Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

front lever
#21

Czyli za słabe, cofnij się do wagi kucznej

"Remember that almost right, is still wrong. In the long term, this pursuit of perfection will result in much greater strength development and technical refinement;" -Coach Sommer
#22

Nie miałem na myśli że nie dam rady więcej z braku siły porostu łopatki się już praktycznie stykają Smile
#23

Nie stykają, plecy masz zaokrąglone Wink Nie chodzi o to, że chcemy Cię bez sensu krytykować, tylko zwracamy uwagę na bardzo ważny szczegół techniczny. Najpierw trzeba opanować supremację łopatek a dopiero potem można progresować (proste plecy, różne ustawienia nóg itp.)
#24

(2014-04-27, 20:58)zahir napisał(a):  supremację łopatek
Retrakcję?

"Remember that almost right, is still wrong. In the long term, this pursuit of perfection will result in much greater strength development and technical refinement;" -Coach Sommer
#25

Sorry, retrakcję Big Grin
#26

Czy opłaca się robić dodatkowy progres w front lever, chodzi mi o przejście z wagi kucznej do zaawansowanej wersji tam gdzie plecy są proste,
czyli
z tej pozycji http://www.dragondoor.com/images/articles/9A-Nick.jpg
do tej http://www.beastskills.com/wp-content/up...klever.jpg
po czym dojść do zaawansowanej wersji http://www.dragondoor.com/images/article...Justin.jpg
#27

Pozycja z drugiego zdjęcia jest zdecydowanie trudniejsza, niż z trzeciego. Plus, jeśli ktoś umie szpagat, to ta z drugiego jest nawet trudniejsza od rozkrocznej.
Anywho, jeśli wydaje ci się, że po drodze da się jakieś kroki pominąć, to powodzenia Smile. Tutaj postęp przychodzi milimetrami i raczej nie da się ominąć kolejnych kroków pośrednich.
#28

Nie chodzi mi o omijanie tylko dodanie dodatkowej pozycji aby następna progresja przyszła łatwiej , druga pozycja jest łatwiejsza ponieważ nie masz prostych pleców tylko zaokrąglone co ułatwia ćwiczenie
#29

Zdjęcia są pod różnymi kątami z/bez koszulki, dlatego ja nie czuję się pewny w ocenianiu pozycji łopatek między drugim a trzecim, nie jestem przekonany, że na drugim koleś robi dużo większego garba niż na trzecim.

Anywho, jeśli chodzi o pozycję nóg, to będzie je trzeba stopniowo, powoli wysuwać do przodu.

Jeśli chodzi o łopatki, to powinieneś walczyć o maksymalną retrakcję i nie popuszczać ich, nawet jeśli wydaje się, że to pozwoli to dalej dać nogi. Tą sylwetkę w pozycji należy sobie mocno utrwalić i jeśli korzystasz z różnych metod kształtowania siły, jak przypomina często Newcio (ekscentryczna, izometryczna, izotoniczna, koncentryczna) + robisz ćwiczenia uzupełniające na korpus, to w momencie, w którym tej siły ci przybędzie, powinieneś być w stanie utrzymać pozycję z dalej wysuniętymi nogami.
#30

polecam w chwycie za drabinki leżąc opuszczanie i wznosy tułowia o prostych nogach to dużo daje, + przytrzymania. Można jeszcze dać na podwyższeniu z chwytem za drążek, plecy na podwyższeniu, chwyt za drążek i opuszczanie tułowia

No i nieocenione gumy opuszczanie do wagi w oparciu o gumę

"Siła i szpan !" - SG Legia Warszawa

Jugger napisał(a):nie interesuj sie kim jestem, bo to naprawde bez znaczenia, tak samo jak mnie nie obchodzi kim jestes.


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości