Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

smarowanie gwintów a realny trening
#1

Mam pytanie odnośnie tego że ćwiczę wage w podporze przodem i L-sit(chce zrobić wysoką poziomkę a później może jakaś manna Big Grin) to czy jestem w stanie osiągnąć te elementy samym smarowaniem gwintów?
Mam dylemat, gdyż zauważam już delikatny postęp a w ogóle nie trenuje tych ćwiczeń statycznych i mi się wydaje taka metoda troche nie fair dla tych co ćwiczyli do wagi w podporze przodem przez 1,5 roku.
#2

1) Nie ma czegoś takiego jak metody nie fair play, wszystko co działa jest dozwolone i jeśli jeszcze swoim świadectwem pomożesz innym to z pożytkiem dla wszystkich.

2) Nie jest to możliwe, chyba, że jesteś już bardzo blisko wykonania tych elementów, albo masz wiele lat na trening i z niczym ci się nie śpieszy.
Smarowanie gwintów jest dobre, żeby torować szlaki nerwowe - przydaje się przy przełamywaniu stagnacji i nauce trudniejszych elementów technicznych - stąd wrażenie szybkiego, początkowego postępu. Nie zastępuje natomiast zróżnicowanego treningu sprawnościowego. Jeśli do wykonania tego elementu potrzebowałbyś zrzucić 10kg, nabrać trochę mięsa, przygotować ścięgna na duże obciążenia, itp. - to samym smarowaniem gwintów zajmie to lata.
#3

(2014-09-28, 09:05)bajka1998 napisał(a):  Mam pytanie odnośnie tego że ćwiczę wage w podporze przodem i L-sit(chce zrobić wysoką poziomkę a później może jakaś manna Big Grin) to czy jestem w stanie osiągnąć te elementy samym smarowaniem gwintów?

Odniosę się do wysokiej poziomki, nic Ci nie da ćwiczenie smarowaniem gwintów poziomki. Zacznij się rozciągać i pomyśl o przyzwoitym skłonie.
#4

(2014-09-28, 10:11)Chudini napisał(a):  
(2014-09-28, 09:05)bajka1998 napisał(a):  Mam pytanie odnośnie tego że ćwiczę wage w podporze przodem i L-sit(chce zrobić wysoką poziomkę a później może jakaś manna Big Grin) to czy jestem w stanie osiągnąć te elementy samym smarowaniem gwintów?

Odniosę się do wysokiej poziomki, nic Ci nie da ćwiczenie smarowaniem gwintów poziomki. Zacznij się rozciągać i pomyśl o przyzwoitym skłonie.

Jeśli chodzi o rozciąganie to już rozciągam się trochę i mogę położyć na podłodze z wyprostowanych nogach pięści ale z całymi dłońmi mam jeszcze problem. Myślę, że trochę mi to zajmie ale wysoka poziomka to jednak coś Smile

Tullar sam się zdziwiłem bo na dzień dzisiejszy nie chciało mi się ćwiczyć wagi w podporze ale postępy były ogromne(od tuck planche do adv. tuck planche), co w moim przypadku przy 84kg żywej masy to duży postęp Big Grin

Dzięki za radę, postaram się niedługo włączyć do planu te 2 super widowiskowe elementy. Pozdrawiam Smile
#5

Pokaż ten adv tuck planche

"Remember that almost right, is still wrong. In the long term, this pursuit of perfection will result in much greater strength development and technical refinement;" -Coach Sommer


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości