Ocena wątku:
  • 3 Głosów - 3,67 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Czym dla mnie jest gimnastyka:)
#61

Dla mnie gimnastyka jest oderwaniem się od rzeczywistości (a raczej tutaj nauki i codziennych obowiązków), czas w którym nie myślę o niczym innym tylko o tych kilku rzeczach które wykonuje, i staram się doskonalić. Czasami walka z samym sobą, ale taka pozytywna. No i dzięki niej (ale nie tylko, bo elementy jej używam niecałe pół roku dopiero) mogłem przejść małą transformację z grubego, mało sprawnego dzieciaka do trochę lepszej wersji siebie, po stracie 21kg jest łatwiej, i teraz tylko to doskonalić. Taki malutki wstęp, może kiedyś się rozpiszę Smile
#62

Mrówek zaproszenie na działkę padło Big Grin Cel: Gdańsk Big Grin Termin: Wiosna Big Grin Grill + trening !! Czekam z niecierpliwością Wink
#63

Kello, bardzo ciekawie napisałeś, rozpisz się i dorzuć zdjęcia jak możesz Smile
#64

Martin - to już i tak wielki sukces ! Czekamy na jakieś ciekawe zdjęcie Smile
Anasti - teraz musimy obowiązkowo przyjechać Big Grin
#65

Wywiad z Tomaszem Małeckim koordynatorem Wrocławskiej sekcji gimnastycy.pl

- Witaj Tomku, czym dla Ciebie jest gimnastyka?

- Bez wątpienia jest największym odkryciem roku 2013

- Czy to oznacza, że to Twój pierwszy kontakt z tym sportem?

- W pewnym sensie tak się czuje. Od czasu, gdy jako dziecko trenowałem w sekcji gimnastycznej minęło wiele lat i mnóstwo rzeczy zapomniałem, więc czuję się jakbym odkrywał tę dyscyplinę na nowo.

- Możesz powiedzieć coś o Twojej aktywności fizycznej?

- Tak. Z zawodu jestem finansistą, więc dla mnie sport, to przede wszystkim sposób na rozładowanie stresu. Uwielbiam być w ruchu i przez te wszystkie lata byłem aktywny, w efekcie czego jestem dość sprawnym fizycznie pięćdziesięciolatkiem. Przede wszystkim był to fitness, jednak po wielu latach te treningi zaczęły mnie nużyć. Wtedy właśnie pojawił się Crossfit, który wniósł powiew świeżości. Na skutek zetknięcia się z ta formą ruchu spróbowałem swoich pierwszych muscle upów na drążku a następnie na kółkach. Poczułem, że to jest to.

- Nie pozostałeś jednak przy Crossficie?

- Cóż, on był pewnym katalizatorem który przywołał wspomnienia lat dziecięcych. Gimnastykę pamiętałem jako sport pełny gracji, doskonały technicznie. W porównaniu z nim Crossfit był trochę gruboskórny Wink

- Na ile metodyka gimnastyczna zmieniła Twoje podejście do sprawności fizycznej?

- Cóż, już pierwsze spotkanie z Tobą pozbawiło mnie złudzeń. Wydawało mi się, że jestem ponad przeciętnie sprawnym fizycznie facetem, który potrafi 30 razy podciągnąć się na drążku. Twoje uwagi odnośnie techniki spowodowały, że ta liczba od razu spadła do 10 Big Grin Cudownym doświadczeniem był dla mnie również trening w sekcji u Adama Kalmana. zobaczyłem tam, jak wszechstronnym narzędziem może być gimnastyka i jakie możliwości rozwoju ona daje.

- Jak zamierzasz kształtować rozwój Wrocławskiej sekcji?

- Chciałbym, by było to miejsce rozwoju dla każdego, niezależnie od poziomu jego sprawności fizycznej, czy wieku. Korzystając z olbrzymiego doświadczenia trenerów których udało mi się zaangażować w ten projekt chcę, by każdy uczestnik zajęć czuł, że jest prowadzony praktycznie indywidualnie, co dla mnie oznacza, że pomimo sporej ilości osób biorących udział w zajęciach trener ma czas dla każdego i dobiera metody treningowe uwzględniając poziom sprawności fizycznej, wiek, rozwój cech motorycznych itp. konkretnego uczestnika.

- Kiedy sekcja rozpoczyna swoją działalność?

- W sobotę 18 stycznia o godz. 13.00 na Stadionie Olimpijskim we Wrocławiu Smile Serdecznie zapraszam na ten pierwszy trening wszystkich zainteresowanych. W razie pytań organizacyjnych proszę o kontakt pod nr tel. 606 465 191.

- Bardzo dziękuję za rozmowę.

- Cała przyjemność po mojej stronie Smile
#66

Doczekamy czasów, że jadąc na wakacje, w każdym mieście będzie możliwość solidnego treningu! Brawo! Smile

Zapraszam wszystkich na funpage pasjonatów gimnastyki, workoutu, zimowych kąpieli oraz wszelakiej aktywności! Żyć pełnią życia - to nasza pasja, to nasza misja Smile
https://www.facebook.com/gimnastycznyworkout

Siła! Smile
#67

Zahir, wrzucę zdjęcia w lipcu Smile Bo nie mam niestety ze stycznia, to był mój wielki błąd bo mógłbym sobie na ścianę powiesić i jedząc cukierka "Nie jedz tego, spójrz co było a co może być", ale mam z lipca, odrazu po "redukcji" gdzie ważę 6kg mniej niż teraz. Więc w lipcu jak będzie roczek ładnie to się rozpiszę bardziej Smile i może jakiś filmik, jeśli coś ogarnę godnego pokazania :-) obiecuję
#68

Kello, trzymam za słowo Smile
#69

A dla mnie gimnastyka i sport w ogóle to recepta na dobre życie przeżyte zdrowo i z "impetem" Wink jest to sposób na poznanie nowych ludzi i pozytywne nakręcenie się do kolejnego dnia. Jest to także solidny fundament w dzisiejszym zakręconym świecie, dzięki któremu można lepiej poznać samego siebie i własne dobre i słabe strony. Sport w ogóle jest taką kuźnią charakterów, sposobem na to, by wyrobić swoje poczucie własnej wartości i nabierać pokory (zawsze znajdzie się ktoś, kto będzie lepszy w czymś ode mnie, lecz jest to tylko kolejny powód do poważnego ćwiczenia Smile ) co jest chyba cenione w dzisiejszym "łatwym" świecie, gdzie kult własnej osoby i umiłowanie do konsumpcji zbiera żniwo w postaci armii ludzi otyłych i ogólnie słabych. Gimnastyka jest także motywacją do tego, by w wieku 90. lat (albo i więcej Wink ) być nadal tak sprawnym fizycznie i umysłowo jak ten Pan na filmiku:

Dla mnie to wzór Big Grin
#70

Pan Antoni jest niesamowity!!! Koniecznie muszę wstawić ten film na fanpageSmile


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości