Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Building the Gymnastic Body: The Science of Gymnastics Strength Training
#21

Brzmi to bardzo ciekawie. Jak wyglądają polecane przez niego ćwiczenia na ruchomość? Standardowe zwisy?
#22

przykładowo pomiędzy ćwiczeniami FL robisz w zależności od progresji:
cat cow
table
table rock - to samo co table tylko na powtórzenia a nie na czas
table inside out - to samo co table tylko przechodzisz z pozycji plecami do podłogi do pozycji z brzuchem do podłogi i jeszcze raz do pozycji plecami do podłogi i powrót
shoulder bridge
shoulder bridge rock - to samo co shoulder bridge tylko na powtórzenia a nie na czas i do wyprostu w kolanach (w miarę możliwości)

zdaje się, że zwisów tam nie ma w żadnym ćwiczeniu. są ćwiczenia z hantlem, gryfem sztangi, przy drabinkach, na koniu/skrzyni i na macie.
#23

Trochę trudno to wszystko dokładnie opisać ponieważ jest tam siedem grup ćwiczeń w sześciu stopniach progresji czyli łącznie 42 ćwiczenia - każdemu z nich jest przyporządkowane określone ćwiczenie poprawiające ruchomość - czyli mamy kolejne 42 ćwiczenia. Wśród nich są również ćwiczenia wykonywane w zwisie na drabinkach, ale także ćwiczenia polegające na wykonywaniu określonych ruchów kończynami oraz przyjmowanie określonych pozycji na określony czas. Zestaw ćwiczeń jest więc spory ale dzięki dokładnej rozpisce można to łatwo ogarnąć.
#24

Dokładnie. Wszystko jest rozpisane i odpowiednio ułożone. To jest pozycja dla tych którzy wolą rybę od wędki Smile Przy czym tą rybę przyrządził im trener gimnastyki z ponad 30 letnim stażem (w tym także na poziomie kadry USA juniorów).
Wiadomo, że za taką rybę trzeba nieco więcej zapłacić - tutaj 4 x $75 lub jednorazowo $225

w skrócie:
- Front Lever Integrated Mobility focuses on the development of the gymnastic bridge.
- Straddle Planche Integrated Mobility focuses on the development of medial glute and hip strength.
- Side Lever Integrated Mobility focuses on the development of oblique flexibility.
- Manna Integrated Mobility focuses on the development of the gymnastics pike position
- Single Leg Squat Integrated Mobility focuses on knee mobility and hamstring strength.
- Hollow Body Press Integrated Mobility focuses on basic mobility of the shoulder girdle
- Rope Climb Integrated Mobility focuses on basic mobility of the lats.
#25

Nie do końca się z tym zgodzę - wg mnie jest raczej dla tych którzy nie mają karty wędkarskiej . Program ten moim zdaniem pokazuje to (przynajmniej mi pokazał) o czym ostatnio pisał Adam: że często chce się za dużo i za szybko. Trening wg tabelek moim zdaniem nie jest idealny bo jest kierowany do szerokiej grupy osób, a nie dopasowany do indywidualnych potrzeb i możliwości ale pokazuje kierunek i masę ciekawych ćwiczeń o których wcześniej nie miałem pojęcia.
#26

Czy naprawdę każdy jest na tyle indywidualny, że potrzebuje treningu szytego na miarę? Nie sądzę. Taka "tabelka" jest uniwersalna i na każdego taki trening będzie działał podobnie. Kwestia tylko tego od którego poziomu się zaczyna - jeden musi zacząć od ćwiczenia pierwszego inny np od czwartego.
Każdy chciałby być wyjątkowy, ale nie jest...
#27

Jedno jest pewne Sommer to znakomity trener i ma pojęcie w swoim fachu i wiadome jest że to co ułożył działa, tej klasy nauczyciel nie popełnia gaf oraz nie tworzy tak zwanych 'workoutów' których celem jest ćwiczenie samy w sobie. To specjalistyczny program nastawiony na odpowiednie cele: gimnastyczne. Kto zna zasady treningu siłowego będzie sobie potrafił sam ułożyć swoje programy, periodyzację oraz dobór ćwiczeń jak na przykład ja to robię, ale jest także masa ludzi którzy nie mają zielonego pojęcia jak to robić i właśnie dla takich ludzi jest dedykowany taki program. Którzy nie mają czasu by zagłębiać tajniki treningu, tylko po prostu mają cel i chcą kropka w kropkę programu który do tego celu ich zaprowadzi. Program Sommera ich do tego zaprowadzi. Ja wolę wędkę ;]
#28

Rafał żeby było jasne, uważam, że to bardzo dobry program. Gdyby było inaczej nie pisał bym o nim. Jestem o tym na tyle przekonany, że zamierzam trochę się cofnąć i na każde z ćwiczeń, które potrafię wykonać do punktu przejścia poświęcić przynajmniej miesiąc koncentrując się na dokładności wykonania oraz na ćwiczeniach mobilności. Na moim poziomie tabelki na pewno świetnie się sprawdzą. Mimo wszystko uważam, że już od początku zamiast odkreślać kolejne dni w tabelkach warto obserwować efekty treningu choćby z tego powodu, że w niektórych ćwiczeniach może nie udać się osiągnąć progresji w założonym w programie czasie, a wtedy łatwiej mi będzie sobie poradzić. Jeśli zaś uda mi się zdobyć większe doświadczenie i wiedzę o treningu to chętnie zacznę układać sobie treningi samodzielnie.
#29

Ja tak właśnie robię. Przez miesiąc od najłatwiejszych progresji. Coś jak Skazany na trening, tyle że ja na kółka.


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości