Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Gwiazda - proszę o pomoc
#1

Witam
Jestem to nowy, witam wszystkich. Chodzi o to że chciałbym żeby moja córka ( ona również tego chce ) nauczyła się robić gwiazdę. Ćwiczymy już z 2 tygodnie codziennie i nadal nie możemy dojść do perfekcji. Głównie chodzi o lądowanie, córka nie może wylądować na wyprostowanych nogach, gdzieś po drodze zawsze je zgina. Proszę o jakieś wskazówki, może ktoś coś poradzi żeby było lepiej...
Z góry dzieki

#2

Witaj

Podstawowy błąd w przerzucie bokiem, również u Twojej córki, to położenie obu rąk równocześnie oraz zrobienie tego przy skręcie ciała, a nie do przodu.
Przerzut bokiem charakteryzuje się 5 taktami, falset (wykrok) 1 ręka, 2 ręka, 1 noga, 2 noga.
Należy ten element rozciągnąć maksymalnie w dal jak się tylko da. Drugą sprawą jest też stanie na rękach, bez opanowania chociaż w podstawach tego ćwiczenia, ciężko będzie przejść do przerzutu w prawidłowej pozycji, to samo tyczy się rozciągania.
Ciężko wyjaśnić wszystko, proponuje natomiast zapoznać się z tym filmem.


Najlepszy jaki znalazłem, żeby wyjaśnić zasadę, natomiast w tym filmie również zawodnik popełnia błąd kładąc ręce tak blisko siebie, ręce powinny być rozsunięte od siebie jeszcze o połowę tej szerokości.
Lądowanie, o którym wspomniałeś to tylko kwestia prawidłowej pozycji na górze, czyli w staniu na rękach, jeżeli ta pozycja będzie prawidłowa, nie będzie problemu z lądowaniem, podkurczaniem nóg ani niewłaściwym obrotem w niewłaściwym momencie.
Sprytna córka, trenuje przerzut w jakimś celu?
#3

Dziewczynki mają taka tendencję, że "zaczynają" bokiem robić przerzut bokiem, ja zawsze uczę tak jak najdalej ręce i najpierw kładę w przypadku Pana córki prawą, a potem lewą rękę i tutaj można dłonie skierować do środka, to ułatwia dziewczynkom wykonanie elementu. Nie wiem skąd się to wzięło, ale widocznie taki kobiecy styl.

ważne sprawy:
1. zawsze musi się patrzeć na dłonie
2. brak pracy nad wymachami prostych nóg w tył i do boku ( uginają się nogi ) to widać, trzeba dużo wymachów przy drabinkach robić
3. łączenie w powietrzu nóg wynika z położenia w tym samym czasie obu rąk i są one za blisko

Pan musi przyasekurować swoją córkę za biodro by poczuła gdzie ma wykonać i zakończyć zamach nogami no i ich nie uginać. Aby się nogi nie uginały trzeba trochę poskakać na macie o prostych nogach, zawsze serwuje się takie ćwiczenia na rozgrzewce funkcjonalnej.


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości