Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Brzuch i podciąganie z obciążeniem
#1

Siemanko mam do Was dwa pytania Smile
Mianowicie w zimę będę miał problem wykonywać wznosy nóg do drazka.Czy takie ćwiczenie jak dragon flag i l sit pozwolą rozwijać dobrze brzuch czy jednak wznosy nóg to konieczność Smile
A drugie pytanko chodzi o podciąganie z obciążeniem czy wykonując raz w tygodniu podciąganie z ciezarem bardzo zmniejszy się dynamika i czy waszym zdaniem ma to przełożenie na figurę typu front lever.jeden z ludźmi jakim rozmawiałem a jego umiejętności są niebotyczne doradził mi pompki australian do fronta czy podzielcie jego opinie?
Pozdrawiam
#2

Siemka ! Dobrze ,że zadałeś to pytanie:
Dragon flag i L - sit to ćwiczenia głównie wykorzystujące prace izometryczną mięśnia, wznosy natomiast to ćwiczeni głównie dynamiczne bazujące na pracy koncentrycznej. Pytanie które trzeba sobie zadać to jaki jest twój cel ? Smile

Pompki Australijskie głównie wykorzystuje przy nauce podciągania jeśli chodzi o wagę przodem polecam wcześniej wspomnianego dragon flag, sylwetki i pracę nad mostkiem. Nie muszę chyba przypominać o wykonywaniu samych wag .
Obciążenie może pomóc w zwiększeniu siły maksymalnej i wytrzymałości.
Główne pytanie w jaki sposób będziesz się podciągać z tym obciążeniem ? Szybko, wolno itd.
#3

Dzięki Mrówek za odpowiedź Tongue w pewnym sensie dragon flag nie musi być ćwiczeniem izometrycznym.Moim celem jest nauka wagi przodem wiadomo ćwiczę progresje itp. Ale z tego co słyszałem we froncie najważniejszą funkcje pełnią plecy więc myślałem, że podciąganie nie tylko zwiększy siłę ale też zwiększy ich masę co w pewien sposób jest korzystne dla wagi przodem.podciąganie trenuje 2x w tygodniu z tym , że raz w tygodniu chciałbym trenować bez ciężarów po pierwsze żeby mięśni a raczej stawów tak nie przeciazac i dodatkowo podciąganie z ciezarem zmniejsza ogólnie dynamikę a wykonywane szybko jest kontuzjogenne.więc w dzien bez ciężarów zakres powtórzeń od 8-15 max a w dzień z ciezarami około 6-8 powtórzeń serii po około 12.i pytanie czy to jest dobrze jeśli chodzi o budowę siły czy ma to sens bp czasem nie można robić wszystkiego naraz (chodzi mi o sile i wytrzymałość silowa ) według mnie jest to dość logicznie ze względu na odpoczynek od ciężarów a dodatkowo ciało dostaje różnych bodźców wiec niewątpliwie to wpływa pozytywnie.
Jednakże to jest tylko moja opinia a ja przyszedłem wysłuchać osób mądrzejszych.
P.s a jak bym dodał jeszcze takie ćwiczenia jak nożyce i inne na ziemi czy byłoby ok bo niestety z drazkiem ciężko Tongue
Pozdrawiam
P.s2 chodzi o australian push up z nogami na podwyższeniu z obciążeniem . Kąt podobmy do fronta więc myśląc analogicznie podobne mięśnie się wzmacnia Tongue
#4

Podciąganie z obciążeniem ogólnie jest bardzo kontuzjogenne o czym już nie raz było na tym forum. W związku z tym nie polecam dla osób które nie są zaawansowane. A nawet dla nich też w ograniczonym zakresie. wolałbym zmienić schemat ruchu, by je utrudnić. I jeszcze jedno: Wielkość mięśni niekoniecznie przekłada się na wykonywanie danego elementu, nawet jeśli dany mięsień jest w niego zaangażowany. Kluczowe znaczenie ma koordynacja międzymięśniowa, czyli umiejętność współpracy poszczególnych mięśni w danym ćwiczeniu. A wyćwiczyć to można tylko i wyłącznie ucząc się tego ruchu, który występuje w danym ćwiczeniu. W przypadku wagi przodem jest to ruch izometryczny i dlatego trzeba przyzwyczajać mięśnie właśnie do niego. Dlatego właśnie dragon flag jest dobrym rozwiązaniem.
#5

Mowi sie ze cwiczenia z dodatkowym obciążeniem sa kontuzjogenne, chcialbym zobaczyc ile osób zaawansowanych doznało w ten sposob kontuzji czy jakichs urazów.

Wysłane z mojego SM-G360F przy użyciu Tapatalka


"Bieganie to coś więcej niż sport, to styl życia!"
"Gry wymagają zręczności. Bieganie wymaga wytrzymałości, charakteru, dumy, odporności psychicznej. Bieganie jest testem, a nie grą. Testem wiary, przekonań, woli i pewności siebie."
#6

Tak naprawdę wydaje mi się że to zależy od tego jak to robimy.Dokładając stopniowo ciężaru wydaje mi się że kontuzja nie jest aż tak wysoce prawdopodobna tylko wszyscy słowo stopniowo różnie interpretują Tongue
#7

Wszystko błędnie wykonywane jest kontuzjogenne.
#8

KARLBAR - dragon flag jest ćwiczeniem izometrycznym a fakt małego ruchu powoduje jedynie utrudnienie tego ćwiczenia.
Siła =/= sile nie równa dlatego pracując dynamicznie nie pracujesz poprawnie nad statyką a ona jest kluczowa w waga. Znam sporo osób z "dużymi plecami" a wagi nie trzymają ponieważ nie to całkowicie inna praca dla mięśnia. Polecam najprostszą wariację zwyczajnie robić wagi Smile

Uwielbiam wasze dywagacje nad filozofią Smile każde ! Ćwiczenie jest kontuzjogenne !! "Kropla drąży skałę" dlatego wymyślili periodyzację.
#9

(2015-09-24, 15:51)Hannibal napisał(a):  Mowi sie ze cwiczenia z dodatkowym obciążeniem sa kontuzjogenne, chcialbym zobaczyc ile osób zaawansowanych doznało w ten sposob kontuzji czy jakichs urazów.

Wysłane z mojego SM-G360F przy użyciu Tapatalka

Bardzo mało, bo to ćwiczenie właśnie dla osób zaawansowanych. Przy podciąganiu z obciążeniem najbardziej niebezpiecznym momentem jest zwis. Jeśli na skutek zbyt dużego ciężaru opuścimy się szybko i w sposób niekontrolowany bardzo łatwo uszkodzić rotatory. Zaawansowani wiedzą jak to robić i w pełni kontrolują tę fazę ruchu.

Droga sprawa, do czego ma służyć podciąganie z obciążeniem? Owszem wyrobi większą siłę w tym ruchu i jeśli chcę startować w konkursie na podciąganie z obciążeniem ma to sens. Ewentualnie jeśli zależy mi na mocnej rozbudowie pleców a zwykłe podciąganie jest zbyt słabym bodźcem. Jeśli natomiast zależy mi na wzmocnieniu pleców pod elementy lub szeroko pojmowaną sprawność, to znacznie większy sens ma wrzucenie innych bodźców łamiących schematy ruchowe niż podciągania w którym wciąż powielam ten sam zakres ruchu a jedynym zmieniającym się bodźcem jest obciążenie.


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości