Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

front lever
#91

mogę się mylić ale wydaje mi się, że głównie najszerszy grzbietu, głowa długa trójgłowego ramienia, część tylna mięśnia naramiennego i mięśnie proste brzucha. Nie ma jednak dużego sensu izolowanie tych mięśni w celu ich wzmocnienia pod wagę przodem, chociaż na pewno nie zaszkodzi. Najlepiej po prostu stosować progresje i ewentualnie ćwiczenia wspomagające imitujące wagę przodem.

"Remember that almost right, is still wrong. In the long term, this pursuit of perfection will result in much greater strength development and technical refinement;" -Coach Sommer
#92

Oczywiście, że nie ma sensu izolować, tylko robić odpowiednią progresję i wzmacniać całe ciało. Inaczej powstaną słabe punkty które w najlepszym wypadku opóźnia opanowanie innych elementów. W najgorszym spowodują kontuzje.
#93

Wczoraj natknąłem się na taki "trailer": https://www.youtube.com/watch?v=ewT0CH2by3E

Taka ciekawostka, ale jak wspominano wyżej - izolacja to nie w tym sporcie. Tongue

Btw. ogólnie to polecam kanał bo kilka fajnych rzeczy można tam faktycznie znaleźć.
#94

Adam wrzucał już kiedyś ten film http://gimnastycy.pl/forum/watek-mapa-mi...859#pid859
widać, że pominąłem piersiowy większy. Głównym jest jednak najszerszy grzbietu i może warto go dodatkowo wzmocnić. zresztą chyba każdy to robi np podciągając się Wink

"Remember that almost right, is still wrong. In the long term, this pursuit of perfection will result in much greater strength development and technical refinement;" -Coach Sommer
#95

Dzięki za odpowiedzi Smile Absolutnie nie chcę izolować mięśni, chaciałem dla własnej wiedzy wiedzieć.Ale myśle że warto zwrócić uwagę na te mięśnie przy treningu uzupełniającym.
#96

Trener Marcin Szyc z Warszawy, który był w Bydgoszczy przedwczoraj podpowiedział swój patent na wagę przodem, zaraz po Bydgoszczy zastosował u swoich dwóch przodujących dzieciaków i mówi, że nauczył wagi przodem. Szczena mi opadła jak jednym ćwiczeniem można osiągnąć bardzo bliską sylwetkę pod wagę przodem i ma lepsze przełożenie na element niż opusty tułowia z prostymi nogami w leżeniu przy drabince ( dragon flagi ). Oczywiście dzieciaki są wszechstronnie przygotowane, więc im było łatwo się nauczyć tego elementu, dlatego wagi na gumie + wagi z pomocą i wzmacnianie poszczególnych mięśni zrobi swoje. Magiczny patent na wagę sprzedam na kolejnym seminarium w Bydgoszczy Wink

"Siła i szpan !" - SG Legia Warszawa

Jugger napisał(a):nie interesuj sie kim jestem, bo to naprawde bez znaczenia, tak samo jak mnie nie obchodzi kim jestes.
#97

Nie mogę się doczekaćSmile
#98

Mam pytanie odnośnie progresji , nie mogę dojść za nic do rozkroku w lini poziomej , ale np pod małym nachyleniem już jest lepiej , co myślicie o takiej wresji progresji czyli np pod nachyleniem 15s a następnie próba do lini prostej , tak jak na rysunku (na początek 2 potem progresjia do 1) czy taki trening przynosi efekty , bo np w książce sommera rozkrok jest pokazany pod kątem i innym ułożeniem bioder (jak na rysunku 3)


Załączone pliki Obrazki
   
#99

Wydaje mi się, że już lepiej w ciałem pod kątem do góry jeśli chodzi o fl, ale to takie moje widzimisię.
Natomiast w treningu zawsze możesz podzielić, że najpierw robisz opuszczanie z zwisu przerzutnego (sylwetka do fl, ciało prawie pionowo, do góry nogami) i opuszczasz się przez sylwetkę 1-szą do zwisu przodem, a później trzymania izometryczne i już naturalnie wstępnie zmęczony 1-dynki nie zrobisz, ale możesz na zmianę ze zwisu przodem bądź w poziomce podnieść się przez 2, jak najbliżej do 1 i trzymać, a innymi razami ze zwisu przerzutnego jak najbliżej do 1-dynki, ale zostając pod kątem powyżej poziomu.

3-jka będzie ci pewnie naturalnie wychodzić jeśli będziesz ćwiczył przechodzenie z zwisu w poziomce do fl, a 2-jka przy podnoszeniu się z zwykłego zwisu przodem.


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości