Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

"Do góry nogami" konfrontacje październik 2015
#31

Z braku czasu tylko coś takiego mam nadzieje ze sie czegos dopatrzysz Smile
#32

(2015-11-13, 01:04)belu napisał(a):  Z braku czasu tylko coś takiego mam nadzieje ze sie czegos dopatrzysz Smile

Lepiej, choć robiąc to jako ćwiczenie wzmacniające, zostałbym w hollow bardziej, żeby zostawić całe ciało spięte, tzn. biodra nad barkami, brzuch wciągnięty, nogi bardziej w stronę dłoni. Na początku nawet przesadnie to robić, ale żeby brzucha nie rozluźniać.
(spójrz na zdj poniżej na barki i miednicę, nie może tak być żadnego zgięcia)
[Obrazek: pVEtVjg.jpg]
Teraz pytanie czy to taki duży błąd skoro nadal jesteś w stanie stać? Stanie na głowie z ustawieniem rąk w ten sposób duuużo wybacza. Ale jak spróbujesz zrobić z rękoma z boku głowy wyprostowanymi, to już nie ma szans utrzymać. To samo z jednym palcem u każdej ręki, jeśli zrobisz w ten sposób, nie utrzymasz, bo za dużo ciężaru ciała będzie na palcach. Więc na początku opanuj podstawy, później zobaczysz, że jeśli zrobisz je idealnie, to trudniejsze rzeczy już przyjdą z łatwością.

Później można bawić się w różne ustawienia nóg/dłoni, choć zawsze chcemy miednicę nad barkami.
[Obrazek: vQnNOPV.jpg]

"Bro what kind of muscles you have? No! Bro what kind of patterns you have? can you flip, can you invert, can you crawl or is it just aesthetics" - Ido Portal
#33

przy najblizszej okazji next try Wink
THX
#34

Konfrontacja zakończona i teraz pytanie czy Belu chcesz prowadzić następny miesiąc? Jeśli nie to mamy już wymyślone kolejne starcie Smile
#35

(2015-11-16, 16:17)Mrowek napisał(a):  Konfrontacja zakończona i teraz pytanie czy Belu chcesz prowadzić następny miesiąc? Jeśli nie to mamy już wymyślone kolejne starcie Smile

Dziekuje za wyreczenie Wink i przepraszam ze nie pociagnalem tej konfrontacji... mam nadzieje ze uda mi sie wystartowac w tej pozdrawiam
#36

Więc tak Smile poniżej wideo ze staniem na głowie... i moje watpliwosci...

jeszcze nie do konca wiem czy o to ci chodzilo ale wydaje mi sie ze po skorygowaniu sylwetki mialem wciagniety brzuch i biodra nad barkami...

moje watpliwosci dotycza ulozenia glowy i ciezaru jaki na niej spoczywa..
w literaturze natknąłem się na stwierdzenia żeby dłonie i głowa tworzyły trójkąt równoramienny a głowa ma spoczywać na czole nie na ciemieniu (u ciebie jest to wyraznie ciemień),
druga wątpliwość dotyczy ciężaru ma być równo rozłożony pomiędzy głowę a dłonie bądź z większym naciskiem na dłonie, (na studiach prowadzacy mówił nawet 70% dłonie 30% głowa)
trzecia sprawa u Barańskiego spotkałem się nawet ze stwierdzeniem: "Tułów w biodrach jest wyprostowany albo lekko wygięty w łuk do tyłu"

długo mi zajęła odpowiedz ale cóż Smile czekam na odp Smile
#37

Trójkąt równoramienny w celu lepszej równowagi a ustawienie głowy zmienia się w trakcie "wchodzenia" do stania. Dalsze ułożenie zależy już tylko od ciebie pokombinuj trochę i znajdź swoje ułożenie Smile.
#38

(2016-01-07, 23:25)Mrowek napisał(a):  Trójkąt równoramienny w celu lepszej równowagi a ustawienie głowy zmienia się w trakcie "wchodzenia" do stania. Dalsze ułożenie zależy już tylko od ciebie pokombinuj trochę i znajdź swoje ułożenie Smile.

Właśnie z tego co poczytałem ustawienie głowy nie powinno się zmieniać i ciężar powinien spoczywać na kości czołowej (a raczej część ciężaru naszego ciała), chyba że źle to rozumiem.
#39

Nigdy się nad tym nie zastanawiałem i uważam ,że niema to większego sensu to tylko stanie na głowie Smile Belu po konfrontacjach widać ,że jesteś silny gość więc celu w stania na rękach itd. a jeśli chcesz zwiększać czasy w staniu na głowie jak pisałem sam pokombinuj jak Ci wygodnie to twoje ciało i nikt go nie zna lepiej od ciebie.

Ja osobiście stoję na połączeniu ciemieniowej i czołowej tak mi się przynajmniej wydaje Tongue.
#40

Pewnie i masz rację to tylko stanie na głowie ale właśnie dlatego fascynuje mnie gimnastyka że tak prosty element jakim jest stanie na głowie można zrobić tak żeby wyglądało piękie i ekonomicznie zarazem... estetyka w gimnastyce jest bardzo ważna stąd moje dociekania i pytania Smile


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości