Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Białko
#41

(2014-06-06, 20:30)armpower napisał(a):  Nie mogę tego filmiku znaleźć ale w dokumencie twierdzono że nie potrzebujemy nic białka tylko aminokwasy do życia.

Białko to przeciez czasteczki zbudowane z aminokwasow polaczonych wiazaniami peptydowymi.

"Pasja jest absolutnie konieczna do osiągnięcia długotrwałego sukcesu jakiegokolwiek rodzaju" Donald Trump
#42

Niektórzy uważają że jednak można pozyskiwać wolne aminokwasy z surowych produktów takich jak owoce, warzywa czy mięso
#43

nie wiem czy sie da, ale znam ludzi, ktorzy tak zyja, i wygladaja na zdrowych.
kp
#44

Ja mam zamiar eksperymentować z dieta 80/10/10 i zobaczyć jak to jest gdy spożywa się ponad 10g na kg masy ciała węglowodanów, zniżką zawartością białka
#45

Ja od pewnego czasu, po okresie jedzenia pół kilo piersi dziennie, jem bardzo mało białka, i w znikomych ilościach mięso(jedynie jakieś kiełbasy, które też nie mają w sobie dużo mięsa a niektóre nawet koło mięsa nie leżały, ale to tez bardzo, bardzo rzadko). Różnicy nie zauważyłem. 10g węgli na kg masy ciała po prostu w siebie nie zmieszczę więc takiej ilości nie jadam.
#46

(2014-06-06, 20:30)armpower napisał(a):  Może za dużo mówi ale prawda jest taka, nie człowiek nie był przystosowany do jedzenia mięsa, tylko natura go do tego zmusiła.
Zdanie bez sensu. To czy jestesmy przystosowani czy nie to nie zalezy od osadu i widzimisie czlowieka, jakiegos tam profesorka tylko wlasnie od natury. Adaptujemy się do srodowiska, otaczjacych nas warunkow. Jakby pewnie poszukac, to moznaby znalezc jakiegos medrca, ktory powie, ze lwy nie sa stwrzone do jedzenia miesa tylko natura je do tego zmusila. Bzdura. Slon na wyspie bez roslin a z samymi zwierzakami nie zacznie jesc kurczakow, bo "natura go do tego zmusila".

Warto wtedy sobie przypomniec slowa Goethego: „Natura nie rozumie żartu, jest zawsze prawdziwa, zawsze poważna, zawsze surowa; ona ma zawsze rację, a błędy i pomyłki pochodzą od człowieka”
#47

Zgadzam się z Juggerem spójrzcie na Eskimosów którzy zostali zmuszenie do przystosowania się i spożywania tłuszczy i białka z znikomą ilością węglowodanów.
#48

I co z tymi eskimosami? Żyją ale masy to tam nie uświadczysz Big Grin
#49

Bo nie trenują jak kulturyści?
#50

(2014-06-08, 22:07)zahir napisał(a):  I co z tymi eskimosami? Żyją ale masy to tam nie uświadczysz Big Grin

Zyja (wlasciwie zyli) ale krotko, bo nadmiar bialka skraca telomery a co za tym idzie powstaja bledy przy replikacji DNA. Dopoki nie dotarla tam cywilizacja (i teraz umieraja od chorob 'cywilizacyjnych' -nowotwory, cukrzyca, etc) zyli zdrowo choc krotko ale paradoksalnie umierali "ze starosci" w wieku np 50-60 lat.

Max Burger w ksiazce "Biomorfoza i jej znaczenie w procesie starzenia się i stanach chorobowych" (PZWL, 1965) pisze tak:
"Im więcej człowiek spożywa białka, tym szybciej się starzeje i tym krócej żyje. Objawy przekwitania i przedwczesnego starzenia występują u Kirgizów z okolic Omska już w wieku 30-32 lat. Ludzie ci odżywiali się wyłącznie chudym mięsem, a skutkiem tego jest wysokie spożycie białka."

Co to jest biomorfoza - zmiany zachodzace w organizmie obejmujace rozwoj oraz starzenie sie.


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości