Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Cześć wszystkim! :)
#1

Hej! Mam na imię Mariusz, od 7 lat zajmuje się gimnastyką/akrobatyką że tak ujmę samodzielną Smile Zawsze fascynował mnie temat gimnastyki i marzeniem moim było trenować ją zawodowo,jednak możliwości mi na to nie pozwoliły. Najbliższa szkoła gimnastyczna znajduje się ponad 100km od miejsca mojego zamieszkania.

Gdy miałem 11-12 lat fantazja i chęć wykonywania salt tak mnie pochłonęła że po prostu pewnego dnia na łące zacząłem próbować swoje pierwsze obroty. Patrząc z perspektywy czasu widzę jaki byłem głupi, tzn mam głównie na myśli że pierwsze salta w tył próbowałem bez żadnej asekuracji, albo się uda albo coś się stanie Wink Na szczęście na głowie nie wylądowałem przynajmniej na początku Smile Mijały lata, oglądając filmy na internecie podpatrywałem różne ścieżki, triki itd i po prostu próbowałem i próbuję do dzisiaj. 2 lata temu dołączyłem do drużyny akrobatycznej Astral Team w Nowym Sączu, więc jak mam tylko czas i możliwości to jadę poskakać na materacach.
Chociaż amatorsko to bardzo pokochałem ten sport i nie wyobrażam sobie mojej młodości bez niego, co prawda byłem już 2 razy w szpitalu, ostatnio w tamtym roku z dosyć poważną kontuzją, ale wyszedłem z niej i wróciłem do skoków. Jednak nie mogę się pozbierać do końca i wrócić do formy którą miałem przed wypadkiem ale niesamowicie cieszę się z tego że mogę robić cokolwiek w tym kierunku i chciałbym jak najdłużej uprawiać ten sport. Dzisiaj natknąłem się na stronę gimnastycy.pl i po przeczytaniu kilku wątków strona bardzo się mi spodobała, dodatkowo znalazłem zakładkę forum więc od razu się zarejestrowałem. Smile Smile Mam nadzieję że będę się mógł tutaj edukować w tej dziedzinie i w miarę możliwości pomagać też innym dzieląc się moim małym doświadczeniem Wink Tutaj moje dotychczasowe wyniki,- wiem dobrze że techniki nie mam ale zaczynając ze skokami nie zastanawiałem się nad nią Wink Pozdrawiam!

filmik z 2013:
#2

Tumbling na fajnym poziomie, V sit też piękny. Ogólnie szacunek i witam na pokładzie, dobrze trafiłeś, zachęcam do udziału w konfrontacjach.
#3

No no koszulka w zimie to sie chwali Big Grin Fajne pejzaze z ta gora Big Grin
#4

Hej! bardzo fajny filmik.

"Remember that almost right, is still wrong. In the long term, this pursuit of perfection will result in much greater strength development and technical refinement;" -Coach Sommer
#5

Witaj, bardzo fajne wejścieSmile Gdybyś chciał skorzystać z porady trenerów gimnastyki, to wrzucaj filmy z wykonywanymi przez Ciebie technikami do rubryki "Okiem trenera". dostaniesz wtedy fachowa konsultacjęSmile zapraszamy również do udziału w seminariach, gdzie można poćwiczyć pod okiem doświadczonych trenerów w bezpiecznych warunkach (doły z gąbkami) Smile
#6

Bardzo dziękuję, chciałbym prędzej czy później skorzystać właśnie z porad trenerskich Smile Bardzo mnie to cieszy że w końcu mam okazję zasięgnąć rady kogoś kto tak naprawdę się zna! Dzięki! Smile
#7

Witaj ! Smile

Sam zaczynałem trenować Parkour w 2005 roku, wszyscy z tamtego okresu wzorowali się na D.Belle i nikt nie miał pojęcia jak to ugryźć, metodą prób i błędów, dochodziliśmy do nowych elementów. Teraz po latach doświadczeń i zdobytej wiedzy, patrze na tamten okres z sporym dystansem i gdybym był bogatszy o wiedzę którą mam obecnie ustrzegł bym się od wielu kontuzji i oczywiście znacznie lepiej "skakał" Smile. W Parkour istnieje pojęcie "flow" czyli płynność, polega to na łączeniu elementów w całość, czuciu ruchu, płynnym i nie zakłócanym przechodzeniu między jedną techniką a drugą. Dlatego jeśli chodzi o elementy które nie są zdefiniowane niema tam określenia "techniczne" wykonanie chyba że w odniesieniu do lekkości, płynności czy estetyki (jeśli czujesz własne ciało i ruch, niema sensu tego zmieniać). Natomiast elementy gimnastyczne które wykonujesz na filmiku są już szeroko opisane, dlatego mam nadzieję ,że będziemy mogli wspólnie pomóc ci w realizacji celów!

Pozdrawiam Smile
#8

Był jeszcze C. Raffaelli Smile


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości