Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Cześć
#1
Question 

Hej, 14-letnią dziewczyną, mierzę ok 174 cm. Mam pytanie. Czy jest jeszcze szansa abym zaczęła trenować gimnastykę sportową? W moim mieście jest kilka klubów lecz tam jedynie będę mogła uczęszczać do sekcji rekreacyjnej, a z tego co wiem w takiej grupie nie wykonuje się ćwiczeń na równoważni czy poręczach, a na tym bardzo mi zależy :s Więc czy mogłabym trenować gimnastykę sportową wyczynowo czy jest już zdecydowanie za późno ?
#2

Chyba trochę za późno, aczkolwiek są takie orły, które zaczynały w późnym wieku i odnosili sukcesy (nie wiem czy w gimnastyce też, ale pewnie tak), więc próbuj Wink
#3

Każdy kto zaczyna przygodę z gimnastyką zaczyna od planszy, sylwetek, rozciągania, stania na RR, przewrotów itd. Dlaczego? Bo bez bazy niewiele zrobisz Tongue

Proponuję się przejść na trening, zobaczyć jak to wygląda. Jeśli okaże się, że "masz w sobie to coś", to na pewno Cię któryś trener wyłapie. Jeśli nie - nadal możesz trenować, przecież nikt Ci nie broni Big Grin Prędzej, czy później dojdziesz do elementów na przyrządach.
Aczkolwiek owszem, na wyczyn 14 lat to dużo. Dlaczego tak Cię wyczyn interesuje? To ciężki kawałek chleba (nie mówię, że nie satysfakcjonujący, ale ciężki), a trenując rekreacyjnie nikt Ci nie broni korzystać z przyrządów, gdy będziesz gotowa Smile

PS. Belka akurat jest najtrudniejszym przyrządem u pań, więc nieźle trafiłaś z wyborem Tongue

Łoboże. SW to gimnastyka bez zasad... W sumie wiesz jak to brzmi? Jak sztuki walki bez zasad. Kopnij go w jaja, wybij mu oko, wyrwij zęba, no o co wam chodzi? Przecież my się bijemy tak samo jak i wy, dlaczego nas dyskryminujecie, my też robimy sztuki walki! Tylko że takie bez zasad.
Neta
#4

Cześć wszystkim, ja jestem Darek i ćwiczę zaledwie 3 miesiące, jestem amatorem, ale mam nadzieję, że znajdę tutaj fajne rady.
#5

@Dracko i @lopis siemka! Zapraszam do lektury forum Smile

Łoboże. SW to gimnastyka bez zasad... W sumie wiesz jak to brzmi? Jak sztuki walki bez zasad. Kopnij go w jaja, wybij mu oko, wyrwij zęba, no o co wam chodzi? Przecież my się bijemy tak samo jak i wy, dlaczego nas dyskryminujecie, my też robimy sztuki walki! Tylko że takie bez zasad.
Neta
#6

Hej! Jestem Tomek, swoją przygodę z treningami zacząłem od niedawna, rozważam to żeby zacząć brać jakieś odżywki - stąd ma obecność na forum, mam nadzieję, że dowiem się czegoś ciekawego o tym.
#7

Cześć wszystkim, jestem Michał i trenuje gimnastykę oraz street workout od niedawna ale mam nadzieję, że znajdę na tym forum wiele ciekawych porad co do swojego treningu Wink
#8

Witaj, miło że do nas dołączyłeś. Pytaj śmiało Smile


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości