Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Back lever
#31

(2013-12-10, 18:24)Patryś napisał(a):  Miałem też problem z back leverem, stałem na advanced tucku, i nie mogłem ruszyć dalej, o dziwno pomogły mi mostki, wykonywałem je 3-4 razy w tygodniu, nie ćwicząć przy tym Back Levera, i po 4 tygodniach od advanced tucka, trzymałem IDEALNEGO back levera około 4 sekund. Więc może mostki są rzeczą, której potrzebujesz, a dokładniej schodzenie po ścianie Smile

Z chęcią bym zobaczył idealną wagę tyłem, jeśli masz gdzie nagrać.
#32

Patryś, mostki na pewno wzmocnią plecy ale by waga tyłem była idealna niezbędna jest sylwetka gimnastuczna (hollow body) a mostki są jej zaprzeczeniem.
#33

(2013-12-05, 22:09)Mrowek napisał(a):  Po pierwsze popracuj nad sylwetką widać ewidentnie rozluźnienie "całego" ciała, barki staraj się ściągać do przodu tak aby klatka była wklęsła. Sylwetka ma być w jednej linii od barków po pośladki u ciebie spada w dół. Jeśli chodzi o ćwiczenia polecam z tego wątku : http://gimnastycy.pl/forum/watek-cwiczenia-statyczne
W wadze tyłem jest identyczna sylwetka jak w pozycji gimnastycznej w leżeniu tyłem (hollow body)

Dodatkowo wagę zaczynamy z podchwytu, polecam wrócić do kulonej wagi.


Mrówek, a jak na kółkach? Dłonie tak jak podchwytem na drążku?
#34

Zawsze kciuki na zewnątrz

"Remember that almost right, is still wrong. In the long term, this pursuit of perfection will result in much greater strength development and technical refinement;" -Coach Sommer
#35

Na drążku zaczynamy z podchwytu aby w momencie przejścia do wagi ręce ułożyły się jak fajnie ujął Rafał kciukami na zewnątrz. Na kółkach początkowy chwyt jest dowolny ponieważ kółka kręcą się w pełnym zakresie, końcowe ułożenie zawsze jest w nachwycie.

Podchwyt można stosować jako progresje do ćwiczenia prostszą wersję.
#36

Czyli odwracamy ręce kciukami na zewnątrz Big Grin
#37

Ostatni trening
Dobrze czy coś do poprawy?
#38

Jeśli jest to trening kucznej wagi to wszystko wygląda super !: )
Natomiast jeśli chcesz wykonać jej zaawansowaną wersję musisz popracować nad odcinkiem lędźwiowym ponieważ ewidentnie opada dolna część ciała. Dobrymi ćwiczeniami są podpór przodem na przedramionach, sylwetka w leżeniu tyłem, wznosy nóg i tułowia w leżeniu na podłodze czy na skrzyni.
#39

narazie kucznej wagi ale jak trochę siły nabiorę polecę dalej , możesz mi jeszcze napisać te ćwiczenia po ang
#40

podpór przodem na przedramionach - plank
sylwetka w leżeniu tyłem - hollow body hold
wznosy nóg - reverse leg lifts (RLL)
wznosy tułowia - arch ups

"Remember that almost right, is still wrong. In the long term, this pursuit of perfection will result in much greater strength development and technical refinement;" -Coach Sommer


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości