Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Ćwiczenia na lędźwia
#1

Witam serdecznie ,
Bardzo potrzebuję pomocy odnośnie ćwiczeń na kręgosłup a dokładniej części lędźwiowej abym mogła sama wykonać je w domu , z góry najmocniej dziękuję , Pozdrawiam. Wink
#2

W leżeniu na brzuchu:
wznos nóg i rąk jednocześnie (tzw. arch body hold) i trzymanie na czas,
wznosy nóg i rąk jednocześnie - koncentrycznie - powtórzenia,
wznosy samych nóg, samych rąk i tak dalej,
jak masz piłkę gimnastyczną/fitnessową/szwajcarską czy jak jeszcze inaczej się na to mówi, to możesz położyć się na niej na brzuchu i rękoma czegoś złapać i robić wznosy nóg w większym zakresie ruchu niż na podłodze, no i analogicznie zapierając się nogami wznosy tułowia. Smile
#3

wszelkie wariacje mostków i podporów tyłem, oraz trzymania podniesionych różnych części ciała w leżeniu na brzuchu jako statyczne ćwiczenia
wszelkie podnoszenie nóg w zwisach przerzutnych (głową w dół), staniu na głowie, itp. jako ćwiczenia siłowe
kołyski w leżeniu na brzuchu jako ćwiczenia izotoniczne
unoszenie nóg / tułowia w leżeniu brzuchem / nogami na stole
#4

Polecam dokładnie przejrzeć wątek o sylwetkach gimnastycznych. To ćwiczenia skuteczne a zarazem bezpieczne i łatwe do wykonania w domu. Wiele z nich mocno angażuje lędźwia. Pamiętaj jednak, że bardzo ważny jest trening mięśni antagonistycznych (w tym wypadku brzucha).

P.S. Witam na forum nową użytkowniczkę Smile
#5

Ojej bardzo dziękuję za porady na pewno wykorzystam te ćwiczenia i biegle będę obserwować forum , miłego dnia wszystkim !!!! Wink Wink Wink

Dobry wieczorek
Interesuje mnie wasza opinia na temat gorących kąpieli czy jest to środek kojący ból czy może wręcz przeciwnie? Wink
#6

(2014-09-13, 08:52)fioletowy kapturek napisał(a):  Dobry wieczorek
Interesuje mnie wasza opinia na temat gorących kąpieli czy jest to środek kojący ból czy może wręcz przeciwnie? Wink
Proponuję założyć nowy wątek, bo się zrobi śmietnik.

Niech progres będzie z Tobą!
Michał
#7

(2014-09-13, 08:52)fioletowy kapturek napisał(a):  Interesuje mnie wasza opinia na temat gorących kąpieli czy jest to środek kojący ból czy może wręcz przeciwnie? Wink

Oczywiście że wręcz przeciwnie. Jeżeli nabijasz sobie guza to przykładasz coś zimnego, a nie gorącego.
#8

witam ,

No właśnie interesuje mnie opinia z punktu widzenia gimnastyków , gdyż np lekarze radzą aby brać gorące kąpiele kiedy
bolą nas plecy , brzuch , nerki itd , niektórzy jednak twierdza ze gorąca woda źle sprzyja naszemu organizmowi. Komu wierzyć ? Smile
#9

zdecydowanie okłady z lodu są stosowane. A jeśli bolą plecy to musi być jakaś przyczyna z reguły przetrenowanie albo przeciążenie, wtedy zostaje odpoczynek. Jeśli naciągnięcie to odpoczynek + masaż/pływanie, a jeśli stłuczenie to lód. Na ból najlepszy lód z powodu zapaleń, a zapalenie powoduje szybszą cyrkulację krwi, co powoduje opuchlizny, a lód neutralizuje je i łagodzi zapalenia, co nie znaczy że leczy

"Siła i szpan !" - SG Legia Warszawa

Jugger napisał(a):nie interesuj sie kim jestem, bo to naprawde bez znaczenia, tak samo jak mnie nie obchodzi kim jestes.
#10

Jak napisał Newcio zależy to od rodzaju urazu. Jeśli naciągnięcie, to gorąca kąpiel i masaż. Jeśli stłuczenie to lód.


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości