Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Gimnastyka dla pospinanego
#11

moze i trener jest "najlepszy w kraju". skad ja to ja moge wiedziec?
osobiscie nie wyobrazam sobie, ze mozna byc tak pospinanym, zeby nie wykonac np. prawego krzyzowego. bo to w mniejszym stopniu kwestia rozciagniecia (naprawde nie potrzeba byc gigantem gimnastyki, zeby wykonac jako tako techniki bokserskie), a techniki. slowem - trzeba zrozumiec, ze uderzanie to nie pochylanie sie, ale skrety tulowia z przenoszeniem ciezaru z nogi na noge, gdzie ruch inicjuja nogi, a rece sa tylko nosnikiem.

pozdrawiam
kp
#12

Na problemy ze słabo rozciągniętymi barkami zwis tyłem i ćwiczenia mobilnościowe. Pracujemy właśnie nad usystematyzowaniem poziomów gimnastyki i na każdym z nich będą ćwiczenia mobilności. We wrześniu powinny się pojawić filmy instruktażowe.
#13

(2014-08-10, 16:48)zahir napisał(a):  Pracujemy właśnie nad usystematyzowaniem poziomów gimnastyki i na każdym z nich będą ćwiczenia mobilności. We wrześniu powinny się pojawić filmy instruktażowe.
[MOD]Kontynuacja tego tematu znajduje się w wątku: http://gimnastycy.pl/forum/watek-plany-n...omy-zawody [/MOD]

Niech progres będzie z Tobą!
Michał
#14

Cześć, ćwiczenia pilates bez znajomości dokładnej techniki mogą zrobić więcej szkody niż pożytku Sad

Z tego, co piszesz, to masz mocno ściągnięty m piersiowy, więc robienie pompek ma sens wg mnie tylko na uchwytach lub poręczach, żeby rozciągać mm klatki.

Może spróbuj tak: leżąc na plecach, pod głowę i piersiowy kręgosłup podłóż rulon z koca. Weź do rąk lekkie hantle, wyprostuj łokcie i rób taki ruch, jak przy rysowaniu "orzełka na śniegu" - ręce w str głowy i w str nóg. Możesz też zatrzymać ruch. To rozciągnie m piersiowy.

Po takim rozciąganiu warto zrobić jakieś ćwiczenie wzmacniające plecy i łopatki, np podciąganie. W pełnym zakresie ruchu.

Pozdrawiam : )


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości