Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Podpór na kółkach
#1

Witam,
chciałem zapytać czy mój podpór na kółkach jest dobrze wykonany (jak ustawić kółka, czy sylwetka dobrze, szerokośc rąk itd. ) , i prosiłbym o wskazówki do elementów, które powinienem poprawić.

#2

bardzo ładnie Smile
praktycznie nie mam się do czego przyczepić, aż dziwnie się z tym czuję Big Grin

"Remember that almost right, is still wrong. In the long term, this pursuit of perfection will result in much greater strength development and technical refinement;" -Coach Sommer
#3

Kello, złamałeś system! Rafał nie ma się do czego przyczepić Big Grin
#4

To się cieszę że jedna z podstaw opanowana Smile Na prawdę myślałem że coś będzie jeszcze źle, ale poświęcony czas na podstawy się oplaca w takim razie Smile Dzięki za opinię, temat chyba do zamknięcia w takim razie.
#5

Jeszcze bardziej barki do przodu i kółka bliżej ciałaSmile na początek nie polecam takiego chwytu ponieważ bardzo nadwyręża staw łokciowy. Proponuje oprzeć cały nadgarstek i wykonać 4x30s nim przejdziesz dalej.
#6

ogólnie nieźle, ale ja się przyczepię, dźwignia na nadgarstkach nie pozwoli zrobić już żadnego elementu w górę, na kółkach nie można sobie pozwolić na "aż takie" odgięcie dłoni, tym samym jest to błąd w pozycji podporu. Nadgarstki powinny być skierowane prostopadle do podłoża, a jedynym poprawnym podporem jest prowadzenie kółek pomiędzy kciukiem a palcem wskazującym, a nie opieranie ciała na całej (płaskiej) dłoni na kółkach.
#7

Rozumiem, ale taki chwyt ma być również na odkręconych kółkach te 45 stopni ? Oraz czy przedramię ma/nie ma dotykać kółek?
#8

(2014-01-30, 01:34)Adam.Kalman napisał(a):  ogólnie nieźle, ale ja się przyczepię, dźwignia na nadgarstkach nie pozwoli zrobić już żadnego elementu w górę, na kółkach nie można sobie pozwolić na "aż takie" odgięcie dłoni, tym samym jest to błąd w pozycji podporu. Nadgarstki powinny być skierowane prostopadle do podłoża, a jedynym poprawnym podporem jest prowadzenie kółek pomiędzy kciukiem a palcem wskazującym, a nie opieranie ciała na całej (płaskiej) dłoni na kółkach.

z tym bym polemizował, ale co ja tam wiem (tyle co wyczytam na forum GB).

(2014-01-30, 10:36)Kello napisał(a):  czy przedramię ma/nie ma dotykać kółek?

"It is of course best for there to be no contact at all" / Sommer

Na pewno staraj się nie "opierać" przedramieniem o kółka/taśmy.

dużo było powiedziane o podporze we wrześniowych konfrontacjach.

"Remember that almost right, is still wrong. In the long term, this pursuit of perfection will result in much greater strength development and technical refinement;" -Coach Sommer


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości