Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Tureckie wstawanie
#11

Osobiście też lubie nieraz porzcać żelastwem Tongue Zapytałem z tego względu że na kółkach trenuje tylko na dworze, a aura nie zawsze sprzyja.Jeśli zostaje w domu robie planki i próbuje sylwetek więc pomyślałem źe moge dodać jakieś rozwijające ćwiczenie.Ogólnie nie jestem zwolennikiem takiego treningu.. biceps, triceps, klata.Jeśli mam targać żelastwo to stawiam na takie ćwiczenia jak:podrzut, rwanie,tgu, zarzut siłowy, martwy ciąg.Jugger podnosiłeś ciężary?

Chciałem tylko dodać że gimnastyka to najtrudniejszy i najpiękniejszy sport jaki uprawiałem!
#12

Podnosilem Smile I tez uwazam, ze nie warto pilowac miesni w izolacji w typie kulturystycznym, tylko po prostu trenowac sile funkcjonalna. Lubie kolka i lubie czajniki ale jak dluzszy czas cwicze na kolkach/czajnikach to mi brakuje czajnikow/kolek, i wtedy jak sie dorwe to mam radoche jak pies, ktory znajdzie swoja ulubiona kosc Big Grin Monotonia jest straszna Big Grin A co sobote czy niedziele. torobie sobie nawet mimo jakiegokolwiek treningu 2 serie martwego, bo po prostu lubie i tyle Big Grin Cos jak picie kawy Big Grin

Robienie TGU to jest taka radocha jak robienie snatchy, wiec dlaczego nie wlaczyc, to tylko pare minut, ktore mozna upchnac w jakims momentcie dnia a uwazam, ze to cwiczenie daje naprawde wiele. Zwlaszcza, ze na TGU nie robi sie wysokiej objetosci, bo sie nie da Wink
#13

a ja jak nie porobie choc raz w tygodniu tureckiego, albo podrzutu (typu bear complex), to czuje, ze jestem... slaby. wiem, ze to subiektywne uczucie, ale... kiedys mialem tak z klatka - jak nie wyciskalem na lawce te 15 razy setka, to sie czulem bezradny jak dziecko we mgle. teraz w ogole nie robie klatki (i pewnie nie wycisnalbym nawet 10 razy) i jakos zyje, wiec moze i mina mi i inne narowy na trening z czyms ciezkim. Cool
ale jest jeden pozytyw z gimnastyki, a raczej jej metodyki - zamiast dokladac ciezaru na sztandze, co bym zwyczajowo robil, to poprawiam... technike ruchu...

kp
#14

TGU spokojnie można robić w większej objętości z mniejszym ciężarem i co więcej, jest to wtedy wciąż produktywny trening, bo przeważa aspekt dbania o równowagę - stabilizacji całego ciała, nie jest to takie zwykłe męczenie mięśni, dla męczenia mięśni.

A jeśli chodzi o krótki - paru-minutowy trening, z dużym ciężarem to wtedy jest on bardzo męczący i kosztowny dla CNS - więc jest to wtedy nie kwestia poświęcenia czasu, ale energii, którą można by poświęcić na inny, krótki i intensywny trening, ale bardziej zbieżny z prywatnymi celami treningowymi.
#15

Tak, ale wtedy maksymalnie sie skupiasz na czynnosci, przy mniejszych pomylki uchodza na sucho. Ja lubie cos typu 5x3/strona. Bez zarzynania CUN.
#16

Nie chciałem zakładać kolejnego tematu.
Świetny artykuł według mnie dotyczący odważników..

http://safe-sport.pl/kettlebells-dla-barkow-tak/
#17

taka mala dygresja co jest lepsiejsze.... Smile o gimnastyce i ciezarach.
Przypomnial mi sie Zygmunt Smalcerz, zaczynal od... gimnastyki, w ktorej byl dobry, ale nie najlepszy. Bardzo pozno, bo w wieku 19 lat zaczal uprawiac ciezary - 11 lat pozniej zostal mistrzem swiata (lacznie trzy razy byl mistrzem swiata), zostal takze mistrzem olimpijskim (Monachium 1972).

Pozdrawiam
kp
#18

Dokładnie,nawet gdzieś wrzucałem jego biografię Smile Kiedyś dużo bylo takich sportowców którzy łączyli gimnastykę i ciężary bądź bodybuilding.Widać że gimnastyka świetnie rozwija ciało.
#19

Smalcerz był dobry w gimnastyce i dzięki niej wyrobił taką siłę, że zaskoczył wszystkich już na pierwszym treningu siłowym. Trener chodził za nim i prosił by rozpoczął treningi na poważnie. Na jego sukces miała również wpływ genetyka (budowa ciała) i świetne przygotowanie ogólnorozwojowe. Nie od dzisiaj wiadomo, że ciężarowy to wszechstronni sportowcy a on zaczynając już był silny i gibki.
#20

ciężarowcy i zapaśnicy w stylu wolnym to IMO najwszechstronniejsi i najsilniejsi sportowcy...

wystarczy pośledzić profile takich osób, jak np. Adrian Zieliński - chodzenie na rekach, flaga, muscleupy, prawie szpagat, o sile nie wspomnę Smile


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości