Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Arthur Saxon
#21

To samo mówią sztywni o gibkości i słabi o sile, albo się pracuje nad swoimi słabościami, albo robi się trening "wygodny" by czuć się dobrze i to nie ma wtedy znaczenia, czy jesteś panienką z hantellkami 2kg na aerobiku, czy wielkim koksem ze 100kg sztangą. Jeśli nie wychodzisz poza 'strefę komfortu', to nie trenujesz porządnie.
#22

cos sie nie zrozumielismy. cwiczyc kazdy moze i mu sie poprawi... w jego skali... ale wg mnie dynamika jest zwiazana z okreslonymi cechami wrodzonymi. widze to na macie.
a jesli chodzi o "strefe dyskomfortu", to niestety coraz czesciej w niej jestem.
pozdrawiam
kp
#23

Ale to się tyczy wszystkiego... na pewnym poziomie (typu jakiego rodzaju białka produkujemy więcej Big Grin), różnimy się się wrodzonymi predyspozycjami. Ktoś może niesamowicie szybko reagować i poruszać się (i widać to na macie/dojo/w klatce), kto inny jest bestią i podnosi nogami ławkę z kilkoma kolesiami Big Grin. No i co z tego? Teraz chyba nie chce nam się zaczynać dyskusji pod tytułem talent vs. ciężka praca / siła woli Smile.
#24

nie chcemy... chcemy sie uczyc i uczyc innych. Smile
a na poziomie mistrzowskim trzeba miec to wszystko, to o czym powidziales plus szczescie...

kp
#25

(2014-09-05, 00:39)Tullar napisał(a):  zahir, dla porządku jestem pewien, że Newcio i ja w sumie też, mieliśmy tematy z wątkami akrobatycznymi, sądzę, że inni też...
niedawno był temat o treningu szybkościowym, czasem się coś pojawi o technikach na przyrządach, był temat o plyometryce niedawno... itd.. itd...
także bronimy się trochę, robimy coś więcej niż pompki Smile

Jasne, elementy akrobatyczne ma też świetnie opanowane Satetsu a Mrówek bardzo intensywnie nad tym pracuje. Jest też wielu bardzo ogarniętych użytkowników jak Seth, czy Mako którzy nie odpuszczą jak nie skoczą do dołu kilku salt.

Chodziło mi po prostu o to, by zwrócić uwagę na ogólną tendencję. Osobiście jestem bardzo ograniczony w treningu tych elementów ze względu na moje kolano ale strasznie mi tego brakuje i widzę olbrzymi sens takiego przekrojowego treningu. W końcu właśnie po to powstała gimnastyka. Samą siłę najlepiej zbuduje się sztangą, więc po co robić ją półśrodkami?! Ja widzę tylko jeden powód. Jest to praca z własnym ciałem i poza tym, że wyrabia siłę, to poprawia również inne parametry. Ale żeby tak było trzeba pracować wszechstronnie a nie ograniczać się tylko do ćwiczeń siłowych. Bardzo fajnie pokazuje to występ Jordana Jovcheva w programie "Ninja Warrior". Pan w średnim wieku o wyglądzie gladiatora pokonuje wymyślne tory przeszkód jakie widzi pierwszy raz w życiu. Dlaczego? Bo jest wszechstronny i nic go nie ogranicza. Gimnastyka kojarzy mi się z harmonią i synergią. Tu wszystko jest harmonijne, czyli takie jak powinno być. W wielu innych dyscyplinach jest z tym problem.
#26

Jakby ktos nie wiedzial o jakim wystepie Zahir pisze, to filmik ponizej:


Ten szpagat pod koniec, to jak JCvD Big Grin

"Pasja jest absolutnie konieczna do osiągnięcia długotrwałego sukcesu jakiegokolwiek rodzaju" Donald Trump
#27

(2014-09-06, 09:29)zahir napisał(a):  
(2014-09-05, 00:39)Tullar napisał(a):  zahir, dla porządku jestem pewien, że Newcio i ja w sumie też, mieliśmy tematy z wątkami akrobatycznymi, sądzę, że inni też...
niedawno był temat o treningu szybkościowym, czasem się coś pojawi o technikach na przyrządach, był temat o plyometryce niedawno... itd.. itd...
także bronimy się trochę, robimy coś więcej niż pompki Smile

Jasne, elementy akrobatyczne ma też świetnie opanowane Satetsu a Mrówek bardzo intensywnie nad tym pracuje. Jest też wielu bardzo ogarniętych użytkowników jak Seth, czy Mako którzy nie odpuszczą jak nie skoczą do dołu kilku salt.

Chodziło mi po prostu o to, by zwrócić uwagę na ogólną tendencję. Osobiście jestem bardzo ograniczony w treningu tych elementów ze względu na moje kolano ale strasznie mi tego brakuje i widzę olbrzymi sens takiego przekrojowego treningu. W końcu właśnie po to powstała gimnastyka. Samą siłę najlepiej zbuduje się sztangą, więc po co robić ją półśrodkami?! Ja widzę tylko jeden powód. Jest to praca z własnym ciałem i poza tym, że wyrabia siłę, to poprawia również inne parametry. Ale żeby tak było trzeba pracować wszechstronnie a nie ograniczać się tylko do ćwiczeń siłowych. Bardzo fajnie pokazuje to występ Jordana Jovcheva w programie "Ninja Warrior". Pan w średnim wieku o wyglądzie gladiatora pokonuje wymyślne tory przeszkód jakie widzi pierwszy raz w życiu. Dlaczego? Bo jest wszechstronny i nic go nie ogranicza. Gimnastyka kojarzy mi się z harmonią i synergią. Tu wszystko jest harmonijne, czyli takie jak powinno być. W wielu innych dyscyplinach jest z tym problem.

zahir, świetnie opanowane to przesada bo ze mnie taki bardziej low level trickster niż jakiś akrobata : ) nawet przyzwoitego fiflaka nie umiem więc gdzie tam do świetności
#28

(2014-09-07, 11:14)Satetsu napisał(a):  
(2014-09-06, 09:29)zahir napisał(a):  
(2014-09-05, 00:39)Tullar napisał(a):  zahir, dla porządku jestem pewien, że Newcio i ja w sumie też, mieliśmy tematy z wątkami akrobatycznymi, sądzę, że inni też...
niedawno był temat o treningu szybkościowym, czasem się coś pojawi o technikach na przyrządach, był temat o plyometryce niedawno... itd.. itd...
także bronimy się trochę, robimy coś więcej niż pompki Smile

Jasne, elementy akrobatyczne ma też świetnie opanowane Satetsu a Mrówek bardzo intensywnie nad tym pracuje. Jest też wielu bardzo ogarniętych użytkowników jak Seth, czy Mako którzy nie odpuszczą jak nie skoczą do dołu kilku salt.

Chodziło mi po prostu o to, by zwrócić uwagę na ogólną tendencję. Osobiście jestem bardzo ograniczony w treningu tych elementów ze względu na moje kolano ale strasznie mi tego brakuje i widzę olbrzymi sens takiego przekrojowego treningu. W końcu właśnie po to powstała gimnastyka. Samą siłę najlepiej zbuduje się sztangą, więc po co robić ją półśrodkami?! Ja widzę tylko jeden powód. Jest to praca z własnym ciałem i poza tym, że wyrabia siłę, to poprawia również inne parametry. Ale żeby tak było trzeba pracować wszechstronnie a nie ograniczać się tylko do ćwiczeń siłowych. Bardzo fajnie pokazuje to występ Jordana Jovcheva w programie "Ninja Warrior". Pan w średnim wieku o wyglądzie gladiatora pokonuje wymyślne tory przeszkód jakie widzi pierwszy raz w życiu. Dlaczego? Bo jest wszechstronny i nic go nie ogranicza. Gimnastyka kojarzy mi się z harmonią i synergią. Tu wszystko jest harmonijne, czyli takie jak powinno być. W wielu innych dyscyplinach jest z tym problem.

zahir, świetnie opanowane to przesada bo ze mnie taki bardziej low level trickster niż jakiś akrobata : ) nawet przyzwoitego fiflaka nie umiem więc gdzie tam do świetności

Nie mniej jednam trener Bogus był pod wielkim wrażeniem, że tego co umiesz nauczyłeś się samSmile
#29

Oj cicho... przez was mam ochotę iść na jakieś salta i parkour przez miasto... a wszystko boli po seminarium Tongue.
Zadowolę się rekreacyjną wspinaczką, chwyt i łokcie trza wzmacniać tak czy siak Tongue.
#30

(2014-09-05, 16:01)Kubus Puchatek napisał(a):  dynamika... jest trudna do poprawienia... w zasadzie jak sie jej nie ma, to sie jej nie ma.

No, dobra... w takim razie rzucam to w cholerę i przerzucam się na siedzenie przed kompem skoro i tak nie ma sensu Wink
A poważniej. W wieku 17-18 lat potrafiłem zrobić pompkę z klaśnięciem nad głową. Gdy po latach wróciłem do treningów robiłem je wg Skazanego. Wszystko powoli, dokładnie. W końcu postanowiłem trochę pliometryki wprowadzić i okazało się, że ledwo daję radę zrobić pompkę ze zwykłym klaśnięciem. Po kilku miesiącach dynamika trochę mi się poprawiła (jej trening traktowałem jako dodatek, nie cel) ale nadal mi daleko do tej z lat młodzieńczych. Ale mimo wszystko jest lepiej więc może jednak da się ją poprawić?

No, i zrobił nam się OT Smile

Niech progres będzie z Tobą!
Michał


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości