Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Cześć
#11

Tak. Wiadomo, że core to podstawa, ale ile można... człowiek ma jeszcze inne, fajne mięśnie : ) Od jogi pilates odróżnia jeszcze to, że nie zawiera elementów duchowości.
#12

nie chcialem o tym wspominac na forum gimnastycznym. Smile takze, ze joga proponuje np. wegetarianizm, a nawet weganizm. Pilates to taka "zlaicyzowana" joga Smile. nie stawia tez takiego akcentu na techniki oddechowe jak joga.

pozdrawiam
kp
#13

Nie zgadzam się, oddech jest według mnie najważniejszy w pilates! Bez niego nie da się zrobić najbardziej podstawowych ćwiczeń. Chyba sobie kupię tego Iyengara, trzeba się rozwijać w różnych kierunkach : )
pzdr!
#14

w pilates oddech jest taki "zwykly". w jodze obok "zwyklego" sa tez zawansowane techniki oddechowe.
polecam.

kp
#15

Dla mnie aspekty duchowe w jodze są jej największym minusem. Natomiast pilates to piękna sprawa. Zwłaszcza w starej wersji, bo na te "modern pilates" patrzę z przymróżeniem okaWink
#16

Witaj Kriss de Valnor Wink

"Remember that almost right, is still wrong. In the long term, this pursuit of perfection will result in much greater strength development and technical refinement;" -Coach Sommer
#17

(2014-06-19, 20:11)rafal napisał(a):  Witaj Kriss de Valnor Wink

Witaj, Super Moderatorze Wink

(Thorgal rządzi : ))
#18

chciałbym się zaskoczyć ćwiczeniami z pilates by spojrzeć na nie okiem gimnastycznym. Nie mialem okazji ćwiczyć pilates i nie znam tego systemu ćwiczeń poza tymi z píłką, więc jestem ciekaw ile znam ćwiczeń używanych w pilates. Nie mam pojęcia co Ci się przydało z naszego forum ale jeszcze sporo wiedzy nie zostalo przekazane, więc pytaj co Cię interesuje, inaczej nie wyjdziemy z własną inicjatywą. U mnie na razie końcówka studiów i praca magisterska

"Siła i szpan !" - SG Legia Warszawa

Jugger napisał(a):nie interesuj sie kim jestem, bo to naprawde bez znaczenia, tak samo jak mnie nie obchodzi kim jestes.
#19

(2014-06-19, 20:36)Newcio napisał(a):  chciałbym się zaskoczyć ćwiczeniami z pilates by spojrzeć na nie okiem gimnastycznym. Nie mialem okazji ćwiczyć pilates i nie znam tego systemu ćwiczeń poza tymi z píłką, więc jestem ciekaw ile znam ćwiczeń używanych w pilates. Nie mam pojęcia co Ci się przydało z naszego forum ale jeszcze sporo wiedzy nie zostalo przekazane, więc pytaj co Cię interesuje, inaczej nie wyjdziemy z własną inicjatywą. U mnie na razie końcówka studiów i praca magisterska

Na razie interesują mnie najbardziej sylwetki gimnastyczne (Ty napisałeś ostatnio fajny post na ten temat). Chciałabym stać się silniejsza. Myślę, że pan Pilates zdziwiłby się widząc, co się stało z jego "kontrologią". On na pewno inspirował się gimnastyką, jogą i tańcem klasycznym, podczas gdy dzisiejszy pilates to w dużej mierze kinezyterapia. Oczywiście wynika to z potrzeb Klientów i wspaniale, że działa, ale mnie marzy się więcej... Normalnie śni mi się, że robię muscle-upy, podciągam się na jednej ręce i staję na rękach. Pilates to taka solidna baza, na której próbuję budować siłę. Jeśli chciałbyś spróbować, to polecam Pilates Anytime i Easy Vigour, tam są opisane m. in. 34 podstawowe ćwiczenia. Powodzenia w mgr! : )
#20

A Pilates przypadkiem nie opiera się o sylwetki gimnastyczne?


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości