Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Front lever - pomoc w ułożeniu planu
#31

podciąganie w wadze jest przydatne bo jest to utrudnienie zwykłego podciągania (a raczej "wiosłowania" bo to inna płaszczyzna). Tak samo jak dodawanie obciążenia. Czy ktoś wyrzuca z treningu podciąganie bo jest "nierozwojowe"? To jest baza siłowa i to się robi zawsze, czemu sobie tego nie utrudniać jak jest za łatwo?
Elementy na prostych rękach powinno się robić równolegle z ćwiczeniami na zgiętych rękach a nie zamiast.

"Remember that almost right, is still wrong. In the long term, this pursuit of perfection will result in much greater strength development and technical refinement;" -Coach Sommer
#32

Ja wyrzucam skoro muscle upa umiem. Znowu dyskusja rozbija się o to czy ćwiczymy gimnastykę czy budujemy sylwetkę bez ciężarów. Kolega chce mieć mocne plecy podciągając się w wadze przodem, to ja znam lepsze sposoby na budowe silnych pleców. Kolejny cel to trzymanie wagi 25 sekund znowu jest to podyktowane trendami street workoutu, bo ktoś tam robi tak a nie inaczej. Przypominam że w gimnastyce panują inne zasady czyli progresja i jeżeli po wadze przodem jest rozpięcie no to de facto nie widzę tutaj udziału siły ugiętych ramion. Do bazy ugięcia jak najbardziej ale kolega nie robi bazy gimnastycznej, a jeżeli już to raczej robi się amerykany. Jeżeli mamy budować siłę po przez ćwiczenia gimnastyczne podyktowane trendami sw i kulturystyki czy tam kalisteniki to ten portal nie ma sensu. Ba mój udział w jakiejkolwiek dyskusji nie ma sensu bo nikt nie chce ćwiczyć gimnastyki tylko SW i się przypieprzam o zasady dyscypliny której nikt nie trenuje

"Siła i szpan !" - SG Legia Warszawa

Jugger napisał(a):nie interesuj sie kim jestem, bo to naprawde bez znaczenia, tak samo jak mnie nie obchodzi kim jestes.
#33

(2016-03-18, 15:47)rafal napisał(a):  podciąganie w wadze jest przydatne bo jest to utrudnienie zwykłego podciągania (a raczej "wiosłowania" bo to inna płaszczyzna). Tak samo jak dodawanie obciążenia. Czy ktoś wyrzuca z treningu podciąganie bo jest "nierozwojowe"? To jest baza siłowa i to się robi zawsze, czemu sobie tego nie utrudniać jak jest za łatwo?
Elementy na prostych rękach powinno się robić równolegle z ćwiczeniami na zgiętych rękach a nie zamiast.

Mam wrażenie, że mniej więcej to samo napisałem.
#34

(2016-03-18, 15:53)Newcio napisał(a):  Ja wyrzucam skoro muscle upa umiem. Znowu dyskusja rozbija się o to czy ćwiczymy gimnastykę czy budujemy sylwetkę bez ciężarów. Kolega chce mieć mocne plecy podciągając się w wadze przodem, to ja znam lepsze sposoby na budowe silnych pleców. Kolejny cel to trzymanie wagi 25 sekund znowu jest to podyktowane trendami street workoutu, bo ktoś tam robi tak a nie inaczej. Przypominam że w gimnastyce panują inne zasady czyli progresja i jeżeli po wadze przodem jest rozpięcie no to de facto nie widzę tutaj udziału siły ugiętych ramion. Do bazy ugięcia jak najbardziej ale kolega nie robi bazy gimnastycznej, a jeżeli już to raczej robi się amerykany. Jeżeli mamy budować siłę po przez ćwiczenia gimnastyczne podyktowane trendami sw i kulturystyki czy tam kalisteniki to ten portal nie ma sensu. Ba mój udział w jakiejkolwiek dyskusji nie ma sensu bo nikt nie chce ćwiczyć gimnastyki tylko SW i się przypieprzam o zasady dyscypliny której nikt nie trenuje

Nie ćwiczę niczego konkretnie tylko po prostu biorę po trochu ze wszystkiego, żeby osiągnąć cele. Przy wadze przodem czuję bardzo mocno plecy, a przy podciąganiu czułbym je pewnie jeszcze bardziej i stawałyby się silniejsze, dla mnie to jest właśnie takie utrudnienie zwykłego podciągania które z czasem zastąpię w większości innymi ćwiczeniami np. podciąganiem w wadze i podciąganiem na jednej ręce. Jak widzisz jeszcze niedawno wykonywałem 252 podciągnięcia na treningu, a teraz wykonuję ich 272 bo progresuję z tygodnia na tydzień i muszę coś z tym w końcu zrobić bo to zaczyna się powoli zmieniać w plan na wytrzymałość, a zanim dojdę do tak dużych liczb powtórzeń w podciąganiu w wadze to minie sporo czasu. To nie są żadne trendy, po prostu ćwiczę dla osiągnięcia swoich celów, nie interesuje mnie masa tylko siła dlatego chcę dążyć poprzez łatwe elementy i doskonalenie ich aż do planche i maltese może kiedyś. Pewnie zajmie mi to kilka lat, ale czas nie gra roli. Smile
#35

Mateuszu post nie był skierowany do Ciebie tylko do Rafała

Jacku ugięcia w wadze przodem są do kitu, ponieważ nie ma pełnego zgięcia w ramieniu, ani pełnego zakresu pracy w plecach, od tego są amerykany. Wiosłowanie się robi pod kątem 90 stopni tułów ramiona i teraz jak robimy wiosłowanie na ławeczce to łokcie idą na zewnątrz a nie jak tu przy sobie, z kolei jak robimy ściąganie na wyciągu to maksymalnie się wyciągamy do kociego grzbietu i potem maksymalnie ściągamy łopatki, tutaj w wadze przodem to nie występuję. Wniosek ćwiczenie przykurcza i nie jest prawidłowym ćwiczeniem o tym pisałem wielokrotnie w swoich artykułach i dyskusjach.

"Siła i szpan !" - SG Legia Warszawa

Jugger napisał(a):nie interesuj sie kim jestem, bo to naprawde bez znaczenia, tak samo jak mnie nie obchodzi kim jestes.
#36

Jestem ciekaw dlaczego gimnastycy z którymi ćwiczy mu tego nie powiedzieli. Widać na jego filmikach że ćwiczy w jakimś klubie gimnastycznym i dziwne jest to że on nie wie o tym co piszecie.
#37

(2016-03-19, 10:47)Mateusz01 napisał(a):  Jestem ciekaw dlaczego gimnastycy z którymi ćwiczy mu tego nie powiedzieli. Widać na jego filmikach że ćwiczy w jakimś klubie gimnastycznym i dziwne jest to że on nie wie o tym co piszecie.

nie bardzo rozumiem do czego zmierzasz ? A czy nauczyciele w szkole wszystko Ci mówili o swoich przedmiotach na lekcji ? No nie, kwestia tego jakie pytania zadajesz. Rafał nie jest zawodnikiem ćwiczy dla siebie, zdobywa wiedzę sam, dyskusja się toczy o sensowność wykonywania ćwiczeń w GIMNASTYCE nie w Street Workoutcie. Jeżeli obrałeś sobie cel, że po przez wagę przodem chcesz robić planche i samolot i robić setki podciągnięć to jest to Twój cel i my podpowiadamy jak robić to najefektowniej. Masz rozpisane przeze mnie tematy o tym jak nauczyć się wagi przodem, jak nauczyć się wagi w podporze i jak nauczyć się samolotu.

Jeżeli zapytałeś się co trzeba zrobić by się podciągać w wadze przodem ? Z mojego punktu widzenia jako kogoś kto siedzi w gimnastyce nie ma sensu, ponieważ nie jest rozwojowe i uzasadniłem dlaczego. Nie napisałem, że nie można tego ćwiczenia robić czy wręcz zakazałem, z mojego punktu widzenia jest to ćwiczenie durne, bo nie prowadzi do niczego. W związku z czym trudno odpowiedzieć na pytanie ile trzeba trzymać sekund fronta by to zrobić, ponieważ nikt w gimnastyce się nad tym nie rozwodzi, ponieważ nikt nie skupia się nad tym elementem. Naprawę uwierz mi gimnastyka nie skupia się na tym co Street Workout, jest wiele innych ciekawszych elementów a przede wszystkim dynamicznych, ponieważ w gimnastyce odchodzi się od statyki jak tylko się da.
Elementy statyczne są jedną ze składowych układów, które trzeba zrobić, jeżeli w Street Workoutcie weszłaby zasada, że można zrobić podczas pokazu maksymalnie 3 ćwiczenia statyczne a reszta muszą być dynamiczne, to wiele osób przestałoby się skupiać na elementach statycznych. Mało kto w gimnastyce skupia się na tym by trzymać fronta 25 sekund, bo to jest do niczego nie potrzebne, nie rozwija i nie pcha do dalszych trudniejszych elementów, a chodzi o to by się nauczyć jak najszybciej najtrudniejszych obecnie elementów z drabinki trudności by wygrywać zawody. Waga w podporze, waga przodem, to są elementy z grupy A i B najniżej w tabelce. W skrócie szkoda na to czasu.

Co mogę podpowiedzieć co do tego o co pytasz, to próba powolnego opuszczenia z maksymalnego ugięcia ramion do pełnego wyprostu fronta z pomocą by utrzymać sylwetkę we froncie lub można spróbować zrobić to z gumą. Jest to trudne z powodu nietypowej pozycji chwytu i utrzymania by zrobić to z pełnego zakresu zgięcia, natomiast lepszym ćwiczeniem bardziej rozwijającym plecy jak już chciałeś je rozwijać przez fronta to jest wznos prostego tułowia z nogami w zwisie do zwisu przerzutnego, tam masz pełne zakresy czyli optymalnie rozwija siłę mięśnia po całej długości. Tym bardziej że pozytywnie wpływa na siłę prostych ramion a jak można się domyśleć proste ramiona są słabsze w stosunku do zgiętych ramion, więc są jakoby bazą pod lepszy skurcz koncentryczny.

"Siła i szpan !" - SG Legia Warszawa

Jugger napisał(a):nie interesuj sie kim jestem, bo to naprawde bez znaczenia, tak samo jak mnie nie obchodzi kim jestes.
#38

Miałem na myśli Nika Anisimova, ale mniejsza z tym. Tongue Będę dążył do tych wznosów do zwisu przerzutnego bo narazie tego nie zrobię. Wiem że są to ćwiczenia z grupy A i B, ale wątpię czy w domu samemu da się nauczyć trudniejszych ćwiczeń. O trudniejszych będę myślał gdy osiagne moje dwa najbardziej odległe cele czyli właśnie planche i samolot. Wink
#39

Ostatnio popytałem najlepszych na świecie zawodników SW i większość pisze mi, że już od dawna nie ćwiczą bazy, czyli podciągania, pompek itp. tylko robią tak, że ćwiczą pod dany element 7 razy w tygodniu i gdy go opanują to ćwiczą pod kolejny, a żeby utrzymać to co osiągnęli to 2 razy w tygodniu ćwiczą elementy które już opanowali. Zastanawiam się co będzie lepsze, przejść na plan z konkretnym obciążeniem i podstawowymi ćwiczeniami i pod elementy ćwiczyć 2 razy w tygodniu, czy zakończyć ćwiczenie bazy i ćwiczyć cały tydzień pod element który chcę w danym czasie osiągnąć. Nie wiem już co myśleć, bo skoro większość zawodników z czołówki tak robi to musi coś w tym być, nie robią zwykłych ćwiczeń, a mają ogromną siłę. Co o tym myślicie?
#40

Myślimy, że siłę wyrabia się nie tylko ćwiczeniami bazowymi. W gimnastyce w zależności od etapu periodyzacji robi się albo siłę bazową albo szlifuje elementy, by na końcu dopracowywać całe układy. Ty sam musisz odpowiedzieć sobie na jakim etapie jesteś. Może się okazać, że siłę już masz i trzeba się zabrać za element.


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości