Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Grupa instruktorska 26.04.2014 Katowice
#21

Ja bez spania od piątku... Ale było super. Takie powinny być każde semi. Ładnie metodycznie, dowiedziałem się o masie błędów, które robiłem i asekurujący wobec mnie.
#22

Potwierdzam to było najlepsze spotkanie na jakim byłem. Żeby trochę podrażnić tych co nie byli co nieco opowiemBig Grin

Michał zaczął od ponad godzinnego wykładu w którym pokazał nam, że gimnastyka opiera się na ... przewrocie w tył i sylwetkach gimnastycznych. przy pomocy swoich dwóch zawodników (12 i 13 lat) pokazywał jak na ziemi można przećwiczyć niezwykle rozwojowe elementy wywodzące się z tego co napisałem powyżej. Zwracał uwagę na szczegóły i chyba wszystkim nam szczęki opadły gdy zobaczyliśmy jak wielką rolę graja podstawy.

Następnie weszliśmy na salę i oglądaliśmy jak to co pokazywał Michał przekłada się na pracę na przyrządach gimnastycznych. Widok dwunastolatków wykonujących elementy D był oszałamiający. Tym bardziej, że faktycznie było widać jak wielką rolę odgrywają wyuczone na planszy detale i jak można bezpiecznie przygotować zawodnika na ziemi do wykonywania zaawansowanych elementów.

Kolejna część seminarium to trening z morderczą rozgrzewką opartą głównie na sylwetkach. Następnie Michał zrobił nam obieg stacyjny doskonalący przewrót w tył i stanie na rękach. Każda stacja była majstersztykiem metodyki bo rozbierała dane ćwiczenie na czynniki pierwsze i ćwiczyła różny jego aspekt poczynając od rzeczy najmniej zaawansowanych do tych bardzo wymagających.

Po tej części był oczywiście czas wolny, gdzie każdy swobodnie męczył Michała swoimi pytaniami. Skromny z natury trener Michał imponował poziomem wiedzy merytorycznej i otwartością.

Całe to spotkanie było dla mnie bardzo odkrywcze i uświadomiło mi przede wszystkim ilu rzeczy jeszcze nie wiem! Myślę, że Michał Bogus bardzo wysoko podniósł poprzeczkę kolejnym prowadzącym.

Na marginesie wielkim objawieniem tego seminarium był dla mnie Tullar. Do tej pory widziałem go tylko na filmach i czytając posty wiedziałem, że ma pojęcie. Ale jego umiejętności były niesamowite. Zarówno akrobatycznie jak i siłowo jest niesamowicie rozwinięty. A szczęka mi opadła, gdy wykonał mannę na poręczach Smile
#23

Ajj, żałuję że nie mogłem być :/ Spróbuję na następne
#24

[Obrazek: Oh_stop_it,_you.jpg]

W każdym bądź razie sam byłem pod wrażeniem trenera Michała i poziomu merytorycznego seminarium. A jeśli coś fajnego samemu umiem, to właśnie dlatego, że w życiu/treningu staram się kierować jego zasadą rozbierania problemów na czynniki pierwsze (plus, miałem dobrych kumpli na treningach, z których rad czerpałem garściami, Mrówek included Smile ).

Natomiast imponujące jest doświadczenie Michała, które pozwala tak rozebrać całą dyscyplinę gimnastyki i bezpiecznie przygotowywać swoich zawodników.

Anywho, moje zabawy na poręczach miały niewiele z manną wspólnego, poza jednoczesnym angażowaniem podobnych grup mięśniowych. Choć zdradzę, że owszem, kusi mnie ta manna dużo bardziej niż wagi na drążku i już planuje ją jako temat przewodni kolejnego planu treningowego Smile, nie ma co odwlekać tylko trzeba się będzie porządnie za nią zabrać Smile.
#25

Mnie Tullar zabił fantastyczną szpiczagą z rozkroku. Nie wiedziałem, że Tullar to Janek D. Mimo tego, że kiedyś z nim rozmawiałem. Big Grin
#26

Nawet nie wiecie jak ja żałuje, że nie mogło mnoe być :/
Sprawy osobiste mnie przerosły, jeszcze w piatek po poludniu bylem gotow wskoczyc w auto i smigac, ale sytuacja tak diametralnie aie zmienila.. eh. na nastepnych bede musowo !!!!

Wysłane z telefonu Smile
#27

Krychu, czasami tak bywaSad Ale masz czego żałowaćWink A nagrody za Konfrontacje które miałeś odebrać na kursie wysłałem Ci dzisiaj pocztąSmile
#28

Z tego co mówicie to było świetnie. Żałuję, że mnie nie było. Następnym razem postaram się być. Na pewno dużo musieliście wynieść z zajęć Wink Możecie podać orientacyjny termin i miasto następnych zajęć? Pozdrawiam Smile
#29

Orientacyjny termin, który Zahir podawał w Katowicach, to 18 maja w ŁodziSmile
#30

Tak, to termin orientacyjny. Po długim weekendzie potwierdzę, wiążąco. Wszystko zależy od dostępności sali w tym terminie.


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości