jeśli mówimy o wykonaniu na ziemi) - start o nogach w rozkroku kładąc ręce blisko ciała i start o rękach położonych daleko w przód. W pierwszym przypadku szpice wyciągasz poprzez podniesienie dupci co w zależności od Twojej elastyczności może wymagać pewnego wychylenia, w drugim wypadku suniesz nogami po podłodze w kierunku rąk i analogicznie podnosisz biodra do góry. Mi łatwiej było się nauczyć drugą metodą, ale znam wiele osób, które robią tylko pierwszą.
#10

(2016-09-04, 20:03)Predi napisał(a):  
Cytat:To co chcesz zrobić nazywa się szpiczagą. Plecy mają być proste.
To by było przez wagę. Wink
Wyjaśniłem co miałem na myśli wyżej Wink

(2016-09-04, 20:03)Predi napisał(a):  Btw. właśnie gymnasticbodies wrzuciło coś o czym pisał wyżej Wylfryd - https://www.facebook.com/GymnasticBodies...752293655/ . To jest bardzo spoko całościowy sposób na naukę wyjścia, pomijając oczywiście ćwiczenia wzmacniające i siłowe, które imo w przypadku osób dorosłych o różnym wzroście często są musem.
Nie o tym mówiłem to raz. Dwa - to jest wprawka (notabene do poprawnego ustawienie barków), a nie metoda na nauczenie się całości. Dokładnie to jest to wariacja nt ich ćwiczenia pHS/PE1 z Handstand Two Wink

PS. http://gimnastycy.pl/forum/watek-szpicza...and?page=4


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości