Ocena wątku:
  • 5 Głosów - 3,2 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Konfrontacje kwiecień/maj
#1

Witam Smile
w tym miesiącu zajmiemy się:
Numer 1 : Układ na drążku
Numer 2 : Podpór przodem 30s (wprawka do wagi)

Zasady ogólne:

1.Aby wziąć udział w konfrontacjach należy założyć konto na forum rejestracja następnie należy nakręcić film prezentujący przebieg ćwiczenia zgodnie z zasadami konfrontacji i umieścić nagranie w tym wątku. Film musi być poprzedzone zbliżeniem na kartkę z "nickiem" użytkownika na forum.

2.Najlepsze wyniki uzyskane przez zawodników w poszczególnych konkurencjach zostają zsumowane, a suma punktów decyduje o zajętym miejscu.

1 Miejsce - 10pkt
2 Miejsce - 9pkt
[...] 9 miejsce - 1pkt

Przykład: 3 Miejsce - 8 pkt + 5 miejsce - 6 pkt = 14 pkt suma punktów z konkurencji, daje miejsce w ogólnej klasyfikacji.

3.Ćwiczący zobowiązany jest do ustawienia kamery tak aby ujęcie nie przeszkadzało w ocenie próby ! Dodatkowo jeśli to możliwe prosimy o wykonywanie ćwiczenia "bez koszulki" w celu wiarygodniejszej oceny ćwiczenia.

4.Nagrody
?! ?! ?!

5. Konfrontacje rozpoczynają się 22.04.2014 i trwają do 31.05.2014 do godziny 23:59 i 59s ! Smile

6. Ocena ćwiczenia

Podpór przodem w sylwetce 30s
(poprawność w 30s)
Poprawna sylwetka : Całe dłonie przylegają do podłoża, łokcie wyprostowane, barki wypchnięte do przodu, sylwetka zaokrąglona, głowa neutralnie, nadgarstki znajdują się na wysokości bioder, palce obciągnięte.
Każda sekunda daje nam 1 pkt czyli najwięcej można otrzymać 30pktów, każdy błąd będzie oznaczał mniejszą ilość punktów.

Duży 1pkt
Średni 0,5pkt
Mały 0,2 pkt

Układ (ilość)
Układa składa się z 6 elementów za każdy można otrzymać 1pkt, czyli łącznie 6 pkt. każdy błąd zmniejsza tą liczbę w zależności od jego wysokości.
Zwis przodem - Zwis tyłem - Zwis przodem - Wymyk - Podpór przodem - Odmyk do zwisu przodem

Czyli przy wykonaniu 3 układów otrzymujemy 3x6=18pkt. od tej liczby w przypadku wystąpienia błędów odejmujemy:

Nie zaliczony element
Średni 0,5pkt
Mały 0,2 pkt


Zwis przodem najczęstsze błędy:
Brak wyprostowanych łokci
Brak "Cechy gimnastycznej"
Barki powinny ściskać uszy

Zwis tyłem najczęstsze błędy:
Brak pełnego zwisu
Ugięcie nóg
Brak "Cechy gimnastycznej"
Brak wyprostowanych łokci

Wymyk najczęstsze błędy:
Rozpoczęcie ćwiczenia na ugiętych ramionach
Brak "Cechy gimnastycznej"
Ugięcie nóg
Brak płynnego przejścia

Podpór przodem najczęstsze błędy:
Ugięte ramiona
Brak "Cechy gimnastycznej"
Ugięcie nóg

Odmyk do zwisu przodem najczęstsze błędy:
Brak "Cechy gimnastycznej"
Ugięcie nóg
Brak płynnego przejścia

W zależności od poziomu błędu będą odejmowane od 0.1pkt do 0.5pkt lub brak zaliczenia elementu.
Każdą pozycję należy zaznaczyć 2s !

#2

Brzmi wypaśnie i nawet mi się zgrywa z planami na ćwiczenie sylwetek.
Ja czekam na szczegółowe reguły oceniania Smile + zakończenie poprzednich konfrontacji Big Grin.
#3

Miły układzik. Big Grin
#4

Co do tego układu jak to będzie punktowane?
#5

No właśnie dlatego jeszcze nie pojawiło się wszystko Smile ponieważ punktacja będzie dość wymagająca.
Ale zaraz siadam i kleje filmik instruktażowy.
#6

A i mam pytanie jak gimnastycznie poprawnie wymyk się powinno robić, bo są dwie metody:
-podciągnąć się, podnieść nogi do drążka i ciągnąć mocno i jesteśmy w podporze nad drążkiem
lub
-nogi do drążka, biodra w górę i ciągniemy z prostych łokci mocno i jesteśmy w podporze
#7

To jest akurat wymyk Smile, odmyk to powrót, ale jak wrzuci Mrów instukcje, to się wyjaśnią szczegóły punktacji.
Przejście ze zwisu przodem do tyłem o prostych nogach i rączkach na drążku? Smile
#8

Filmik gotowy Smile jeśli są jakieś niejasności proszę o korektę, filmik na razie jest nie publiczny.
#9

No na prawde bardzo fajne i kreatywne konfrontacje, przyjmuje wyzwanie Wink
#10

Bardzo sympatyczne ćwiczeniaSmile Tylko co i jak będzie punktowane ?

Lepiej zużywać się niż rdzewieć - D. Diderot


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości