Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Back lever
#11

Czemu back lever nalezy zaczynac podchwytem?
Jak probowalem tak robic to czuje ze bardziej wykreca mi barki, czyli pewnie cos zle robie Sad

Jak patrze na ludzi z sw to oni prawie zawsze robia nachwyt, z tym ze oni ponoc wiele cwiczen robia nieprawidlowo. Sprawdzalem Al Kovadlo robi nachwyt.

"Pasja jest absolutnie konieczna do osiągnięcia długotrwałego sukcesu jakiegokolwiek rodzaju" Donald Trump
#12

Robiąc podchwytem bardziej angażujesz bicepsy i przygotowujesz stawy łokciowe do trudniejszych elementów np rozpięć. Dla wielu osób z SW ważne jest żeby zrobić BL i nie myślą o tym jak można wyciągnąć jeszcze więcej z tego ćwiczenia. Dlatego robią nachwytem i wiszą jak banany wygięci. Jak to mówi Sommer "Do it right or don't bother".

"Remember that almost right, is still wrong. In the long term, this pursuit of perfection will result in much greater strength development and technical refinement;" -Coach Sommer
#13

A tak na marginesie, to w ogóle nie rozumiem dlaczego dla wielu ludzi Al Kavadlo jest autorytetem.
#14

Więc od czego mam zacząć i jak to wszystko rozplanować aby tuck wyglądał poprawnie
#15

Tak, jak napisano ci powyżej. Zacznij od pozycji kulonej podchwytem. myślę, że długość trzymania spadnie i jak dojdziesz do 15 sek. w 10 seriach leć dalej.
#16

Już potrafię wykonać 15s w podchwytem i nachwytem teraz mam zamiar iśc dalej
#17

wrzuć film wagi kulonej.
kolejnym etapem będzie advanced tuck, czyli kolana już nie przy klatce piersiowej tylko dążysz do kąta 90 stopni w biodrach i w kolanach. Możesz to robić stopniowo. Musisz zwrócić uwagę na sylwetkę - nie może ona wyglądać tak jak na twoim filmiku (duże wygięcie w odcinku lędźwiowym).

Niestety nie mogę ci pokazać tutoriala gimnastycy.pl bo nikt się nie kwapi żeby coś nagrać i zmontować Confused. Masz tu więc (jeden z wielu) kompletny tutorial do BL po angielsku:


i jeszcze jeden:


"Remember that almost right, is still wrong. In the long term, this pursuit of perfection will result in much greater strength development and technical refinement;" -Coach Sommer
#18

(2013-12-06, 22:02)zahir napisał(a):  A tak na marginesie, to w ogóle nie rozumiem dlaczego dla wielu ludzi Al Kavadlo jest autorytetem.

ja wiem dlaczego, bo to jest jedyna książka "naukowa" którą przeczytali
#19

Newcio, tam nie ma nawet pseudo nauki Big Grin
#20

A jak teraz mój tuck oceniacie?


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości