Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

front lever
#41

Dlaczego powinna być neutralna ? Smile
#42

bo inaczej nie zatwierdzę poprawności wykonania Tongue

A tak poważnie to nie spodziewaj się ode mnie jakiegoś profesjonalnego wytłumaczenia pod kątem anatomii czy czegoś w tym stylu. Tak piszą na forum GB, z którego ja osobiście czerpię wiedzę w temacie gimnastyki. Na chłopski rozum jest to ułożenie trudniejsze pod względem siłowym i ładniej wygląda (idealny poziom).

"Remember that almost right, is still wrong. In the long term, this pursuit of perfection will result in much greater strength development and technical refinement;" -Coach Sommer
#43

Ja osobiście uważam ,że szkoda czasu na tak dokładną naukę wagi przodem lepiej przejść do ciekawszych ćwiczeń, a wykonywanie jej w sylwetce jest poprawne w świetle przepisów gimnastycznych, ale oczywiście można doszlifować do "jednej linii".
#44

Na ostatnim seminarium trener Kulbicki mówił mi, że powinna być w sylwetce (czyli barki do przodu). Jest to wersja prostsza ale bardziej rozwojowa z perspektywy gimnastyki.

Ale osobiście uważam, że zwłaszcza w prostszych wersjach warto łopatki ściągać w celu utrudnienia.
#45

To już się sam pogubiłem jak łopatki mają być ułożone, jak z plecami zaokrąglić czy proste każdy mówi co innego
#46

Plecy proste. Łopatki mogą być wypchnięte, bo to wprawdzie wersja łatwiejsza ale możesz z takiej sylwetki przejść potem do wielu innych pozycji. Natomiast w tych prostych progresjach i tak proponowałbym ci ściągać łopatki. To wersja trudniejsza i dzięki niej zbudujesz siłę. A przecież o to chodzi. Jeśli nauczysz się robić pół wagę na ściągniętych łopatkach przez kilkanaście sekund, to możesz próbować robić całą z barkami wypchniętymi.
#47

Armpower zawsze każdy będzie mówił "coś" innego Smile ponieważ tylu ilu trenerów tyle zdań na temat jednego ćwiczenia ale faktem jest ,że waga w sylwetce wyrabia nawyki które wykorzystujesz w innych ćwiczeniach, natomiast z ściągniętymi łopatkami jest bardziej estetyczna i trudniejsza stąd pytanie czy warto poświęcać czas na jej dopracowanie czy np. przejść do podciągnięć w wadze Wink
#48

Ogólnie jakoś łatwiej mi panować nad sylwetką z ściągniętymi łopatkami, bo jeśli barki ustawiam w neutralny albo wypycham do przodu to nie potrafię utrzymać prostych pleców, wstawię zdjęcia i coś poradzicie Smile
#49

Bo przy wypchniętych barkach trudniej utrzymać proste plecy.
#50

a masz może zdj(wersji kucznej) jak przy wypchniętych barkach są proste plecy bo w książkach sommera mają ściągnięte


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości