Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

"Idealny" trening pod sztuki walki
#1

Witam.

Od pewnego czasu zastanawiam się nad treningiem pod sztuki walki. Zamierzam uczęszczać na bjj, muay thai i boks.

Co powiecie o takim treningu:

Gimnastyka i akrobatyka - siła, pozycje statyczne i kontrola swojego ciała;
kettlebells - siła i wytrzymałość ;
rozciąganie odprężone i super stawy - proste ćwiczenia od tsatsoulina na rozciągnięte mięśnie, silne stawy i wysokie kopnięcia ;
original strength - jako ćwiczenia wspomagające
+bieganie interwałowe dla wytrzymałości tlenowej

Trening jest dosyć prosty, jednak na razie nie wiem nawet jak poskładać go do kupy, aby odnieść jak największe przyrosty.

Jestem ciekawy waszych propozycji na temat treningu dla fightera.
#2

Ja bym tam najpierw zaczął treningi sztuk walki, potem pod to układał plan gimnastyczny pod okiem trenera. Wink
#3

dobrze, ze chociaz tzw. masy nie checsz robic. grappling i sport uderzane wymagaja innego przygotowania fizycznego, dlatego mma jest takie wymagajace. To o czym mowisz to tzw. przygotowanie atletyczne, dopelnienie treningu zasadniczego.
kp
#4

Sztuki walki raczej mają swoje metody treningowe wypracowane, jeśli chodzi o grapling, to praca na kółkach i na poręczach może być pomocna, jeśli chodzi o chwyt, reszta raczej tylko rozciąganie przydatne
#5

niekoniecznie, zalezy od preferencji zawodnika. GSP, wybitny zawodnik mma ma w swoim zestawie wiele cwiczen gimnastycznych - kolka, drazek, akrobatyka, ale i trening z duzymi ciezarami.
Np. https://www.youtube.com/watch?v=GDLQyM81eYw

kp
#6

to nadal są ćwiczenia uzupełniające lub budujące bazę ruchową
#7

oczywiscie. nie bedziesz dobry w gimnastyce np. tylko biegajac, nie bedziesz dobry np. w bjj robiac tylko przygotowanie fizyczne. trzeba robic bjj. w zapasach jest mnostwo cwiczen "gimnastycznych" - drazek, lina, akrobatyka, ciezary. To bardzo "atletyczny" sport. Istotne i trudne jest zachowanie proporcji.
Kiedys sadzono, ze np. w judo do doskonalosci wystarczy trenowac.... judo, plus troche cwiczen wielopowtorzeniowych z ciezarem wlasnego ciala. W l. 70 maty zdominowali Rosjanie, ktorzy byli fenomennalnie przygotowani atletycznie. Sila da sie zmiazdzyc technike. Od tamtego czasu wszyscy juz sa swietnie przygotowani.

kp
#8

(2014-04-09, 20:42)Kubus Puchatek napisał(a):  dobrze, ze chociaz tzw. masy nie checsz robic. grappling i sport uderzane wymagaja innego przygotowania fizycznego, dlatego mma jest takie wymagajace. To o czym mowisz to tzw. przygotowanie atletyczne, dopelnienie treningu zasadniczego.
kp

Masy nie mogę robić z prostej przyczyny - braku diety Smile. Mieszkam w bursie i muszę być zdany na to co mi do jedzenia podadzą na stołówce.

Jak na razie moja waga mi wystarczy.

Ktoś pisał tutaj (na forum), o metodzie treningu wspomagającego ukraińskich sambistów: wspinaczce, kettlach i gimnastyce. Chętnie poczytałbym dokładniej.
#9

mase w sportach walki? w sportach walki to na zawody schodzi sie dwie wagi ponizej swojej codziennej, a nie buduje wieksza. rekordzisci zrzucaja po 17 kg. a norma jest 7-9 kg.

kp
#10

Moim zdaniem powinieneś skupić się głównie na treningu siły eksplozywnej. Siła eksplozywna, czyli jak najwieksza siła uwolniona w jak najkrótszym czasie. Chodzi o to jak szybko bedziesz potrafił komus przy.ebać hehe Jeśli chodzi o górną cześć ciała to w treningu ruchów wypychających np. pompka skupiaj się głównie na robieniu pompek z wybiciem, rzuty workiem, piłką lekarska, rzuty zza głowy itp. Tak samo dolna część ciała, dynamika i gibkość to powinny być Twoje atuty, pracuj nad tym a bedąc szybkim zawsze będziesz miał przewage. Niezbędne będzie również pracowanie nad samą siłą. Polepszy się siła ciosu, siła nóg itd. To idzie dobrze w parze z treningiem szybkości i dynamiki. Poza tym techniki siłowe pozwolą Ci nauczyć się dobrze spinać wszystkie mięśnie co przy wykonywaniu techniki, bądź sparingu czy walki jest niezbedne by spiąć całe ciało w momencie uderzenia. Jeśli chodzi o wytrzymałość najlepsze będą treningi obwodowe, biegi interwałowe i sprinterskie.


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości