Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Front lever
#1

Siemanko Gimnastycy Smile
Mam do Was parę pytań na temat wagi przodem.
Wcześniej myślałem ze jestem w stanie wykonać stradle fronta ale czytając wasze forum przeczytałem ,że ważne jest aby ręce były proste.Więc daje sobie narazie ze stradle spokój widocznie jest to za trudna progresja jak na mnie. Progresje jaka obecnie jestem w stanie wykonać to one leg front lever niestety przeczytałem też na Waszym forum że to nie jest wskazana progresja ponieważ uczy napięcia asymetryczne. Więc pytanko czy wrócić do advance tuck front lever czy dalej robić one leg i czy zamiast stradle mozna powoli dostawiac drugą nogę ?
Dodam że treningi pod street workout obecnie wykonuje 4x w tygodniu ?
Czy waszym zdaniem warto np ćwiczyć statyke pod koniec dnia i czy najlepiej ją robić 4x w tygodniu bo ćwiczę jeszcze statyke pod flagę czy mogę zrobić te rzeczy w tym samym treningu czy podzielić. I ile serii dawać wcześniej robiłem 3x stradle 90 sec przerwy i na koniec 2 x one leg front lever (na każdą nogę ) 60 sec resta.
PS Mam jeszcze pytanie do pana Newcio z racji tego że w którymś temacie wyczytałem że mam 186 cm wzrostu (tyle co ja) czy długo zajelo Ci dojście do full wagi i jaki najdłuższy czas potrafisz ją utrzymać. Wiem ze jeśli Ty doszedłes do niej w np. trzy miesiące to nie znaczy że mi to tyle zajmie alr bardzo mi zależy na zdaniu osoby podobnych gabarytów.
pozdrawiam
#2

ja nie robię flagi, więcej z tym kłopotów zdrowotnych niż pożytku jak dla mnie

"Siła i szpan !" - SG Legia Warszawa

Jugger napisał(a):nie interesuj sie kim jestem, bo to naprawde bez znaczenia, tak samo jak mnie nie obchodzi kim jestes.
#3

Wszystkie pozycje statyczne wykonuj na początku treningu. Są ku temu 2 powody:
1) Praca izometryczna zwiększa ukrwienie, więc również szybko i bezpiecznie dogrywamy.
2) Ten rodzaj wysiłku zabiera sporo sił, więc warto robić go będąc wypoczętym.
Możesz łączyć trening flagi i wagi. Nie polecam wysiłku izometrycznego częściej niż 3 -4 razy w tygodniu.

Możesz wykonywać wagę z jedną nogą prostą ale zadbaj o symetrii.
#4

Dzięki panowie za szybką odpowiedź.Zahir o mógłbyś powiedziec ile serii zrobić? Czy po 2-3 ma nogę wystarczą ?
Newcio pytałem Cię o wagę przodem a nie o flagę . Tongue
#5

wagi przodem też nie robię, ostatni rok skupiłem się na budowaniu bazy ruchowej i gibkości.

"Siła i szpan !" - SG Legia Warszawa

Jugger napisał(a):nie interesuj sie kim jestem, bo to naprawde bez znaczenia, tak samo jak mnie nie obchodzi kim jestes.
#6

Rozumiem. Ale jeśli można wiedzieć ile kiedyś zajelo Tobie dojście do wagi przodem. Pytam bo przeglądałem forum za nim napisałem temat i napisałeś tam ze przy Twojej dźwigni ciężko o doskonałą wagę. Pytam bo mam ten sam wzrost.
pozdrawiam
#7

w sumie to do niej nigdy nie doszedłem, trzymam w rozkroku , potem porzuciłem ćwiczenie na rzecz innych ciekawszych, więc do końca jej nie opanowałem, a ćwiczyłem jakiś miesiąc i zostałem na rozkroku

"Siła i szpan !" - SG Legia Warszawa

Jugger napisał(a):nie interesuj sie kim jestem, bo to naprawde bez znaczenia, tak samo jak mnie nie obchodzi kim jestes.
#8

Dzięki bardzo.
pozdrawiam
#9

co do przerw między seriami i ćwiczeniami nie ma jakiejś zasady, jak czujesz że możesz to robisz. Wszystko jest kwestią wyścigu z czasem, im więcej poprawnych powtórzeń zrobisz tym bliżej jesteś do opanowania elementu. Warto odciążyć dane części ciała robiąc inne elementy lub ćwiczenia wzmacniające.

"Siła i szpan !" - SG Legia Warszawa

Jugger napisał(a):nie interesuj sie kim jestem, bo to naprawde bez znaczenia, tak samo jak mnie nie obchodzi kim jestes.
#10

Newcio a kojarzysz może bar brothers (wydaje mi się że z pewnością ) jest tam lazar novovic i on jest kolesiem tego samego wzrostu co my a co sadzisz o trzymanym froncie przez niego cxy jest dopuszczalny bo na takim czymś by mi zależało
dzięki za odpowiedz Pozdrawiam


Załączone pliki Obrazki
   


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości